Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Mtv Resmi Gazete'de Yayımlandı [güncel]

Önerilen Mesajlar

2013 1560 tdci focus trend 970tl hayirli olsun 200 tl zam.asgari ucrete verilen zammi geri aldi devlet.bizi niye ugraştiriyolar anlamiyorum.patronla aralarinda halletsinler 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
BÜYÜK harf kullanmayınız.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uyanık Otosan bu ÖTV oranlarındaki fiyat baremi değişiminden ya önceden haberdar oldu ya da öngördü ki fiyatları kolaylıkla eski baremin üzerine getirdi. Böylece style focus fiyatı 135 bin TL yi buldu. Şimdi 2018de bu araba yeniden alt limite düştü ve fiyatında muhtemelen en az 10 kaat indirim olacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Mevcut durum: Elektrikli araçlardan MTV ALINMAZ.

Yeni durum: "Türkiye'de elektrikli araçların satışına, üretimine destek veren yeni bir düzenleme. Bundan önce de Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nda, elektrikli ve hibrit araçların ülkede üretimini ve satışını desteklemek amacıyla, Özel Tüketim Vergisi oranlarını diğer muadil olan araçlardan çok daha düşük belirlemiştik. Aynı yaklaşımı Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde de sürdürüyoruz. Eğer muadil olan aracın Motorlu Taşıtlar Vergisi 2 bin lira ise elektrikli araç için 500 lira vergi alınacak."

Şimdi bu destek mi köstek mi :D Yahu dalga geçiyorlar resmen...

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/mtvde-olcutler-arasina-motor-gucu-de-ekleniyor/1063301

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Şaşırdık mı ?

HAYIR

Niye şaşıralımki, bi deyim vardır “ben malımı bilmezmiyim” derler.

--1 dakika sonra eklendi--
55 dakika önce, Burhan Bakar yazdı:

Malını bilmek dedikleri şey

Sonradan gördüm yoksa yazmazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gizlenmiş esas tuzağı pas geçmeyelim:

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu'nda motor silindir hacmine bağlı bir vergileme sistemi olduğunu, tasarıyla, kanuna "motor gücü" tanımı eklediklerini belirten Ağbal, şöyle konuştu:

"Bu tanımı eklemekle, vergileme ölçütleri arasına motor gücünü de ekliyoruz. Kanunda, böyle bir tanım ve elektrikli araçlarda da motor silindir hacmi olmadığı için, motorlu taşıtlar vergisi alma ile ilgili bir boşluk var. Böylece hem kanundaki bu boşluğu düzenliyoruz hem de elektrikli araçlar bakımından teşvik edici, destekleyici şekilde, muadili olan araçların motorlu taşıtlar vergisinin dörtte biri oranında motorlu taşıtlar vergisi alınmasını öngörüyoruz.

Yani yakında MTV 1600 cc araçlar için artacak, beygir başına hesap yapılacak. 

Neyse yıllardan beri uygulanan "yakaladığımı öperim" politikalarının devamı, niye heyecan yapıyorsak!?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Gizlenmiş esas tuzağı pas geçmeyelim:

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu'nda motor silindir hacmine bağlı bir vergileme sistemi olduğunu, tasarıyla, kanuna "motor gücü" tanımı eklediklerini belirten Ağbal, şöyle konuştu:

"Bu tanımı eklemekle, vergileme ölçütleri arasına motor gücünü de ekliyoruz. Kanunda, böyle bir tanım ve elektrikli araçlarda da motor silindir hacmi olmadığı için, motorlu taşıtlar vergisi alma ile ilgili bir boşluk var. Böylece hem kanundaki bu boşluğu düzenliyoruz hem de elektrikli araçlar bakımından teşvik edici, destekleyici şekilde, muadili olan araçların motorlu taşıtlar vergisinin dörtte biri oranında motorlu taşıtlar vergisi alınmasını öngörüyoruz.

Yani yakında MTV 1600 cc araçlar için artacak, beygir başına hesap yapılacak. 

Neyse yıllardan beri uygulanan "yakaladığımı öperim" politikalarının devamı, niye heyecan yapıyorsak!?

Abi bide şurdan bak hangi ülke vatandaşını bukadar çok öpüyor bak ne güzel devletimiz bizi sürekli öpüyor demekki bizi çok seviyor biz sevilmeye layık bi ülkeyiz.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.