Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme.

İbrahim Bulut

Soru

Arkadaşlar Selamunaleyküm, aracım focus 2.5 2011 model 1.6 tdci dizel collection ... Aracım rölantideyken baya bi titreme yapıyordu, aracın soldaki motor kulağını ve egrsini değiştirttim,titreme azaldı ama hala birazda olsa var ve beni rahatsız ediyor.. Ama sorunu hiç bi servis bulamıyor.. Daha önce böyle bi olay başına gelen var mı acaba .. Sorun nedir? Yorum yaparsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzer sorun bende de oldu hatta ilk çalıştırmada çok titriyordu. Motor kulağı değişti. 4 ay filan idare ettim ses ve titreme arttı sonra yine götürdüm. Birisi dedi enjektör dedi içime sinmedi. Başka yere götürdüm. Üst kapak sokulcek dedi. Horozlar yağ iticiler kesin değişir dedi. Söküldü horoz üst kapak eksantirik mili zincir hepsi değişti şimdi motor sıfır gibi oldu. 2200 tl para gitti. Bilmiyorum tabi sizin problem buna benzer mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benzer sorun bende de oldu hatta ilk çalıştırmada çok titriyordu. Motor kulağı değişti. 4 ay filan idare ettim ses ve titreme arttı sonra yine götürdüm. Birisi dedi enjektör dedi içime sinmedi. Başka yere götürdüm. Üst kapak sokulcek dedi. Horozlar yağ iticiler kesin değişir dedi. Söküldü horoz üst kapak eksantirik mili zincir hepsi değişti şimdi motor sıfır gibi oldu. 2200 tl para gitti. Bilmiyorum tabi sizin problem buna benzer mi

Aracınız düzeldi mi yani şu an için bir sıkıntısı yok mu...
--0 dakika sonra eklendi--
Aldığınız yakıttan olabilir mi, farklı bir yerden yakıt alarak tekrar gözlemleyin, daha önce başıma gelen bir durumdu

Abi denedim hepsini... Pek bi fark göremedim...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı titreme problemini 2006 dizel aracımda yaşadım,  sorun enjektör memelerindenmiş , uzun yolda şehir dışında bir yerden yakıt almak zorunda kaldım ve kalitesiz mazottan dolayı enjektörün ucundaki mazot püskürten memeler arıza yaptı ama bu titremeyi uzun süre yaptı ve en sonunda aracı devirli kullanmam ( 4-5 bin devirde vites değişimi ) sonucu bir anda kesildi söndü. Tabi bu titremenin farklı nedenleride olabilir enjektör arızasına 1400 lira harcadım 4-5 ay önce. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.