Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Ford Focus Bakım Fiyatları Rezaleti

Özkan Şahin

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Aracım 2015 Ford Focus Benzinli Manuel 16.000 km ve ikinci servise girişi olacaktır. 

Fakat geçen sene 380 TL girdiğim servise bu sene fiyatı öğrenmek için aradığımda 3 serviste anlaşmış gibi 800 TL dediler.

Konunun uzmanı abilerimden fikir bekliyorum. İki katından fazla artışın sebebi ne olabilir sonuçta garajda yatan bir arabadan bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artan döviz kuru ve maliyetlerin (maaş zamları vergiler genel giderler v.s) artan kar marjı ile müşteriye yansıma şekli. 

Garantiniz bittiyse Filtrelerinizi ve yağınızı dışarıdan alıp özel serviste bakıma girerseniz Çok daha ekonomik olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Genel Bilgiler kategorisinden Otomobiller Hakkında > Bakım - Servis & Yedek Parça kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Özkan Şahin yazdı:

Merhabalar,

Aracım 2015 Ford Focus Benzinli Manuel 16.000 km ve ikinci servise girişi olacaktır. 

Fakat geçen sene 380 TL girdiğim servise bu sene fiyatı öğrenmek için aradığımda 3 serviste anlaşmış gibi 800 TL dediler.

Konunun uzmanı abilerimden fikir bekliyorum. İki katından fazla artışın sebebi ne olabilir sonuçta garajda yatan bir arabadan bahsediyorum.

bakım içeriğini sordunuz mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomi uyumuyor kabul de iki katından fazla artış aklım almıyor.

Tek servis olduğu haldeve dizel araç olduğu halde Vosmerden diğer aracımıza 680 TL fiyat alındı. ( O da yıllık bakım ve araç 33000 km de)

Detay sormadım 16.000 km de ki araca ne yapabilir ki yağ, filtre vs. değişimi dışında..

Son zamanlar da yaptıran varsa ve fiyat paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Özkan Şahin yazdı:

Ekonomi uyumuyor kabul de iki katından fazla artış aklım almıyor.

Tek servis olduğu haldeve dizel araç olduğu halde Vosmerden diğer aracımıza 680 TL fiyat alındı. ( O da yıllık bakım ve araç 33000 km de)

Detay sormadım 16.000 km de ki araca ne yapabilir ki yağ, filtre vs. değişimi dışında..

Son zamanlar da yaptıran varsa ve fiyat paylaşırsa sevinirim.

polen filtresi, yakıt filtresi, fren hidroliği değişimi? bunlar ilk bakımda yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef serviste bakım fiyatları bu şekilde. Ama 1. bakım ile 2.bakım fiyatı zaten farklı. 1.bakım üzerinden değerlendirmek yanlış olur.

bakim.jpg.94b2ecf993ce1dffcb7cce91da5cd240.jpg

Paketleri oluşturan menülerin içerikleri aşağıdaki gibidir.
Standart Bakımlar ( 15\45\75\105 bin km)
• Motor yağı değişimi (yağ filtresi dahil)
• Periyodik bakım kapsamında hava filtresi
• Şanzıman yağı – (Dizel PWS araçlarda 45K ve katları)
• Çok amaçlı temizleyici & tapa & conta
• Gerekli işçilikler
Ana Bakımlar (Standart Bakımın Üzerine- 30\60\90 bin km)
• Motor tipi bazında değişen yakıt filtresi (Dizel) veya buji (Benzinli)
• Polen filtresi
• Fren hidrolik sıvısı ve işçilik

--6 dakika sonra eklendi--

Ekleme; Arkadaşım honca civic için 2. bakıma 980tl dediler diyordu geçen gün.

