Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Jant Seçimi

metin gercek

Önerilen Mesajlar

Bu mevzu bitmez. Ben bir önceki MK 2.5 da 205 goodyear kullandım. F3 ü aldığımda üzerinde 215 michelin vardı. Çok kısa süre kullandım. Diş derinliği iyiydi fakat üretim tarihi 2011 oldugu icin yine 205 goodyear taktım. Gayet memnunum. Herkes sevdiği, beğendiği, bütçesine uyan lastiği alsın. Gerisi boş muhabbet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

petlas soran oluyorsa  yorum yapmak gerekiyor ,çok satan bir lastik olduğu için sık sık konusunada  rastlamanız normal

--1 dakika sonra eklendi--

bendede michelin vardı aldığımda üstünde, bende sürekli ciyak sesi duyuyordum araçta,sürekli patiye düşmeside cabası,hatta aldığım gün öndeki araca arkadan çarpacaktım 10 cm kala durdu çok kaydı araç zor durdu

Mişleni ben sevmem. Ama kötü lastik değil. Konfora ve yakıt tüketimine öncelik verdiği için, yol tutuşu ve frenlemesi bir conti değildir. Ancak değerleri her zaman ortalamanın üstündedir. Özelliklerini de uzun kilometreler koruma konusunda da en iyilerdendir. Ses konusuna inanmam, mişlen yumuşak ve sessizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Mişleni ben sevmem. Ama kötü lastik değil. Konfora ve yakıt tüketimine öncelik verdiği için, yol tutuşu ve frenlemesi bir conti değildir. Ancak değerleri her zaman ortalamanın üstündedir. Özelliklerini de uzun kilometreler koruma konusunda da en iyilerdendir. Ses konusuna inanmam, mişlen yumuşak ve sessizdir.

ses olayı araç kayınca gelen ses,sürekli kaydığı için pati çektiği için ses geliyor yoksa sessiz lastik yol sesi yok o ayrı

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215 mi 205 mi çok araştırmıştım,  aracı ilk aldığımda 215 vardı sonra forumdaki arkadaşlarımızın tavsiyesiyle 205 taktım gyegp 4 lastiğe 800 tl verdim 215 alsaydım 1.600 tl ödeyecektim virajlara aynı sertlikte giriyorum hiç bir fark görmüyorum gayette memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Abi şuan arabamda Mişlen pilot sport 4 var. Daha önce pirelli p zero nero gt kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki hiçbir eksiği yok. Artı olarak sessiz bir lastik. Yol tutuşu tam efsane. Yedigöller yolunda yeterince zorladım. Çizgisini hiç bozmadı.225-45-17 ölçüde. Yol sesini arabamda 140km hız üstünde alıyorum.

Daha önce Mişlen için iğrenç olduğunu söylemiştim. Evet hala aynı kanıdayım. Arabamın üstünde gelen mişlenler gerçekten iğrenç ötesiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AKO (petlas) dunlop'u üretiyomuş
acaba Tayvan üretimi ile arasında bir fark varmıdır?

Falkenide üretiyor çankırıda japonlarla ortak farktan kasıt kalite sanırım belli standartı vardır fark olacağını sanmam ayrıca falken ziex ecorun modelini kullanıyorum gayet iyi bi lastik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yasin Taşcı yazdı:

Falkenide üretiyor çankırıda japonlarla ortak farktan kasıt kalite sanırım belli standartı vardır fark olacağını sanmam ayrıca falken ziex ecorun modelini kullanıyorum gayet iyi bi lastik

Evet falkeni biliyorum. Dunlop ıslak zeminde yol tutuşda çok iddaalı bu nedenle merakediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes elinden geldiğince fikirlerini sunuyor  çok teşekkür ederim...Rica ediyorum kırıcı olmadan birbirimize saygı çevresinde davranırsak daha iyi olur...İnsanlar fikirlerini açıklamada özgürdür..Benim çevremde de söylenen şu...215 jant üstünde varsa ford firmasının bir bildiği vardır ki takmıştır...Onlar da onun ara model lastik olduğunu biliyor..Benim aracın fabrika çıkışına baktığımda Almanya olduğunu gördüm..Almanya 205 de takabilir di ama takmamış...Demek ki bir sebebi var? 205 ile 215 arasında tabanda 1 cm oynar...Bu da araba da önemlidir diye düşünüyorum.. Her lastik 4/4 lük diyemeyiz..Kişiden kişiye değişir...Ben petlası beğenirim x kişi beğenmez...olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, metin gercek yazdı:

Herkes elinden geldiğince fikirlerini sunuyor  çok teşekkür ederim...Rica ediyorum kırıcı olmadan birbirimize saygı çevresinde davranırsak daha iyi olur...İnsanlar fikirlerini açıklamada özgürdür..Benim çevremde de söylenen şu...215 jant üstünde varsa ford firmasının bir bildiği vardır ki takmıştır...Onlar da onun ara model lastik olduğunu biliyor..Benim aracın fabrika çıkışına baktığımda Almanya olduğunu gördüm..Almanya 205 de takabilir di ama takmamış...Demek ki bir sebebi var? 205 ile 215 arasında tabanda 1 cm oynar...Bu da araba da önemlidir diye düşünüyorum.. Her lastik 4/4 lük diyemeyiz..Kişiden kişiye değişir...Ben petlası beğenirim x kişi beğenmez...olabilir

Almanya 205 de takıyor. Keza MCA Türkiye'de hep 205 kullanıyor. Teknik olarak bir engel veya önlem vs yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Giderek şu kanaatim güçleniyor: Hemen herkes kullandığı lastiği beğeniyor. :)

Cem bey ben nokian marka lastiği araştırdım bir tane bile kötü yorum göremedim. Zaten bildiğim kadarıyla kış lastiğinin mucidi bu firma. Islak zemin firen testinden A aldı diye biliyorum. Fiyat olarak da bana uygun geldiği için ve olumsuz bir yorum, test sonucu görmediğim için tercih ettim. Kışın kullandığımda yorumlarımı siz kıymetli büyüklerimleri paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Almanya 205 de takıyor. Keza MCA Türkiye'de hep 205 kullanıyor. Teknik olarak bir engel veya önlem vs yok. 

Bence muhtemelen akıllarına başlarına gelmiştir. Ulan 1000km de 0,1 litre ekonomik olacak diye 215 koydurduk , hem istediğin lastik bulunmuyor hem de en dandiği 2 katı pahalı. Mi,lletten yemediğimiz küfür kalmadı diye bu 215i  koyanı işten atın demişlerdir. 

Ben bir de şu lastik basıncını sensörle yapan mühendisin işten atılmasını istiyorum. ESPden hesaplama yapana göre bir artsını görmedim hatta daha az hassas fakat buna karşın kışlığa ayrı jant takamıyorsun çünkü bir takım daha sensör alman lazım o da bir takım jantparası neredeyse :angry:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.