Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 1,5 Tdcı Otomatik 45000 Bakımı

Ercan Bayram

Önerilen Mesajlar

Merhaba

Benim aracın da (1.5 TDCi PS) 2. yıl bakımı geldi. Aracım 28.000 km'de. Geçen yıl ilk bakıma 450 TL vermiştim. Castrol yağ kullanılmıştı.

İlk bakıma ek olarak Yakıt filtresi, Polen filtresi ve Fren hidrolik sıvısının da değişeceği görünüyor. Yakın zamanda yaptıran fiyat verebilecek olan var mı? Fren hidrolik sıvısının değişimi şartmıdır bu yıl?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

İlk bakıma ek olarak Yakıt filtresi, Polen filtresi ve Fren hidrolik sıvısının da değişeceği görünüyor. Yakın zamanda yaptıran fiyat verebilecek olan var mı? Fren hidrolik sıvısının değişimi şartmıdır bu yıl?

PS ise kötü haber: Şanzıman yağı değişecek ve neredeyse + 500 TL demek. 

Hidrolik pratikte sorun yaratmıyor. Bizde yetkili servis çok nemli bir bölge olmamıza rağmen 4 yıldan önce değiştirmiyor. 

Yani yaptırmasanız da olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şanzıman yağı 3.yıl/45K ve katları gözüküyor. 

--0 dakika sonra eklendi--
36 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Merhaba

Benim aracın da (1.5 TDCi PS) 2. yıl bakımı geldi. Aracım 28.000 km'de. Geçen yıl ilk bakıma 450 TL vermiştim. Castrol yağ kullanılmıştı.

Fordun sunduğu bakım fiyatlarından farklı bir cevap beklemeyin ufak indirimler dışında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şanzıman yağı 3.yıl/45K ve katları gözüküyor. 

--0 dakika sonra eklendi--

Fordun sunduğu bakım fiyatlarından farklı bir cevap beklemeyin ufak indirimler dışında.

Randevu aldım. Net fiyat vermedi, parçaları tek tek girmeleri gerekiyormuş. 800 TL civarı olur dedi. Fren hidrolik sıvısını çıkarırsak 670 TL civarı olurmuş. Ama 2. yılda otosan değişmesini öneriyor dedi. Son olarak fiyat konusunda yardımcı oluruz dediler. 

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

45000 bakimi icin 1500 'den aşağı fiyat beklememek lazım. Hidrolik sıvısını değiştirmeye gerek yok 4. Yilda değiştireceğim kendi adıma

o zaman ben ortalamasını alayım 3 yıl olsun, hidrolik yağını seneye değiştiririm (servise gittiğimde birşey olursa biz sorumluluk almayız gibi söylemler gelmezse)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o zaman ben ortalamasını alayım 3 yıl olsun, hidrolik yağını seneye değiştiririm (servise gittiğimde birşey olursa biz sorumluluk almayız gibi söylemler gelmezse)

Ben dün konuştum bana hidrolik yağı değişmesi gerekiyor denmedi . Ki bu servis şahsuvaroğlu. Sadece extra olarak şanzıman yağı değişimi gerekiyor dendi . 45 ve 90 k da
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Ben dün konuştum bana hidrolik yağı değişmesi gerekiyor denmedi . Ki bu servis şahsuvaroğlu. Sadece extra olarak şanzıman yağı değişimi gerekiyor dendi . 45 ve 90 k da

Benimki 30k bakımı. Normalde  30k bakımda görünüyor fren hidroliği değişimi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah aracı 2. yıl bakımı için servise bıraktım. %10 lifecard indirimi uyguladılar. Fren hidroliği dahil 937 TL, fren hidroliği hariç 844 TL fiyat çıkardılar. Zamanım yoktu aracı verdim çıktım. Fren hidroliğini değiştirmeyin dedim. Aslında telefonda fren hid. dahil kabaca hesap yapmadan 800 civarı demişlerdi.

Neyse bakım bitti almaya gittim. En son 802 TL'ye düştüler. Sinirlendim garantiyi uzatmayı artık düşünmüyorum..

Bu arada fren hidroliğini test ettirdim. Yarım pet bardak alıp ölçtü, Kaynama noktası 234 derece çıktı.175'e kadar yolu varmış. Aldığından daha fazlasını FMY hidrolik yağı ile tamamladı.

Disklerin 6-7 bin km ömrü kalmış. Aracım 28.000 km'de. Bir sonraki bakımdan önce kontrole getirin dediler.

Bu arada motor yağını castrol kullanıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Disklerin 6-7 bin km ömrü kalmış. Aracım 28.000 km'de. Bir sonraki bakımdan önce kontrole getirin dediler.

disklerin mi yoksa balataların mı? 38000kmde disk biraz zor biter. balata için bile erken sayılabilir kullanıma göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Ozan'ın da yazdığı gibi disklere kolay kolay ömür biçilmez. Olsa olsa sıcak diskle soğuk sudan geçilmişse yamulma yapabilir ki onu da sarsıntılı frenleme olarak fark edersiniz.

Balatalar nadiren 30-35.000 km civarında bitebilir. Ben de bitti mesela.

Ancak balata değişimi garantiyi etkilemeyeceğinden bildiğiniz iyi bir özel servis varsa ileride orada değiştirtin. Parçacınız yoksa da müracaat @ER-OL Otomotiv

Yeni araçların fiyatı 100.000 TL çıtasını aşınca bakımlar da 1.000 TL'yi gözüne kestirmiş görünüyor ama pahalı.

600 TL civarında olması gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

disklerin mi yoksa balataların mı?

Balatalar dedi pardon. Biterse disklere zarar verir demişti

3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Balatalar nadiren 30-35.000 km civarında bitebilir. Ben de bitti mesela.

Ancak balata değişimi garantiyi etkilemeyeceğinde

Ustanın dediğine göre benimki de 35.000 civarında olacak bittiğinde. Ama garantiyi etkilemiyorda özel servise giderim. Hatta onlara bir kontrol ettiririm. Servis aracın garantisi 1 sene sonra bittiğinden, garanti bitmeden gelsin diye söylemiş olabilir. Yaşadığım yerde yokuş çok, normalden daha kısa sürede bitmesi de normal olabilir

--56 dakika sonra eklendi--

Sabah arabayı çalıştırdım. Motor yağı değişimi gerekli uyarısı geldi. Kontak açıkken Gaz frene aynı anda basıp kendim resetledim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
5 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Çetaş 1250 

Bu rakamın üzerinden birazdaha pazarlık yapılabilir belki, seçenekler içinde en farklı burasıymış.

Ama yetkili servis olarak daha altının bulunabileceğini sanmıyorum açıkcası. Zam gelmeden halledin derim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.