Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Yıkanır Mı?

Misafir

Soru

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kesinlikle su vurmanızı önermem. Özellikle triger kayışı, marş dinamosuna. Motor temizliği için kablo giriş yerlerini poşetle kapatıp piyasadaki kaliteli motor temizleyiciler ile (würt motor temizleyici öneririm) temizleyebilirsiniz . Suyu kablo bağlantı yerleri ve yukarda belirttiğim yerlere vurmadığınız sürece motor temizleyiciyi suyla durulabilirsiniz. Temizlerken kestirme fırçası size yardımcı olacaktır. Temizledikten sonra da slikon sprey sıkarsanız geç tozlanır ve motoru korur.

https://youtu.be/FZKoHra_J_A

Furkan İlker Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birkaç sene önce babamın motoru yıkamacıda yıkatması sonucu radyatör fanı bozulmuştu.O zaman için 180 lira gibi bir masraf çıkmıştı.Motorun alt kısımları her ne kadar sudan çok fazla etkilenmesede , elektrik tesisatının bolca olduğu üst taraf su konusunda çok hassas malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor soğukken yıkanır ise herhangi bir zararı olacağını zannetmiyorum. En az 3-4 kere yıkadım hiçbir sıkıntı olmadı ama bobin, buji kabloları, beyin ve akü çevresini bez ve laylon ile kapattım.

Bence iyi bir yıkama işleminden sonra motor  koruma yaptırmanız ve yıkamayı unutmanız.

Ben yaptırdım 7 yıl oldu halen hava vurarak temizliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 minutes ago, Muhammed Kavlak said:

Motor soğukken yıkanır ise herhangi bir zararı olacağını zannetmiyorum. En az 3-4 kere yıkadım hiçbir sıkıntı olmadı ama bobin, buji kabloları, beyin ve akü çevresini bez ve laylon ile kapattım.

Bence iyi bir yıkama işleminden sonra motor  koruma yaptırmanız ve yıkamayı unutmanız.

Ben yaptırdım 7 yıl oldu halen hava vurarak temizliyorum.

Motor sogukken iletken parcalar iletkenligini mi yitiriyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar içinizde aracının motorunu yıkatan var mı. benim arabanın motoru çok kirli. yıkatmayı düşünüyorum ama bi zararı olurmu merak ediyorum. aracım 2012 focus 1.6 benzin lpg

Geçen gün 1.0 tsı ya würt motor spreyi uyguladım sonra suyla duruladım tabi sensörleri kapatarak.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 hour ago, Muhammed Kavlak said:

Metal aksama sıcakken soğuk su ile temas etmesin diye 

Elektrikli aksamı konuşurken söylediğin için sordum, zaten motor sıcakken temizlenmeyeceğini/su tutulmayacağı konusunda birine uyarı yapıyorsanız o kişi zaten arabasını temizleyemez, o denli uzaktır konuya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.