Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kugaya Ses Sistemi Denemesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Şimdi 6 hoparlörlü sistemden 9 hoparlörlü sisteme geçmek için şunları yapmak gerekiyor.

727-01-01'de, xxx0-xxxx-xxxx yerine xxx1-xxxx-xxxx yapınca orta hoparlör çıkışı aktif oluyor.

727-01-02'de, x3xx-xx yerine x5xx-xx yapınca da 9 hoparlör için EQ setting yapılmış oluyor (ne demek ben de bilmiyorum) Tüm alternatifler aşağıda :) 

727 ayarlar.jpg

727 ayarlar2.jpg

Şu bilgi de kalsın bir köşede, Amerikan radyo ya da araba alanlar için :) 

tuner.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine biraz abarttık gerçi ama :P  Arka twitterlar için tesisat aldım. Daha doğrusu tee dingilterelerden bulduğum en ucuz focus tesisatını getirdim. Manuel camlı, ancak 9 hoparlörlü focus arka kapı tesisatı. Kırmızı kare alandaki kabloları ayırıp benim arabaya taşıyacağım. Gördüğüm kadarıyla beyaz soketten pinleri sökmek yeterli olacak, kesme, lehim vs gerekmeyecek (Hafta sonu söker, resmini koyarım)

Büyük operasyonumuz 19 Ağustosta :) 

tesisat.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Yine biraz abarttık gerçi ama :P  Arka twitterlar için tesisat aldım. Daha doğrusu tee dingilterelerden bulduğum en ucuz focus tesisatını getirdim. Manuel camlı, ancak 9 hoparlörlü focus arka kapı tesisatı. Kırmızı kare alandaki kabloları ayırıp benim arabaya taşıyacağım. Gördüğüm kadarıyla beyaz soketten pinleri sökmek yeterli olacak, kesme, lehim vs gerekmeyecek (Hafta sonu söker, resmini koyarım)

Büyük operasyonumuz 19 Ağustosta :) 

tesisat.jpg

Murat abi 19 ağustosmu? Kasım olması gerekmiyomuydu ? :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

En nihayetinde 9 hoparlörlü sony sistemi devreye aldık.  Fikirleri ile emekleri geçen tüm dostlara teşekkürler.

Göğüsteki orta hoparlör için tesisat araçta hazırdı. Ancak soketi göğüsün altına bir yere gidiyordu, çıkarmayı başaramadık. Ona ustamız orjinal soket bulup halletti. 

Ön hoparlörlerin montajı kolaydı; sök, değiştir, kapat yapıp hallettik.

Asıl iş arka hoparlörlerin montajında. Yukarıda belirtmiştim. Önce kuga arka kapı tweeter'larından almıştım. Ancak bunların kesip yerleştirmeye uygun olmadığını anladığımızdan, bu defa onların yerine focus tweeter'ı almıştık. Sonuç aşağıda. Trimde önce punch ile büyük deliği açtım. Ancak bu çap tweeter için yeterli olmadığı için, dremel ile çapı en ideale getirdik. Sonuçta tweeter, kapı trimine birebir oturdu (trimdeki açılar da aynen karşıladı). Aslında gerek yoktu ama ne olur ne olmaz diye ikişer noktaya sıcak silikon da damlattım. Arka tweeterlar için aldığımız tesisatı da resimde görüldüğü şekilde ekledik..

00 IMG_5038.JPG

01 IMG_5013.JPG

02 IMG_5015.JPG

03 IMG_5017.JPG

04 IMG_5029.JPG

05 IMG_5020.JPG

05 IMG_5021.JPG

06 IMG_5024.jpg

--5 dakika sonra eklendi--

Bunlar da araçtan çıkanlar: 2 komponent, 2 tweeter, ve 2 koaksiyel.

07IMG_5047.JPG

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Gümbür gümbür :) Kesinlikle çok daha renkli. Detay sesler belirgin iyileşti. Basslar bile daha iyi. 

Açmışken birde yalıtım yapsaydın keşke.

Benim arabada çok farketmişti yalıtım sonrası biliyorsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.