Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Yüksek Rakımda Motor Arızası

Yusuf Özbulat

Soru

Merhaba. Aracım 1.6 110 luk 2011 araçta 750 800 rakımı geçtikten sonra motor arızası mesajı çıkıyor ve araç kendini korumaya alıyor bunu sadece yüksek rakımlarda yapıyor yokuş çıkarkende yapıyor inerkende. Bİlgisayarlı espite bağlandığında ise bazen p0299 turbo basıncı düşük p2290 enjektör kontrol basınç sensörü basıncı düşük arızalarını veriyor. daha öceden başına gelen varmı ben söylentilere uyup turbo selenoid nn75 valfini değiştridim düzelmedi. yüksek rakımlarda yine veriyor arızayı. çözüm önerisi olan varmmı. Birde arızayı ilk aldığımda usta sensörleri temizledi maf ve map 1 2 gün arıza vermedi sonra tekrar vermeye başladı. Çözü önerinizvarsa şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

oksijen sensörüne baktırılmalı.. sizin değiştirdiğiniz parça bununla mı alakalı bilmiyorum..  yükseğe çıkıldıkça oksijen düşer malum, hava basıncıda. 1700 mt de bile hata vermedi ne bu ne de önceki arabam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.