Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 1,5 Tdcı Otomatik 45000 Bakımı

Ercan Bayram

Önerilen Mesajlar

15 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ford 48 ayda bir yağ değişimi öneriyor (otosan 36 ay diyor açgözlüler)

Ford Etis'e bakarsan değişim aralığı 3 yıl, yani Otosan'a özgü bir durum yok.

Ancak bakım aralığı Avrupa ve ABD'de 20.000 km bizde 15.000.

Volvo'nun farklı uygulaması bilgiyi Ford için doğru yapmaz. 

Üreticinin önerilerine uymanın doğru davranış olduğunu düşünüyorum, özellikle garanti uzatanlar için geçerli bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Doğru bilgi.. Burada lanet otosan tarafından  yine düdükleniyoruz. DCT450 şanzımanı chrysler, Ford Volvo ve röno kullanıyor. Chrysler ve Ford 48 ayda bir yağ değişimi öneriyor (otosan 36 ay diyor açgözlüler) . Volvo ve röno ise şanzıman yağı ömür boyu sadece her yıl seviye ve kalite kontrol öneriyor. Ancak bu şanzımanda 3 odacık var dolayısıyla 3 ayrı yerden kontrol şart. 

http://www.furitech.com.au/index.php/getrag-6dct-mps6-dual-clutch-transmission-fluid-change/

Ben bu ay 45 bakımına girecem. Muhtemelen balata da değişecek, klima gazı eklenecek Vs. Pahalı olacaktır. En çok indirimi kim verir İstanbul'da. 

Valla çözemedim şuan bnde bakıyorum dışarıda yaptiracam eğer degistireceksem servis 1100 TL istiyo dışarıda 600 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
1 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Para babasını yakalamışken bırakmamışlar da arka balata neden?

ben de sordum. Hadi önü anladık da arka nedir dedim. bitikti dediler. Sanırım onu veren bunu da verir diye düşündüler ya da Kaanın deyimiyle taş mı yiyelim hesabı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ooooo o nasıl bir fiyat. 90 lı seneler de o paraya araba alınıyordu. Şubat ayında bende 2350 tl mi vereceğim yani. @H. Cenk bu bakımda neler vardı? Şanzıman yağı değişimide dahil galiba. 

Standart bakım,  yağ, filtre , hava filtresi polen filtresi , enjektör temizleyici katkı Vs. Ekstra olarak şanzıman yağ değişmi ve ön arka balatalar var. Şanzıman yağ değişimi işçilik ücreti 200 tl. Balata değişim işçilik ücreti 160 tl falan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ooooo o nasıl bir fiyat. 90 lı seneler de o paraya araba alınıyordu. Şubat ayında bende 2350 tl mi vereceğim yani. @H. Cenk bu bakımda neler vardı? Şanzıman yağı değişimide dahil galiba. 

--3 dakika sonra eklendi--

Balatalarda bir sıkıntım yok. Demekki 2000 tl vereceğim. Oh oh. 3 sene oluyor garantisi de doluyor. Dışarda mı yaptırsam. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

--3 dakika sonra eklendi--

Balatalarda bir sıkıntım yok. Demekki 2000 tl vereceğim. Oh oh. 3 sene oluyor garantisi de doluyor. Dışarda mı yaptırsam. 

balatalar değişmeyecekse 1600 falan. 

Harç hurç ses geliyorsa kesin değişir yalnız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yalnız bindiğiniz arabaların fiyatı da 1.5 kat arttı servis fiyatının artması niye şaşırtıyor bu kadar ? 

Yakup,

Maaşlar 1,5 kat artmadığı için olabilir... ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.