Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sabah Çalışmayan 1.5 Tdci Powersift Focusum

Erkan C

Soru

Merhabalar Sayın forum sakinleri. Aracım 1.5 Tdci powershift 2015 Focus. Bu sabah aracımı çalıştırmadım. Marşa bir süre basıyor ama bir türlü çalışmıyor. Defalarca denemem sonrasında birkaç saniyeliğine rolanti devri 900 devire kadar çıktı ve sonra tekrar stop etti. Aradan 5 saat geçtikten sonra tekrar denedim. Bu sefer çalıştı ama bozuk bir rolantide çalıştı. Sonra biraz gaza yüklendim. 2000 devire kadar çıkınca tekrar stop etti. Bir kez daha denediğimde ise normal bir şekilde çalıştı. Garantisi devam ettiği için müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. Sakarya akgün oto servisine çekmem için çekici yolladılar. Servisten henüz geri dönüş yapılmadı. Aklıma gelen sıkıntılar mazot filtresi, akü ve 4 gündür arabayı çalıştırmamam. Akü olsa ekran açılmaz diye düşünüyorum. Uzun süre arabayı çalıştırmamam ise nasıl bir sorun oluşturabilir bilemiyorum. Mazotla alakalı bir durumsa eğer opetten başka istasyona hiç girmedim. Boyutu düşürmek için biraz kalitesiz oldu ama fikir vermesi açısından videosunu ekliyorum. Servis "abi bunlar normal, bu arabalar böyle vb." saçmalıklarla dönmez umarım geriye.

1.5tdcipowershift.mp4

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
7 dakika önce, Erkan C yazdı:

Akü olsa ekran açılmaz diye düşünüyorum.

şimdiden geçmiş olsun. akü zayıfsa ekran için gücü yetebilir ama marş basmayabilir. Ama akü zayıf olsa bir uyarı verir diye düşünüyorum.

Erhan Er. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 dakika önce, Erkan C yazdı:

Merhabalar Sayın forum sakinleri. Aracım 1.5 Tdci powershift 2015 Focus. Bu sabah aracımı çalıştırmadım. Marşa bir süre basıyor ama bir türlü çalışmıyor. Defalarca denemem sonrasında birkaç saniyeliğine rolanti devri 900 devire kadar çıktı ve sonra tekrar stop etti. Aradan 5 saat geçtikten sonra tekrar denedim. Bu sefer çalıştı ama bozuk bir rolantide çalıştı. Sonra biraz gaza yüklendim. 2000 devire kadar çıkınca tekrar stop etti. Bir kez daha denediğimde ise normal bir şekilde çalıştı. Garantisi devam ettiği için müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. Sakarya akgün oto servisine çekmem için çekici yolladılar. Servisten henüz geri dönüş yapılmadı. Aklıma gelen sıkıntılar mazot filtresi, akü ve 4 gündür arabayı çalıştırmamam. Akü olsa ekran açılmaz diye düşünüyorum. Uzun süre arabayı çalıştırmamam ise nasıl bir sorun oluşturabilir bilemiyorum. Mazotla alakalı bir durumsa eğer opetten başka istasyona hiç girmedim. Boyutu düşürmek için biraz kalitesiz oldu ama fikir vermesi açısından videosunu ekliyorum. Servis "abi bunlar normal, bu arabalar böyle vb." saçmalıklarla dönmez umarım geriye.

1.5tdcipowershift.mp4

Yazıklarınızdan anladığım kadırı ile aküde bir problem görünmüyor.

''Abi bu bunlar normal bu arabalar böyle '' şeklinde bir cevapla karşılaşacağınızı düşünmüyorum çünkü yaşamış olduğunuz durum anormal.

