Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 1,5 Tdcı Otomatik 45000 Bakımı

Ercan Bayram

Önerilen Mesajlar

45 bin bakım geldi çattı, pendik şahsuvaroğlu 1900 tl ,gebze nazer 1850 tl fiyat verdi.. Bana daha yakın olduğu için Şahsuvaroğluna cumartesiye randevu aldım. Açıkçası 1900 tl içimi acıtmadı değil , garantiyi uzatmasaydım dışarıda maksimum 900'e yaptırırdım diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun bu fiyatlar nereye kadar gidecek böyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Erhan GÜLER yazdı:

45 bin bakım geldi çattı, pendik şahsuvaroğlu 1900 tl ,gebze nazer 1850 tl fiyat verdi.. Bana daha yakın olduğu için Şahsuvaroğluna cumartesiye randevu aldım. Açıkçası 1900 tl içimi acıtmadı değil , garantiyi uzatmasaydım dışarıda maksimum 900'e yaptırırdım diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun bu fiyatlar nereye kadar gidecek böyle...

Ne değişecekmiş acaba bu 1900 TL'lik bakımda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şanzıman yağı 7 litre gidiyor castrol transmax dual litresi 80 tl civarında fiyatı baya bi arttırıyor ocak 2018 de 45 bin bakımını 1000 tl ye yaptırmıştım tabi parça ve işçilik fiyatlarına iyi zam gelmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

nette biraz bakındım, serviste şanzıman yağı olarak kullanılan castrol transmax dual ile aynı özelliklere sahip "motul multi dctf"  ve "liqui moly 8100 dual clutch  transmission oil" yağları var. bunlar da Ford WSS-M2C 936-A onayına sahipmiş. 

Ben  uygun fiyatlı liqui moly bulduğum için onu aldım. 7 litrede 200 lira civarı fark etti. İmkanları sınırlı olup internet üzerinden yağ alacaklar, dışarıda yağ değiştirecekler bu seçenekleri de akıllarında bulundursun. Belki uygun fiyatlı denk gelebilir.  

s-motul multi dctf.jpg

liqui-moly-sanziman-yagi-dual-clutch-transmission-oil.jpeg

Engin B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bugün 45.000 bakımı için 1850 tl fiyat aldım. kış lastiklerini de takacaklar. Bildiğiniz gibi Standart bakıma ilave olarak şanzıman yağı ve filtresi değişimi var. Mazot filtresi yok. Fren hidroliği değişimi de yok.

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya 1850 tl nedir yahu. Bakım mı yaptırıyoz arabamı alıyoz ...Dışarda yaptırırım. 15 bin dolmadan direksiyon soyuldu kullanıcı hatası dedikten sonra garanti işinin hikaye olduğunu düşünüyorum. Ps vites olmasa 1 dakika düşünmeyeceğim. Şubat ayında 45 bin bakımda böyle bir fatura çıkarırlarsa dışarda yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar boşverin servisi. bugün fiayt aldım 475 tl periyodik 75000 bakımı. 60000 bakımı 300 tl 45000 bakımı 260 tlydi. fordun özel servisine bakabilrisiniz

--1 dakika sonra eklendi--

kullandıkları malzemeler orjinal ford kullandıkları yağ castrol. çalışma bakanlığından izinli özel yetkili servis.

--3 dakika sonra eklendi--

kesinlikle önermem yetkili servisi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ali Gök yazdı:

arkadaşlar boşverin servisi. bugün fiayt aldım 475 tl periyodik 75000 bakımı. 60000 bakımı 300 tl 45000 bakımı 260 tlydi. fordun özel servisine bakabilrisiniz

--1 dakika sonra eklendi--

kullandıkları malzemeler orjinal ford kullandıkları yağ castrol. çalışma bakanlığından izinli özel yetkili servis.

--3 dakika sonra eklendi--

kesinlikle önermem yetkili servisi

Şanzıman yağının dışarda litresi 80 lira diye yazdı bir arkadaş. 7 litre aldığına göre 560 lira sadece o tutuyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben servisi aradığımda hiç öyle birşey dememişlerdi biraz araştırma yaptım 90 ya da 100 bin km değişebileceğini söylemişlerdi. bana da katalizörün temizlenmesini gerektiğiini belirtmişlerdi.

--2 dakika sonra eklendi--

daha tecrübeli ve teknik bilgisi olan arkadaşlar vardır. bana hiç bahsetmedi hatay ovalı ford servisi.

--6 dakika sonra eklendi--

burada daha öncede konu açılmış: sanzıman hidrolik yağ değişim periyodu adı altında. orada da arkadaşlar otomatik şanzıman için 30000 ve 45000 km de

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ya 1850 tl nedir yahu. Bakım mı yaptırıyoz arabamı alıyoz ...Dışarda yaptırırım. 15 bin dolmadan direksiyon soyuldu kullanıcı hatası dedikten sonra garanti işinin hikaye olduğunu düşünüyorum. Ps vites olmasa 1 dakika düşünmeyeceğim. Şubat ayında 45 bin bakımda böyle bir fatura çıkarırlarsa dışarda yaptırırım.

Bu direksiyon soyulma olayı benim de çok canımı sıkan bir durum hocam. Ben garantiyi de ekstra 2 yıl uzattığım için dışarı yaptıramadım 1900 küsür bayıldım ama işte PWS şanzıman , yol tutuş vs. bir çok etkeni düşünüp olsun be can sağlığı diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.