Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bosch Car Service Parçaları

Önerilen Mesajlar

Herkese iyi akşamlar;

2012 focus tdci 60.000 bakımına girecek olan arabam için bugün bosch car servise gittim. daha önce bu servisler için konu açılmış okudum fakat sormak istediğim bosch yedek parçalar nasıldır. orjinal ford parçaları gibi olur mu ya da daha doğrusu sorun çıkarır mı

bu arada erol otodan da fiyat alıp beklemekle birlikte bosch serviste,

hava filtresi

yağ filtresi

yakıt filtresi

castrol yağ

polen filtresi (karbonlu imiş) ve işçilik 430 tl fiyat aldım nasıl görünüyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende istanbul atılgan servisten 700 tl fiyat aldım..rutin 15 bin bakımı, focus 3 dizel..yağ castrol yine..üstelik yakıt filtresi yok..sonra @Gürkan Çakıroğlu abi ataşehir bosch car servise götürdü..fiyat konuşmadan hallederiz onu diyerek nihat abimiz aracı bakıma aldı:) yağ, polen, hava filtreleri, motor yağı shell felix koydular..bakım yapıldı..filtreler bosch marka idi..psikolojik olarak servis tadı vermiyor ama fark olacağını sanmıyorum..rahat olmak lazım biraz..servisler önceden castrol koymuyordu..eski ustam bizde castrol olmaz diyordu, düşman gibi:) şimdi anlaşma sonucu ona döndüler..yani çıkar neyse o..ustamız shell felixte iyi dedi..tamam dedim..725 mm silecek bulamıyordum..piyasada bosch 700mm vardı hep..orijinal ford silecekleri uyguna bıraktı sağolsun..klima gaz ölçmü, gaz basımı vs ek şikayetler sonucu ek maliyetlerim çıktı..ama yine servisten uygun oldu..sözü geçen yerlerden birisi..servis misali kayıt açılıyor, bilgiler giriliyor(satışlarda bu iyi oluyor), rapor veriliyor..erol otodan alıp, bir ustaya işçilik verip belki daha uygun olabilir..ama kayıt vs için iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Dediğiniz gibi olacak. Erol otodan sipariş geçip boscha işçilik vereceğim. her şey dahil boschtan yaptırsaydım 430 olacaktı malzemeleri erol otodan 245 e aldım artı işçilik verip yaptırcam hayırlısıyla 

dışarıdan gelen parçayı bosch serviste takmak için ne kadar ödeyeceksiniz, her servis bu uygulamayı yapıyor mu? elinde parçasıyla geleni işçilikle servise kabul ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dışarıdan gelen parçayı bosch serviste takmak için ne kadar ödeyeceksiniz, her servis bu uygulamayı yapıyor mu? elinde parçasıyla geleni işçilikle servise kabul ediyor mu?

Fiyat konusunu tam konuşmadım cunku alacagim farkli hizmetler de olacak ama dışarıdan gelen parçayı takmayı ve onları da verdikleri dokümana işleyecegini soyledi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford yetkili servisi o kadar da pahali degilmis demek ki. Ben Rmuqenaulttan sonra Ford servisinden cekiniyirdum acikcasi ama sanayide ozel servise gidecegime bu fiyatlardan yetkili servise gitmek daha mantikli. Yetkili servislerde rutin bakim disinda farkli noktalarinda kontrolu yapiliyordur heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar arkadaşlar Bosch car service'in Pendik'deki şu şubesinde https://kolayoto.com/partner/sancakli-otomotiv-bosch-car-service dışarıdan alınan parçayı kesinlikle takmadıklarını söylemişlerdi bana. Her şubesinde farklı tarza mı sahipler yoksa bilemedim. 

Bu konuda sıkıntı çıkarmayan bildiğiniz şubesi varsa önerebilir misiniz? Avrupa yakası da olabilir. hatta daha iyi olur , zira artık avrupa yakasında ikamet etmekteyim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford yetkili servisi o kadar da pahali degilmis demek ki. Ben Rmuqenaulttan sonra Ford servisinden cekiniyirdum acikcasi ama sanayide ozel servise gidecegime bu fiyatlardan yetkili servise gitmek daha mantikli. Yetkili servislerde rutin bakim disinda farkli noktalarinda kontrolu yapiliyordur heralde.

Servis 600 a yakın fiyat söylemişti. Ben Erol otodan sipariş geçtim max 100 TL alsa 340 liraya bakım yapılmış olacak
Orijinal parça servis çıktısı ve bilmem kaç noktadan Check up
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonunda bakımımı bugün yaptırdım. Erol otodan sipariş verdiğim parçaları 60 TL işçilik vererek tamamladık. Aldığım parçaları dokümana yazarak imzalı servis çıktısı verildi ve fren balataları aks körüğü hortumlar falan hep bakıldı. 60 TL ye ek olarak servisteki carbon clean uygulamasına benzer bir uygulama yapıldı. Yağ değişiminden önce eski yağın içine temizleyici madde döküldü ve bir süre rolantide çalıştı. Arka fren balatam bitmiş sıra onda inş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonunda bakımımı bugün yaptırdım. Erol otodan sipariş verdiğim parçaları 60 TL işçilik vererek tamamladık. Aldığım parçaları dokümana yazarak imzalı servis çıktısı verildi ve fren balataları aks körüğü hortumlar falan hep bakıldı. 60 TL ye ek olarak servisteki carbon clean uygulamasına benzer bir uygulama yapıldı. Yağ değişiminden önce eski yağın içine temizleyici madde döküldü ve bir süre rolantide çalıştı. Arka fren balatam bitmiş sıra onda inş

Neler değişti bakımda fiyat uygunmuş bütün bosch servislerde böylemi acaba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mobil Super 3000  =    70 tl (kendim tedarik ettim. Sahte olup olmadığını teyit için mobil ile temasa geçtim)

Mazot filtresi

polen filtresi    erol oto (175 TL)

yağ filtresi

hava filtresi

Motor iç temizleyici Cross marka 15 TL (çok mu faydalı emin olamadım ama yaptırdım.)

İşçilik 60 tl

diğer servisleri arayıp sormak lazım bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.