Yakıt kaynaklı olabilir. En doğrusunu yapmışsınız çekici çağırmakla. Sonucu merak ettim bende süreci bizimlede paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahsettiğiniz durum bu aralar artmış olacakki ne tesadüf benim biraderinde aracı iki gün önce sabah marş basmasına rağmen çalışmadı.Yakıttan olduğu tespiti yapıldı(OPET değil)..Sizinde şikayetinize bakarsak yakıttan çıkma olasılığı yüksek.Ford servisini okadarda küçümsemeyin derim.Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servisi küçümsemiyorum  ama daha önce iki defa motor çalışma şeklinde bir anormallik olduğunu düşünerek servise gittim.  Servis kaydı bile açmadılar bir şey yok deyip geri gönderdiler. Demekki bu sabahın habercisiymiş hissettiğim motor titreşimi. 4 saat oldu aracım servise çekileli henüz dönüş yapılmadı. Ne söylenirse nasıl sonuçlanırsa buradan paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Erkan C yazdı:

Servisi küçümsemiyorum  ama daha önce iki defa motor çalışma şeklinde bir anormallik olduğunu düşünerek servise gittim.  Servis kaydı bile açmadılar bir şey yok deyip geri gönderdiler. Demekki bu sabahın habercisiymiş hissettiğim motor titreşimi. 4 saat oldu aracım servise çekileli henüz dönüş yapılmadı. Ne söylenirse nasıl sonuçlanırsa buradan paylaşacağım

Erkan bey bir gelişme oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Erkan bey bir gelişme oldu mu?

Hayır ne arayan var ne soran. Dün defalarca aradım telefonla. Herkes birbirine yönlendiriyor, oyalıyorlar. Ben nasıl ford servisi hakkında iyi şeyler düşüneyim şimdi. Arabamın sakarya akgün otoya çekildiğini dahi haber vermediler. İşten fırsat bulabilirsem kendim gidip bakacağım artık

--4 dakika sonra eklendi--
10 saat önce, Yunus Pazarlı yazdı:

Benim araç 4 aylıkken yaptı aynı sorunu, farlar otomatikte olduğu için yanıyordu, kapattım çalıştı. Muhtemelen akü zayıflamış olabilir şu akıllı şarj muhabbeti ile...

Rolanti devrine çıktı iki kez ama sonra tekrar stop etti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayrı araç sahibi olarak beni de tedirgin etti. Ben şahsen akü olduğunu düşünmüyorum,daha önce 2012 model 1.6 tdci focusumda böyle bir şey olmuştu,siyah duman atmıştı sonra çalışmıştı. Bence aldığınız mazotla alakalı olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sabah dönüş yapıldı servisten. Yazılım güncellemesi yapıldı ve şuan test sürüşünde dendi. Sonrasında ise tekrar geri dönüş yapılmadı. Test sürüşünde yolunda gitmeyen bir şeyler mi farkettiler acaba. Sıkıntı halledilmiş olsaydı gelin aracınızı alın derlerdi heralde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13.10.2017 - 21:28 tarihinde, Erkan C yazdı:

Bu sabah dönüş yapıldı servisten. Yazılım güncellemesi yapıldı ve şuan test sürüşünde dendi. Sonrasında ise tekrar geri dönüş yapılmadı. Test sürüşünde yolunda gitmeyen bir şeyler mi farkettiler acaba. Sıkıntı halledilmiş olsaydı gelin aracınızı alın derlerdi heralde

Yerinizde olsam bugün giderdim kontrole aracı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün aracımı teslim aldım. Dağ fare doğurdu. Sadece yazılım güncellemesi yapılmış. Yaşamış olduğum sorunu ayrıntılı bir şekilde anlattım ve bu sorunun sadece yazılımdan kaynaklı olmasının çok mantıklı gelmediğini belirttim. İlgili arkadaş da yazılımların bazen böyle sıkıntılar çıkarabileceğini söyledi. Havalar iyice bir soğusun bakalım. Umarım dedikleri gibidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
40 minutes ago, Erkan C said:

Bugün aracımı teslim aldım. Dağ fare doğurdu. Sadece yazılım güncellemesi yapılmış. Yaşamış olduğum sorunu ayrıntılı bir şekilde anlattım ve bu sorunun sadece yazılımdan kaynaklı olmasının çok mantıklı gelmediğini belirttim. İlgili arkadaş da yazılımların bazen böyle sıkıntılar çıkarabileceğini söyledi. Havalar iyice bir soğusun bakalım. Umarım dedikleri gibidir.

Arabaların ECU larında 3000 e yakın harita var, bazıları 1 bazıları 2 bazıları 3 boyutlu. Zilyon tane değişkenle boğuşuyor araba. Çok amatörce bir hata olur belli sıcaklığın altında çalışamayan araba fakat bu tip bir hata yapılması mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.