Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Jant Seçimi

metin gercek

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Yahu gel bi çay içelim senin getirdiğin tatlıdan yerken hallederiz diyor işte anlasana :D

4 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

hiiiii şimdi anladımmmm... öyleyse tatlı işi basit :D 

Hahahahaha

Yahu tatlısına kadar ısmarlıyorum yine de yaranamıyorum kardeşim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, metin gercek yazdı:

Ben arabaya 205 taktırsam kalibrasyon yaptırmam gerekiyor mu?(kısacası kalibrasyon nedir?)bir de araç muayenesinde 205 taktırırsam muayeneden geçer mi...

Lastik çevresi %1.7 daha kısa olduğu için hız göstergesinde 100 gördüğünüzde reel hızınız 101.7 km/h olur.

Kalibrasyon bunu düzeltir. 

Bence önemsiz... 

Muayeneden yeterli diş derinliği olduğu sürece sorunsuz geçer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende dün Hepsiburada dan Nokian wr d4 aldım. Kışlıklar içinde global markalar arasında en ucuzu sanırım. Arabadaki lastikler 20binde olduğu için Crossclimate bakmadım. Zaten CC ortada bir lastik gibi geliyor bana. Yerde 20-30 cm kar olan günlerde acaba oluyor. Yazın da iş görüyor ama daha iyisi var. Kışın karlı günlerde 1-2 günde olsa araba ile çıkmak zorunda kalabiliyorum, o yüzden de CC ye hiç bakmadım. D4 içinde kötü bir yorum görmedim şimdiye kadar. Önümüzdeki çarşamba kargolayacaklar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

46 dakika önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Bende dün Hepsiburada dan Nokian wr d4 aldım. Kışlıklar içinde global markalar arasında en ucuzu sanırım. Arabadaki lastikler 20binde olduğu için Crossclimate bakmadım. Zaten CC ortada bir lastik gibi geliyor bana. Yerde 20-30 cm kar olan günlerde acaba oluyor. Yazın da iş görüyor ama daha iyisi var. Kışın karlı günlerde 1-2 günde olsa araba ile çıkmak zorunda kalabiliyorum, o yüzden de CC ye hiç bakmadım. D4 içinde kötü bir yorum görmedim şimdiye kadar. Önümüzdeki çarşamba kargolayacaklar. 

Güle güle kullan abi. Bende o lastikten istiyordum. Ama arkadaşta jantları ile beraber Goodyearlar olunca onları aldım. İkisi 8,5 mm ikisi 7,5 mm diş derinliği 195 65 15 GY UG Extreme. Jantlar ve kapaklar dahil 450 tl. İyi Alışveriş oldu. Heralde 2 kış götürür beni.

Tanıdığın Nokian alması iyi oldu. En azından güvenilir yorum olur hepsiburadadaki yorumlara pek güvenemiyorum ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nokian D4 siparişini verdim bakalım, hepsiburada ve axess kampanyası birleşince fena olmadı.

Uzun süredir online alışverişlerde hepsiburadayı kullanmıyorsum, çok fazla olumsuz deneyim görüyorum çevremde ve sosyal medyada.

Lastikler yarın kargoya verilecek görünüyor, ona bile güvenemiyorum :)

Bu arada lastikler geldiğinde sorunsuzluğu u anlamak için yapabileceğim, önereceğiniz birşey var mı? Yaklaşık 2 ay sonra taktıracağım, taktırdığımda sorunla karşılaşırsam hb ile mi yoksa nokian bayisi ile mi iletişim kurmalıyım sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Nokian D4 siparişini verdim bakalım, hepsiburada ve axess kampanyası birleşince fena olmadı.

Uzun süredir online alışverişlerde hepsiburadayı kullanmıyorsum, çok fazla olumsuz deneyim görüyorum çevremde ve sosyal medyada.

Bu arada lastikler geldiğinde sorunsuzluğu u anlamak için yapabileceğim, önereceğiniz birşey var mı? Yaklaşık 2 ay sonra taktıracağım, taktırdığımda sorunla karşılaşırsam hb ile mi yoksa nokian bayisi ile mi iletişim kurmalıyım sizce?

Kerem biraz rahatla hocam :) bu isi hb den daha iyi yapan baska bir site yok, olumsuz yorumlar mutlaka vardir ama bizde genel olarak olumsuz, sikintili insanlariz ?

Lastige gelince, nokian alip da -yazlik/kislik farketmez- memnun olmayan insan gormedim... ozellikle kislik lastik konusunda adamlar bir dunya markasi gercekten ?? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kerem biraz rahatla hocam [emoji4] bu isi hb den daha iyi yapan baska bir site yok, olumsuz yorumlar mutlaka vardir ama bizde genel olarak olumsuz, sikintili insanlariz [emoji23]

Lastige gelince, nokian alip da -yazlik/kislik farketmez- memnun olmayan insan gormedim... ozellikle kislik lastik konusunda adamlar bir dunya markasi gercekten [emoji1360] 

Dönen onca kışlık Nokian muhabbetinden sonra lastikten şüphem yok ama işte hb [emoji16] hb'dan geri kalmaz insanlar olduğumuz konusunda da haklısın [emoji23]

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Ben olsam nokian ile iletişime geçerdim, epey oldu ama hepsiburadanın satış sonrasında(arıza) baya sorun yaşamıştım, anca araya adam sokarak çözmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Janta takıp suya batırın kaçak var mı yok mu diğer türlü sürmeden test etmeden üretim hatası vs var mı anlayamayız muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Janta takıp suya batırın kaçak var mı yok mu

Yeni lastikte kaçak olma olasılığı çok düşük. Daha çok yanak veya tabanda imalat hatasına bağlı yumuşama, sertleşme, balonlaşma olur, ama o da çok nadir görülür.

Lastiği janta takıp balans makinesinde çevirmek lazım. 

Bu işlem zaten takılırken yapılacak. Sorun çıkarsa kullanmadan Nokian müşteri hizmetleri ile iletişime geçersiniz. 

@Kerem Bozdoğan bu kadar evhamla yaşam zor olmuyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.