Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Honda Fc5 Kaporta Sorunu

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Evet millet..İnternet alemi karıştı . Son kasa bu civiclerde (FC5) acaip bir sorun var, hemen hepsinde oluşuyor. Araç biraz kullanıldıktan sonra C sütünunda dalgalanma ve göçükler oluyor. Kendiliğinden.  Boya hatası sanılmış önce ama sonra altındaki saç deforme oluyor diye karar verilmiş. Tamiri imkansıza yakın. HOnda tabii teslimde sorun yok kullanıma bağlı deyip suçu kullanıcıya atıyor  (F ile başlayan başka bir marka aklıma geldi ya neyse :D ) . Kendi test arabalarında bile var. Yolda bakıyorum gerçekten çoğunda var, çapraz önünüzde olduğunda sizin kendi arabanızın içinden bile görülüyor. İnternette facebookta şurda burda civic mağdurları grupları var. İnstagramda honda Tr bir şey paylaşıyor tüm yorumlar bu konuda. 

FC5 Civic almayalım almak isteyeni bu konu hakkında uyaralım. 

Bir örnek ve bir video..

WTtmQopWLcHrWhL-1600x900-noPad.jpg?15062

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet millet..İnternet alemi karıştı . Son kasa bu civiclerde (FC5) acaip bir sorun var, hemen hepsinde oluşuyor. Araç biraz kullanıldıktan sonra C sütünunda dalgalanma ve göçükler oluyor. Kendiliğinden.  Boya hatası sanılmış önce ama sonra altındaki saç deforme oluyor diye karar verilmiş. Tamiri imkansıza yakın. HOnda tabii teslimde sorun yok kullanıma bağlı deyip suçu kullanıcıya atıyor  (F ile başlayan başka bir marka aklıma geldi ya neyse [emoji3] ) . Kendi test arabalarında bile var. Yolda bakıyorum gerçekten çoğunda var, çapraz önünüzde olduğunda sizin kendi arabanızın içinden bile görülüyor. İnternette facebookta şurda burda civic mağdurları grupları var. İnstagramda honda Tr bir şey paylaşıyor tüm yorumlar bu konuda. 

FC5 Civic almayalım almak isteyeni bu konu hakkında uyaralım. 
Bir örnek ve bir video..
WTtmQopWLcHrWhL-1600x900-noPad.jpg?1506282400&key=9166ff909cfc0ed7413ae224f289dc96720bc91ab10f8ee595efc7d233815b93

Abi sen daha yeni mi öğrendin bunu :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serdar yaman yazdı:

Abi sen daha yeni mi öğrendin bunu :)

bu yoruma +1 benden :)

Mağdurlar hukuki yolada başvurdular ama sonuç çıkmadı.

Çare boyasız çekiçsiz göçük düzelten yerler...

Benim bu konuya getirdiğim yorum, şasidenmidir bilmem ama aracın kasası uzun olması nedeniyle olası bir esnemede C stununda göçük meydana gelmesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu yoruma +1 benden [emoji4]
Mağdurlar hukuki yolada başvurdular ama sonuç çıkmadı.
Çare boyasız çekiçsiz göçük düzelten yerler...
Benim bu konuya getirdiğim yorum, şasidenmidir bilmem ama aracın kasası uzun olması nedeniyle olası bir esnemede C stununda göçük meydana gelmesi.

Düzeltmek fayda değil ki tekrar oluyor
--0 dakika sonra eklendi--
heeee [emoji3][emoji3] 

Bir süredir biliyordum da dün bir arkadaşın civicinde de görünce yazmak aklıma geldi [emoji3]
İdare et belki duymayan vardır.  

İdare ediyorum :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Buradaki habere göre de: https://www.theguardian.com/business/2017/oct/11/japan-kobe-steel-scandal-ford-toyota-honda-mazda-boeing

Şirket hisseleri 1.6 milyar dolarlık değer kaybına uğramış

Adamlar Ford Toyota Mazda Subaru Boeing ve Mitsubishi Heavy Industries'e de  ürün tedarik ediyormuş. İngiltere'ye verilen trenler de etkilenmiş. 

Alıntı

“Data in inspection certificates had been improperly rewritten ... and the products were shipped as having met the specifications concerned,” the company said, describing the actions as “improper conduct”.

Veri inceleme sertifikalarının  uygunsuzca yeniden yazıldığı ve şartlara uyar gösterildiğini kabul etmişler ve olayı incelemesi için şirket dışından birilerini de tutmuşlar.

Büyük skandal, bakalım ne olacak da Honda'nın direğindeki çökme, trenler ve uçaklarda kullanılan malzeme ile karşılaştırılınca hiç bir şey tabiki de...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim atmosferik motora sahip C stünu göçen bir arabaya 100bin tlnin üzerinde para verir?? Burası Türkiye sabah kalkınca neyle karşılaşacağını bilemezsin. 

Kronik sorun derler alın size kronik sorunun babası. 

--0 dakika sonra eklendi--
34 dakika önce, Kaan Zaim yazdı:

Mesajımı değiştiriyim:). Konuyu açmadan arama yaptım ama ilgili başlığı görememiştim. :). Umarım Honda Türkiye, müşteri odaklı çözüm üretir.

Neden düzeltsinlerki ??? Bknz satış rakamlarına :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2007 yada 2008 yılında honda türkiye fabrikasında final hattında bir iş yapmıştık. Çıkan araçların bazılarında kapı altlarında plastik kaplı çekiçle düzeltme yapıyorlardı. Bazı araçların da final hattında ön camdan su aldığı tespit edildiği için camı söküp silikonlayıp el ile tekrar takıyorlardı.

Fabrikada tek konveyör hattı bizim yaptığımız proje kapsamında yapılan final hattındaki 100 metrelik bölümdü. Diğer kısımlarda araçlar tekerlekli bir taşıyıcının üstünde el ile itilerek ilerletiliyordu.

Aynı yıllarda toyotaya iş yapıyorduk. Auris yeni çıkmak üzereydi, bantlarda verso ve corolla vardı. Toyotada final hattında birkaç metrelik kısım haricinde el ile araba itildiğini görmedim. Final hattından çıkan araçlarda sorun olduğuna da rastlamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/10/15/honda-turkiyeden-gocuk-aciklamasi

Honda:

"Halihazırda kullanımda olan bazı Honda Civic Sedan modeli araçların C sütununda yaşandığı iddia edilen sınırlı sayıdaki kaporta göçükleri ile ilgili, Honda Türkiye olarak resmi bir açıklama yapılması gereği doğmuştur. Bu konuda almış olduğumuz müşteri başvuruları ve tespit ettiğimiz bazı sosyal medya paylaşımları üzerine, gerek teknik ekiplerimizce gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır. Ancak yine de, müşterilerimizin beyanlarına istinaden söz konusu araçlarla ilgili detaylı bir teknik inceleme ve araştırma devam etmekte olup, bir sonuca varıldığında bilgiler muhatapları ile derhal paylaşılacaktır."

Şakadır umarım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.