Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

B-Max için Osram Cool Blue Intense vs Philips Diamond Vision

Umut Yıldız

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, B-Max 1.0 Ecoboost Titanium aracımı haftaya 60 bin bakımına sokacağım. Hazır servise gitmişken far ampullerini de değiştireyim diyorum. Kısalar mercekli malum. iki marka arasında kaldım. Osram Cool Blue intense mi almalıyım yoksa philips diamond vision mu, ya da hiç değiştirme mi dersiniz? Beklentim daha iyi bir aydınlatma ve daha az sarı renk. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı B-Max için Osram Cool Blue Intense vs Philips Diamond Vision olarak değiştirdi

Benzeri konularımız diğer modeller için de mevcut. Onlara bakabilirsiniz B-Max özelinde tecrübe eden olacağını sanmıyorum.

Sizin isteğinizle orantılı bu markaların birini alabilirsiniz ikisi de iyi. Ben Osram da kullandım Philips de bir daha alacak olsam aralarında çok düşünmezdim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski aracımda Osram nightbraker kullkanmıştım. Aydınlatması güzeldi fakat ömrü çok kısaydı. 6-7 ayda bir ampül değiştirmek zorunda kalıyordum. En sonunda dayanamayıp Osramın standart ampülllerden daha uzun ömürlü olan bir ampül serisini alıp takmıştım. 187.000 km'de arabayı sattım hala üzerinde duruyordu :). Bu tarz ampüllere geçecekseniz, bagajda mutlaka birer tane yedek bulundurmayı ihmal etmeyin.

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram Cool Blue Intense de kullandım,

Philips Crystal Vision da...(Diamond Vision'un yağmur performansı ile ilgili yorumlar beni buna itti.)

İkisi de günışığı rengi. 

Gündüzleri sürekli farlar açık sürerim arabayı. (GÖR-GÖRÜN-KAZAYI ÖNLE felsefesi gereği.)

Ancak bu lambaların ömrünü azaltıyor tabii ki. 

Gündüz bile far kullanıyorsanız Osram'ın ömrü daha az.

Ancak diğer durumlarda sadece fiyat farkı,seçim sebebi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga 2017 için philips crystal vision h7 4300 kelvin 5 aydır kullanıyordum. Aydınlatma mükemmel gözüde yormuyor. Fakat renk sarı beyaz karışımı. Daha estetik olsun diye çinden aparat alıp photon h7 360 derece aldım. Görüntü çok iyi fakat philipsler kadar iyi aydınlatmıyor. Eğer görüntü önemli derseniz diamond vision. Aydınlatma önemli görünüm biraz geri plan derseniz crystal vision.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.