Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Geri Vites Sağ Ayna Indirme Özelliği Ekleme Hk.

Misafir

Önerilen Mesajlar

Geri vitese takıldığında sağ aynanın otomatik olarak arka tekerleği gösterecek şekilde kendini ayarlaması büyük kolaylık.

Bildiğim kadarıyla TR'de olan fordlarda sadece bu özellikle EDGE de mevcut.

Modül, program vs. gibi ilave bi işlemle araçlarımıza bunu uygulayabilirmiyiz ?

Deneyen varmı ? Uygun olurmu?

Beyin fırtınası başlatsak kafalarda ampül yaksak :fikir:nasıl olur acaba ? :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OEM olmaması risk durumunu arttırıyor [emoji4] 

Oem zaten yok . Ancak böyle bir donanım ile yapılabilir. Ruslarda dahi oem uygulamasını görmedim. Yazılım ile DDM ve PDM modulu yapilandirilarak yapılabilir ona da ileri düzey bir bir beceri gerekir . [emoji4]hiç bir donanım seviyesinde olmadığını düşündüğümüzde
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Oem zaten yok . Ancak böyle bir donanım ile yapılabilir. Ruslarda dahi oem uygulamasını görmedim. Yazılım ile DDM ve PDM modulu yapilandirilarak yapılabilir ona da ileri düzey bir bir beceri gerekir . emoji4.pnghiç bir donanım seviyesinde olmadığını düşündüğümüzde

Bence edge biraz araştırılsa bulunabilir.

Sonuç olarak marka aynı sisteminde benzer tabanlı olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Geri vitese takıldığında sağ aynanın otomatik olarak arka tekerleği gösterecek şekilde kendini ayarlaması büyük kolaylık.

Bildiğim kadarıyla TR'de olan fordlarda sadece bu özellikle EDGE de mevcut.

Modül, program vs. gibi ilave bi işlemle araçlarımıza bunu uygulayabilirmiyiz ?

Deneyen varmı ? Uygun olurmu?

Beyin fırtınası başlatsak kafalarda ampül yaksak :fikir:nasıl olur acaba ? :) 

Edge dışında önceki kasa mondeo selective donanımdada var, benim şimdiki aracımda da var ama çok çok nadir kullanıyorum manuel modda hep ayna ,çokta aranan bi özellik değil bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Edge dışında önceki kasa mondeo selective donanımdada var, benim şimdiki aracımda da var ama çok çok nadir kullanıyorum manuel modda hep ayna ,çokta aranan bi özellik değil bence

Görecelidir, ama bana göre dolu donanımlı bir araçda olması gereken bir özellik.

Örneğin kaldırıma yanaşacaksam sağ aynayı aşağıya indiririm jantlarım zarar görmesin diye.

Şahsım adına kullandığım bu 3. aracım ve şimdiye dek janta kaldırım sürtmesi nedeniyle zarar gelmedi. (hoş sıfıra sıfır yanaşanlarıda anlamam zaten :D )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

unirversal bir modül iş görür .zaten yatay dikey otomatik park var bende ne yapcaz aynayı aşşağı indirip :D 

Kac kere kullandin o otoparki? Otomobil tarihinin en fiyakali ama en ici bos donanimi olabilir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

Kac kere kullandin o otoparki? Otomobil tarihinin en fiyakali ama en ici bos donanimi olabilir :) 

otomatik park bu mcada daha iyi ve düzgün çalışıyor diğerinde kullanmıyordum ama saçmalıyordu çoğu zaman gayet başarılı sağ ayna indirmeye gerenk kalmıyor sayın wagcı kardeşim :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

otomatik park bu mcada daha iyi ve düzgün çalışıyor diğerinde kullanmıyordum ama saçmalıyordu çoğu zaman gayet başarılı sağ ayna indirmeye gerenk kalmıyor sayın wagcı kardeşim :smiley2k:

Her yerde, her trafikte oto park kullanamazsin ama her yanasmada ayna acisi lazim olabilir ?? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Her yerde, her trafikte oto park kullanamazsin ama her yanasmada ayna acisi lazim olabilir ?? 

Ayna açısına ne gerek var yav sürücü koltuğunun oturma pozisyonunu ve dikiz aynasını düzgün ayarladıktan sonra tabi sizde şu var focusa göre sizin alt kısımlarda daha fazla ölü nokta kalıyor marşbiyele doğru ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımı aldığımda otomatik parkı bende kullanmazdım ama son zamanlarda normal sakin yerde park için büyük kolaylık güzel park ediyor mca sensörler tam dogru. 

ama hızlı trafikte beklenmez tabiki sistemin kendi park etmesini.. 

kendim park edersemde sokaklarımız dar oldugu ıcın her zaman sıfır yanasırım kaldırıma, bundan dolayı elle hep indiririm sag aynayı aşagi.. olsa focusda o özellik fena olmaz mış :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.