Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Benzinli Neden 5 Ileri Vites?

Serkan erden

Soru

Merhaba arkadaşlar; 1.6 benzinli 2015 focus sahibiyim. Sık sık uzun yola cikmiyorum,ama çıktığımda 6. vites yokluğu kendini hissettiriyor, araç 6. vitesi kaldıracak güçte,neden dizellerdeki şanzımanida benzinliye koymamışlar diye düşünüyorum. Eğer böyle olsaydı hem motoru yormaz,hemde yakıt tüketimi daha azalırdı. 130 da, 3500 devirde gidecegimize 2700-2800 devirde giderdik. Amaç aracın hızli ivmelenmesini engellemek yada aşırı hiza sebeb vermemekmidir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadasimda yeni kasa hyundai elentra 1.6 benzinli var. 6 vites 127 hp. Araci kullandim,aracin 6. vitesi focusun 5. vitesi devrinde. Hiz orani aynı, focusta 5. vites 3000 devir 120 km. hiz,elantrada 6. viteste aynı durum. Olumlu yani ise vites araları kısa tutuldugundan araç oldukça seri hizlaniyor. Ama normal trafikte elin sürekli viteste.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Düz arabalar en fazla 3 vites olmalı. 5 bile fazla. Ne o konu çek aşşağa it ileri. Otomatik alın otomatik. Sanki Ferrari alıyonuz. Sol ayağınıza yazık valla [emoji16]

Heee. Ama valla bugün yaklaşık 70km yol 2 ve 3 üncü vitesleri kullandım hep. Ama lastiklerim çok iyiydi. Milim sapmadı çizgisinden. Yedigöllere gidecem bundan sonra araba sürmeye. Çok keyifliydi bea. Servetin düldül le gitmek lazım bence [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Heee. Ama valla bugün yaklaşık 70km yol 2 ve 3 üncü vitesleri kullandım hep. Ama lastiklerim çok iyiydi. Milim sapmadı çizgisinden. Yedigöllere gidecem bundan sonra araba sürmeye. Çok keyifliydi bea. Servetin düldül le gitmek lazım bence emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Petlas mıydı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Düz arabalar en fazla 3 vites olmalı. 5 bile fazla. Ne o konu çek aşşağa it ileri. Otomatik alın otomatik. Sanki Ferrari alıyonuz. Sol ayağınıza yazık valla ?

Biz ayağımızı terbiye ediyoruz. Evrimde kuraldır, kullanılmayan organ körelir. Bir kaç nesil sonra otomatik vites kullananların sol ayakları cücük kalacak :P

• Beğen 2
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.