Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Aks Değişimi

Metin Deniz

Soru

Selamlar,

Aracımda hızlanma esnasında titremeden dolayı aks değişimi/tamir düşünüyorum. Ayrıca aks körüğünden bayağı bir yağ dışarı çıkmış.

Bu konu hakkında tecrübesi olan var mı? Tamir sağlıklı sonuç verir mi? 

Orjinal parça çok pahalı olduğu için muadil düşünüyorum. Yetkili servis yerine bu işlemi Speedy servislerinde yaptırmayı düşünüyorum. 

Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu arada araç 131bin km'de.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Piyasada Çin üretimi çokça aks ve aks kafası geziyor. Bunları tercih etmenizi önermem.

Aks kafası tamir ettirip, yıllarca sorun yaşamayan duymadım ama 1 sene sonra sorun yaşayan çok duydum :)

Çok zor ama EMPI markası görürseniz kaçırmayın, OEM tedarikçisidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 9/19/2017 at 1:31 PM, Metin Deniz said:

Aracımda hızlanma esnasında titremeden dolayı aks değişimi/tamir düşünüyorum. Ayrıca aks körüğünden bayağı bir yağ dışarı çıkmış.

Bu konu hakkında tecrübesi olan var mı? Tamir sağlıklı sonuç verir mi? 

Orjinal parça çok pahalı olduğu için muadil düşünüyorum. Yetkili servis yerine bu işlemi Speedy servislerinde yaptırmayı düşünüyorum. 

Fikirlerinizi bekliyorum.

Siz kendi kendinize mi tani koydunuz duruma.

Aks sorunu genel bir problem, degistirdi bir cok kisi.

Bosluk olmasi veya aksin egri olmasi degisme sebebi. Siz bunlari bence bir kontrol ettirin.

Sirf hizlanirken yapiyorsa eger muhtemelen akslardir. Degilse lastik ve jant'a da baktirmak gerekir.

Aks'da yan sanayi kullanmayin. Akslari oem aldiktan sonra istediginiz yerde taktirirsiniz. Akslari degistirirken poryalari degistirmek ayrica isinize gelebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Siz kendi kendinize mi tani koydunuz duruma.
Aks sorunu genel bir problem, degistirdi bir cok kisi.
Bosluk olmasi veya aksin egri olmasi degisme sebebi. Siz bunlari bence bir kontrol ettirin.
Sirf hizlanirken yapiyorsa eger muhtemelen akslardir. Degilse lastik ve jant'a da baktirmak gerekir.
Aks'da yan sanayi kullanmayin. Akslari oem aldiktan sonra istediginiz yerde taktirirsiniz. Akslari degistirirken poryalari degistirmek ayrica isinize gelebilir.

Tanıyı benimle beraber 3 basteknisyen koydu.
Speedy 2 yıl hem malzeme hem de işçilik garantisi veriyor. O yüzden acaba yapılabilir mi diye düşündüm. Serviste 2000 tl civarında maliyet çıkıyor. 800-900 tl speedy fiyat verdi.(resmi değil, sozlu)
Kararsizligim devam ediyor. Yan sanayi kullanıp problem yaşayan varsa açıkçası onu öğrenmek istiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 minutes ago, Metin Deniz said:

Tanıyı benimle beraber 3 basteknisyen koydu.
Speedy 2 yıl hem malzeme hem de işçilik garantisi veriyor. O yüzden acaba yapılabilir mi diye düşündüm. Serviste 2000 tl civarında maliyet çıkıyor. 800-900 tl speedy fiyat verdi.(resmi değil, sozlu)
Kararsizligim devam ediyor. Yan sanayi kullanıp problem yaşayan varsa açıkçası onu öğrenmek istiyorum.

Er-Ol otodan fiyat alin derim bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.