Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Alttan Gelen Ses

Ercan Bayram

Soru

Arkadaşlar 2015 focus 1.5tdcı otomatik trend x aracımı Yen’i aldım expertiz yaptırdım alt takım süspansiyon da herhangi bir sorun çıkmadı ancak araba Arnavut kaldırımlı yollarda giderken alttan takır tükür ses yapıyor.bir de 120 den sonra çok titriyor neden olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Ercan Bayram yazdı:

Arkadaşlar 2015 focus 1.5tdcı otomatik trend x aracımı Yen’i aldım expertiz yaptırdım alt takım süspansiyon da herhangi bir sorun çıkmadı ancak araba Arnavut kaldırımlı yollarda giderken alttan takır tükür ses yapıyor.bir de 120 den sonra çok titriyor neden olabilir

Merhaba, 

Bendeki problemin aynısıysa sorun direksiyon kutusu tıkırtısı. Düz asfaltta sorun yok ama ne zaman köy yolu veya arnavut taşlı yollara girsem alt tarafta bir orkestra başlıyor. İki yıldır ben de böyle kullanıyorum. Otosan bu konuda maalesef çok katı davranıyor. Değiştirmiyorlar. Değiştirdiğimiz zaman bir süre sonra yine böyle olacak diyorlar. Şimdi garantinin bitmesini bekliyorum. Bu tıkırtıyı çözen yerler varmış. 400 tl istiyorlar. Garanti bitince verip yaptıracağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendede aynı sorun var arkadaşların dediği gibiarnavut taşlarından gidince tıkır yapıyor.Ara ara yapıyor. Ama bariz bir ses deyil. Ben onu direksiyon kutusundan deyil simit ile kutu arasınai şafttan geliyor. Diye düşünüyorum. Buda önemli bir tehlike durumda olacak bir arıza olarak görmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 hour ago, Ercan Bayram said:

Arkadaşlar rotlarda veya altta hiç bir şey bulamadılar ama ses beni çok rahatsız ediyor garanti kapsamında bi şeyler yapamıyor muyuz 

Direksiyon kutusu yapisi itibariyle bu sesi yapmaya musait. Yani garanti bu konuda size normalden fazla bir ses yok ise cozum olmaz.

Bkz://bu arabalar boyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.