Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapı Lambası Nasıl Yanar

Metin Şahin

Soru

Arkadaşlar merhaba. Arabayı aldığımdan beri dikkatimi çekiyor ve niye yanmadığı konusunda bi fikrim de yok. Adını da bilmiyorum kapı lambası olarak açtım başlığı. Bu gotoğraftaki lamba nasıl yanar acaba ne yapmam lazım yada arızalı mıdır ki? 

IMG_4352.JPG

IMG_4353.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
9 saat önce, Osman Türkol yazdı:

Tavan lambasından kablo çekmen lazım tabi ucunada 5w ampul takıcan kapı açılınca yanar işi bilen bir eleltrikçi takar

Fikir olarak kalsın, araçta kapanan ayna varsa, doğrudan ayna altı aydınlatmadan da çekilebilir. Daha kolay olur..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Fikir olarak kalsın, araçta kapanan ayna varsa, doğrudan ayna altı aydınlatmadan da çekilebilir. Daha kolay olur..

doğru yol bu hemen 1 metre ileriden kablo çıkıyor ayna aydınlatmaya  t10 duy ampul ve yarım metre kablo ile tamamdır o iş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Lafı ağzımdan aldınız. En güzeli bu olur.

6 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

doğru yol bu hemen 1 metre ileriden kablo çıkıyor ayna aydınlatmaya  t10 duy ampul ve yarım metre kablo ile tamamdır o iş :)

Çekilen kablo bez bant ile sarılmalıdır. Yoksa tıkırtı yapıyor namussuz. Tecrübe ile sabittir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Çekilen kablo bez bant ile sarılmalıdır. Yoksa tıkırtı yapıyor namussuz. Tecrübe ile sabittir 

Bez bant yoksa çekilen kabloyu ana tesisata elektrik bAntı veya plastik Cırt kelepçe ile her bir karışa tekabül edecek şekilde sabitlerseniz ses yapmasını engelleyebilirsiniz :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Bez bant yoksa çekilen kabloyu ana tesisata elektrik bAntı veya plastik Cırt kelepçe ile her bir karışa tekabül edecek şekilde sabitlerseniz ses yapmasını engelleyebilirsiniz :)

Oradan oraya bir tesisat yok Serkan Bey? Kablo çifti boşta sallanacak. Bu yüzden  ya sünger ile destek yapılır, ya uygun bir yerden dolaştırılır ya da bez bant ile sarılır. Bir kablodan ses çıkar mı? Evet çıkıyor, hem de baya can sıkıcı bir ses oluyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Oradan oraya bir tesisat yok Serkan Bey? Kablo çifti boşta sallanacak. Bu yüzden  ya sünger ile destek yapılır, ya uygun bir yerden dolaştırılır ya da bez bant ile sarılır. Bir kablodan ses çıkar mı? Evet çıkıyor, hem de baya can sıkıcı bir ses oluyor ?

boş deliklere takılmak için plastik klipsli çıt çıt kelepçeler mevcut.

Hemde fabrikasyon gibi durur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Oradan oraya bir tesisat yok Serkan Bey[emoji4] Kablo çifti boşta sallanacak. Bu yüzden  ya sünger ile destek yapılır, ya uygun bir yerden dolaştırılır ya da bez bant ile sarılır. Bir kablodan ses çıkar mı? Evet çıkıyor, hem de baya can sıkıcı bir ses oluyor [emoji4]

Kapı döşemesini sökün içerdeki gri gözüken yalıtım malzemesini kenarlarından az çekerek siyah silikonu kesin maket bıçağı ile karşınızda kapı kilidine giden sprial teli cam açma kapamaya giden kabloları cam krikosuna giden kabloları vs göreceksiniz :)
Bir ara resim ekleyim ben :)
Ofiste bulunan PC'de resimler ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Kapı döşemesini sökün içerdeki gri gözüken yalıtım malzemesini kenarlarından az çekerek siyah silikonu kesin maket bıçağı ile karşınızda kapı kilidine giden sprial teli cam açma kapamaya giden kabloları cam krikosuna giden kabloları vs göreceksiniz :)
Bir ara resim ekleyim ben :)
Ofiste bulunan PC'de resimler ...

Serkan Bey, laf yarışına giriyor gibi olduk sanki ? Beni yanlış anlamayın lütfen. İç taraftaki tesisattan bahsediyorsunuz. Orayı biliyorum. Aslında çok mantıklı ama yine de bir tane iletken tel çekmek için yalıtım malzemesini kaldırıp oranın dokusunu bozmayı değer mi sizce?  Yalıtım malzemesini tutan siyah madde silikon değil, bitümdür ayrıca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Serkan Bey, laf yarışına giriyor gibi olduk sanki [emoji23] Beni yanlış anlamayın lütfen. İç taraftaki tesisattan bahsediyorsunuz. Orayı biliyorum. Aslında çok mantıklı ama yine de bir tane iletken tel çekmek için yalıtım malzemesini kaldırıp oranın dokusunu bozmayı değer mi sizce?  Yalıtım malzemesini tutan siyah madde silikon değil, bitümdür ayrıca.

Herkesin bildiği kendine kalsın en iyisi Bedirhan bey ben böyle bişey yapsam yalıtımda bozulacakmış doku zedelenecekmiş hiç korkmadan girişirim benim için önemli olan temiz titiz işçilik göz tırmalayamacak oem görüntü bu bölgede de kapı döşemesini sökünce ortada kablo gözüküp sallanacağına hepsini ana tesisata sabitleyip üstünü kapatırım orijinal yalıtım malzemesi ile
Takarım kapı döşemesini :)
Sağlıcakla kalın...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.