Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Iç Mekan Kapı Seçimi

Erhan Er.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Yeni evimizin iç mekanı için kapı seçeceğiz. Kapı konusunda biraz araştırma yaptım. Şimdilik evi kiraya vermeyi düşünüyoruz. Belki 5-10 yıl sonra kendim de taşınabilirim. Amerikan kapı düşünmüyorum. Diğer modeller konusunda kullanıcı yorumları merak ediyorum. Pahalı kapı yaptırıp, kiracı çıktından sonra sağlam bulabilir miyim?  Kapı seçenekleri şöyle;

• Amerikan Kapı : 2,8 mm mdf panel üzerine boya. Mat beyaz bildiğiniz gibi heryerde en çok bulunanları. Ancak bu kapılar dayanıksız. Fiyatı 250 TL/adet

buyuk-uludag-195235-1478596617.jpg

• Melamin Kapı : 6 mm mdf panel üzerine 0,2 mm laminant kaplama. Meşe, ceviz gibi renkleri var.  Yüzey malzemesi laminant olduğundan dayanıklı, kolay çizilmez. Fiyatı 350 TL/adet

buyuk-mese-278365-1478680309.jpg

• Folyo Kaplama Kapı : 6 mm mdf panel üzerine sıcak yada soğuk pres ile folyo kaplama. Malzeme yüzeyi yumuşak olduğundan dayanıksızmış. Fiyatı 700 TL/adet

buyuk-bambu_beyazl-sy-56-140775-14786818

• Lake Kapı: 6 mm mdf panel üzerine lake boya. Modern görünümlü ancak darbeye ve çiziklere karşı dayanıksızmış. Beyaz lakelerin zamanla sarardığını söyleyenler var. Fiyatı 700 TL/adet

buyuk-pol-001-205835-1478682323.jpg

• Doğal Ahşap Kaplama Kapı: 6 mm doğal ahşap panel. Kaliteli görünüm. Vernikli olanların tamiri kolay, mat beyaz lake boya seçeneği de var ama doğal ahşabı beyaz lakeye boyamak ne kadar mantıklı bilemedim. Fiyatı 1000 TL/adet

buyuk-ypy1-amerikan-ceviz-kaplama-191355buyuk-ypy1-lake-192745-1478684407.jpg

Erhan Er. tarafından düzenlendi
örnek resimler eklendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendiniz oturacağınız zaman kapıları istediğiniz gibi değiştirin derim. Kiracı gelecekse daireyi tutan kişi ile istişare yapmanız bence daha doğru olur. "Yaptım oldu" mantığı yerine "kiracının istediği gibi olsun" mantığı daha doğru olur gibime geliyor. Zaten "Belki 5-10 yıl sonra" kendiniz oturacağınız zaman istediğiniz gibi tekrar evi elden geçirmeniz (bakım yaptırmanız) gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Özgür B yazdı:

Kendiniz oturacağınız zaman kapıları istediğiniz gibi değiştirin derim. Kiracı gelecekse daireyi tutan kişi ile istişare yapmanız bence daha doğru olur. "Yaptım oldu" mantığı yerine "kiracının istediği gibi olsun" mantığı daha doğru olur gibime geliyor. Zaten "Belki 5-10 yıl sonra" kendiniz oturacağınız zaman istediğiniz gibi tekrar evi elden geçirmeniz (bakım yaptırmanız) gerekecektir.

Haklısız ama önce kiracı bulmak gerekir. Henüz evin çok eksiği olduğundan öyle bir çalışma yapmadım. Müteahhit işi olduğundan laminant ve kapı seçimini yapmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendiniz oturmayıp kiraya verecekseniz en ucuzunu alın derim. Hem zaten yıpranacak, hem de 5 sene sonra modası geçmiş olacak. Başkası kullansın diye çok kaliteli bir şey almanın mantığı yok.
Aynı Sayın Cem Boneval'ın dediği gibi :"İkinci sahibi için arabaya koltuk kılıfı takmaya gerek yok!" değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence sadece estetik olsun gerisi çok önemli değil, dış kapı olmadığı için çok fazla sağlam olması bence önemli değil, kaplamalar kendiliğinden kavlamasın yeter. Sonuçta aile içerisinde bireysel mahremiyet için kullanılacak, onun haricinde sadece odalara estetik katsın. Kiracıya sormanıza bence gerek yok çünkü 10 yıla kadar belki 5 farklı kiracı gelecek her gelenin zevkini tatmin etmeye çalışmak gibi bir şey söz konusu olmaz. Amerikan kapı olmasın demişsiniz bu yüzden bütçenizi gereksiz zorlamayın, renk ve deseni güzel şık olan bir Melamin Kapı işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorunun cevabı mesajda zaten verilmiş: Laminat kaplama fiyat/kalite açısından en uygunu.

Kenar kalkması ve çatlama yaşanabilir, tamiri kolay olmaz ama 10 yıllık süre için kiracıyı idare eder ve kendiniz geçeceğiniz zaman yenilerken yaptığınız harcamaya üzülmezsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görüşler için teşekkür ederim. Melamin kapıda karar kıldım.

Ev satın alma olayı bana tecrübe kazandırdı. Müteahhit ile imzalanan sözleşmeye detayları yazmak lazımmış. Detayı yazmak için de detayı bilmek lazım. Lüks daire diye sattıkları evlerin sözleşmelerinde 1.sınıf kapı ve laminant yazıyor. Ama uygulamaya gelince derzli laminant veya doğal ahşap kaplama kapı isteyince fiyat farkı istiyorlar. Amerikan kapının da, Melamin kapının da 1.sınıfı var. Ya da derzsiz laminantin de 1.sınıfı var. Dolayısıyka hak iddia edemiyorsunuz. Sözleşme imzalarken teknik detayları bilmeyince böyle oluyor işte. Neyse artık ders oldu, bir daha kısmet olursa markaya varana kadar yazmak isterim

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.