Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Murat Durna

Soru

Araç 1.6 dizel manuel 2015 hb style focus, 68000 km'de. Yakıt göstergesi ibresi çeyrek depo civarına düştüğünde yol bilgisayarına baktığımda yaklaşık 200 km menzil gösteriyor fakat bu menzil çok çabuk azalıyor. 60-70 km gidince ışık yanıyor ve 60 km menzil gösteriyor. Birde yakıt gösterge ibresi stabil olarak aşağı inmiyor. Belirsiz zamanlarda yakıt almışım gibi yukarı çıkıyor iniyor. Aracın garantisinin bitmesine 1 ay kaldı, servise bu sorunu aktarsam ilgilenmeyeceklerini düşünüyorum. Sizlerin fikirlerine ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. 

Not: forumu araştırdım, bu konu hakkında hiç başlık açılmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

2012 dizel aracımdada çeyrek depo kaldığında 200 km gösteriyor.Ama dediğiniz gibi 200 km gitmiyor.Depoyu doldurduğunuz zamanda benzer durum söz konusu oluyor.İlk 100 km ibre hep full gösteriyor.Gırtlaktaki mazot anca bitiyor sanırım.Sonrasında 100 km daha gidiyorum çeyrek depo gitmiş gösteriyor.Sonraki çeyrekle 200 km daha gidiyorum.Yarım depo gösteriyor.Zaten toplamdada 800 km civarı gidiyor bir depo.Yani yakıt göstergem parçalı dilimler halinde baktığınızda istikrarlı bir iniş yapmıyor.Fakat genele baktığımızda ortalama her çeyrekte 200 km civarı yol götürmüş oluyor.Ben buna çok takılmıyorum.Çünkü defalarca baktım her seferinde aynı oluyor.Her seferinde farklı dilimlerde farklı kmler gösterseydi o zaman problem yapabilirdim.

Ama arada bir depoya yakıt almış gibi ibrenin yükselme durumu yok tabiki.Onunla ilgili hazır garantisi varken servise gidip gösterseniz iyi olur.Ve geçiştirmeye kalkarlarsa ısrarcı olun problem olduğuna dair.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.