Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 1,5 Tdcı Otomatik 45000 Bakımı

Ercan Bayram

Önerilen Mesajlar

Ekim 2017'de ki 7. mesajdaki faturayı görünce ilk tepkim;

Türk milletinin zeki olduğuna falan inanmıyorum.. 

İddia ediyorum servise "kandırılarak" verdiğiniz fazla para ile 100.000 KM'ye ulaşınca sıfır turbo alır takarsınız..

Yazık günah ya.. 

Edit: Harf hatası.

Furkan Çiçek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
7 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Bugün 2 yıl garanti uzatmak için 965 tl verdim. Bakalım bir işe yarayacak mı? Sigortaya 629tl kaskoya 1830tl verince 2 yıl ek garanti pek acıtmadı; Desem de inanmayın. 

abi garantiyi uzatmakla çok iyi yapmışsın.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2017 çıkışlı, 17bin kmdeki Focus MCA 1.5TDCI PWS aracıma, yetkili servisten 2.bakım için fiyat aldım.

Ilki 1500 liranin uzerinde fiyat soyleyip, 5w30 yağ kullandığını söyleyince, randevu almadım. 0w30 muhabbetini söyleyince, "yeni kasa 2019 modellerde onu kullanıyoruz" lafını işitince dumura uğradım. Onceki kasa diye 1.6tdci muamelesi görüyoruz.

Ikinci servis ise 1580den 1470 liraya düştü. Onceki bakımı orada yaptırdığımdan ve tekrar sormam sonucu 0w30 kullandıklarına eminim.  Lakin şanzıman yağı hakkinda ne soylediklerini hatirlamiyorum. 2019 Mart itibari ile 1470 lira tutar mi, sanziman yagi haric? Yoksa model yılı olan 2016ya bakarak, sanziman yagi değişimi de mi eklendi acaba? Bu arada 2.bakım olmasindan mutevellit mazot filtresi kesin degisecek.

Esas komik olan ise, araci gecen sene 10bin kmde 2.el olarak aldığım ve ilk bakımı hediye eden bu bayinin, bakım faturasini kendilerine kestiginden olsa gerek tutarın düşük olması. 600liranin altındaydı, akabinde bir sene sonra odeyecegim tutar cok manidar ?

Diger husus da, 2016 sonu uretim olan aracım, 2017 Subat ayinda tescillenip trafiğe cıkmış. Garanti bitimi, 2020 Şubatına mi denk geliyor. Sanirim beni de bir garanti uzatma meblasi bekliyor 

Samet Y tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis isini hallettik.

0w30 yag ve yakit filtresinin farkini tutarda hissediyorsunuz ?

garanti konusunda öğrendiklerim;

2017 sonrasi araclar icin normal garanti suresi 4 yila cikmis.benimkinin 2021e kadar suresi var.

Uzatilan garantide ise %80 guvence var; misal bu surec icerisinde 1000 liralik parcanin, 800 lirasini karsiliyor ford. Geri kalan %20lik tutar, kullanicidan tahsil ediliyor.

Powershift konusunda da 3.yıl veya 45bin kmde, yag degisimi soz konusu. 9 litre yag ve filtresi 1000 lirayi gececekmiş ?

Ayrica serviste yapilan guncelleme sonrasi, araç kalkislarda daha az firlama egilimine giriyor izlenimi edindim.

Etisten baktığımda, yaklasik 2 saat boyunca guncellemede kalmis arac.

Bu arada, Otokoc Taşdelen'de musteri bekleme alanindaki oyun konsolunu çalıştırdım; soyledikleri gibi bozuk degil ?

Genel olarak servisten memnun kaldim; Istanbul Anadolu yakasindakilere tavsiye ederim. Nitekim, Beykoz'dan kalkip oraya gittim bakim icin; buradaki servis(Gürbaşlar) 5w30 dayattigi icin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.03.2019 - 19:57 tarihinde, Samet Y yazdı:

Servis isini hallettik.

0w30 yag ve yakit filtresinin farkini tutarda hissediyorsunuz ?

garanti konusunda öğrendiklerim;

2017 sonrasi araclar icin normal garanti suresi 4 yila cikmis.benimkinin 2021e kadar suresi var.

Uzatilan garantide ise %80 guvence var; misal bu surec icerisinde 1000 liralik parcanin, 800 lirasini karsiliyor ford. Geri kalan %20lik tutar, kullanicidan tahsil ediliyor.

Powershift konusunda da 3.yıl veya 45bin kmde, yag degisimi soz konusu. 9 litre yag ve filtresi 1000 lirayi gececekmiş ?

Ayrica serviste yapilan guncelleme sonrasi, araç kalkislarda daha az firlama egilimine giriyor izlenimi edindim.

Etisten baktığımda, yaklasik 2 saat boyunca guncellemede kalmis arac.

Bu arada, Otokoc Taşdelen'de musteri bekleme alanindaki oyun konsolunu çalıştırdım; soyledikleri gibi bozuk degil ?

Genel olarak servisten memnun kaldim; Istanbul Anadolu yakasindakilere tavsiye ederim. Nitekim, Beykoz'dan kalkip oraya gittim bakim icin; buradaki servis(Gürbaşlar) 5w30 dayattigi icin.

9 litre değil de 7 litre olacak yanlış söylemişler

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.