Gerçekten çok fazla yapılan işe göre, Garanti için mecbur bırakıyorlar resmen soygun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araç 16000kmde olsa 2.yıl dediğinizde 30000 bakımı yapılıyor. ben olsam bujileri kesin değiştirmem. koku filan yoksa poleni de değiştirmem. hatta param azsa havayıda değiştirmem(son bakımdan sonra 9-10k geçmediyse ve çok tozlu yerlerde kullanmıyorsanız). yani işin özeti yağ yağ filtresi dışındakiler opsiyonel bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis bakım kılavuzunda buji değişimi 3 yıl ya da 45.000 km'de bir.

Daha erken değişimi servisin işgüzarlığıdır. 

Fren hidrolik değişimi ETIS'te de iki yılda bir olarak gözüküyor.

Ancak bunun aşırı bir güvenlik kaygısı sonucu oluştuğunu ve hukuki sorumluluktan kaçınma amacı taşındığını ve kökeninin ABD'ye dayandığını düşünmeden edemiyorum. 

Ben istememe rağmen burada servisim dördüncü yıldan önce değiştirmedi.

Böylesi bana da mantıklı geldi. Konu olmuş ve tartışılmıştı.

Fren hidroliği değişmediği durumda garanti dışı bırakmazlar bence, ancak fren sistemine bağlı bir arıza halinde servisten bir tazminat taelbiniz olamaz diye düşünüyorum. 

Buji ve hidrolik değişimi olmadan Lifecard indirimi ve pazarlık ile 400'lere çekilmeye çalışılmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nevşehir'e gelin yetkili seviste size verilen fiyatın yarı fiyatına yaptıralım.Iki ay önce babamın dizel focus 3 polen ve mazot filtresi hariç 300 tl ye yaptırdım,polen olsaydıda 370 civari birşey tutardı,Bmw nin bile bazi bakımları 700 Tl falan tutuyor yetkili servis bazilarida 1200 TL,yalnız 6.5 litre yağ konuluyor araca çok fazla fiyat vermişler size her yer bu şekilde değil 

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banada geçen hafta malatya ford bayii dizel 45000 bakımı için mazot filtresi hariç takribi 600-800 arası bişey dedi.ben orjinal filtreleri ( hepsi fomoco marka)polen (farklı marka) hariç sanayide satın alıp işçiliğiyle kaykısıyla beraber 440 tl ye yaptırttım.polen,yağ,mazot,hava filtresi+mobil 1 partikül yağ+katkı+işçilik 440 tl tuttu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Peki otomobilin garantisi devam ediyorsa eğer. Servis bunları değiştirmezsen arabanın bunlardan kaynaklı bir probleminde garanti kapsamında olmayacaktır deme ihtimali nedir Ozan ?

son derece mümkün tabi ki ilgili parçalarla ilgili garantide sorun çıkartmaları, polen değişmedi diye tüm klima sistemini garanti dışı bırakabilir mesela. Ama ben poleni söylüyorum değiştirmeyin diye, müşteri isteği ile değişmedi vs yazmıyorlar :D şans mı? bilmiyorum.

Puntoyu yıllık bakıma götürünce sadece yağ değişimi diye veriyordum, bi servis müdürü yağ değişimi olsun yeter demişti. ne kadar doğru bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f3 de polen filtresini siz istemediğiniz müddetçe değiştirmiyorlar..çünkü usta bel fıtığı oluyor değiştirirken..

ben 2 bakımda bir değiştirtiyorum..

tel de öyle söylüyorlar, gidince indirimler vs fiyat iniyor.. zaten önce servis kabulde yapılacak işlemler listesi çıkıyor.. usta yapacağını yapıyor ve son fiyat çıkıyor..mesela ben silecek suyu da ekletmiyorum.. bunları yapılacak işlemlerde ne yapacaksınız diye sorun, istemediklerinizi çıkarttırın.

bulunduğu km ye özel bir parça değişimi yoksa..standart bakım deyin fiyat iner kısaca

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2015 Ford Focus Bakım Fiyatları Rezaleti olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.