Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Gümledi. Nasıl Yapayım?

Zafer Yusoğlu

Önerilen Mesajlar

Zafer Bey geçmiş olsun, nereye çarpmışsa iyi çarpmış, umalım da jantta balans bozukluğu olmasın.

Ben ne yapardım?

Lastikler 25.000 km bile olsa yeterli diş derinliğine sahip görünüyor. 

Sanırım 205/55-16 CPC2

İki tane yeni alır onları arkaya takar ve arkaları öne geçirirdim.

Stepne tam lastikse, bir tane alıp onu da kullanmak mümkün, yarımsa yapacak bir şey yok.

Hazırda kışlık var ve masraf etmek istemiyorsanız, kışlıklara şimdiden geçip, bu işlemi ilkbahara erteleyebilirsiniz. 

Titizseniz dördünü de yenileyin, güvenlik açısından en sağlamı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çıkma lastik aldım. 2014 üretimi aynı model conti 2. Şimdiki plan kışa kadar idare yaza doğru 4 tane yeni lastik. İnternetten indirimli lastik takibine ne zaman başlamak lazım. 

--4 dakika sonra eklendi--

Yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim. 2  3 ay böyle idare edip kışlıklara geçeceğim. Hanıma sorsan hiçbir yere sürtmemiş. Ne yapacan bende inandım artık. ☺

--23 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Bence tüp taktırmalısın :)

Bence senin arabaya yaptırmak lazım. Hem o kadar masraf ettin. Hemde çevreyi daha az kirletirsin. Arka camınada tupli ve hoçeli (tüplü ve öfkeli) yazdırdınmı ohhhhh mis. 2. elde de peynir ekmek gibi gider. Tabi lastikleri dışa doğru yamuk taktıracan sonra yere yapıştıracan. Offf hayali bile güzel. Sonra... Ya düşündükçe sonu gelmiyor. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun Zafer abi,en iyi yol bildiğin yoldur. Forum sayende facebook grubuna döndü:D Her kafadan bir ses çıkıyor. Naçizene görüşüm iki ön yeni lastik.:)

--1 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Lastikler 25000km de 2 sini değişsem yetermi 4 ünüde değişeyimmi

--4 dakika sonra eklendi--

Böyle bi patlama olur mu? Allah tan yavaşmış. 15048747494972120854319.thumb.jpg.3fde3bf113450e4a9901c33985c1e6bc.jpg

1504874783768-1616360093.jpg

--5 dakika sonra eklendi--

Bu conti çok kofti ☺

Burda ciddi bir sürtme yaşanmış abi, janta da zarar vermiş. Yani suç conti de olmayabilir:aman:

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya çıkma lastik hava kaçırıyor. Lastik basınç sensörü uyarı veriyor. Hay şansıma.... Hanım çocuk ve arkadaşıyla Rize ye para harcamaya gitmişlerdi. Herhalde az bulmuşlar bide lastiği gümletelim demiş. Kabahat hep Çaykur un. Çalışanlarına hemde 2 bayana aynı anda niye izin verirsinki ? Bende safım gece nöbetten çıkmışım. Aman bana bulaşmasın da gidiim yatayım dedim. Yattım ama oda ne kabusla uyandım. Keşke rüya olsa dedim ama yok. ?

Sağlık olsun. Yarın tekrar lastikçiye. 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ya çıkma lastik hava kaçırıyor. Lastik basınç sensörü uyarı veriyor. Hay şansıma.... Hanım çocuk ve arkadaşıyla Rize ye para harcamaya gitmişlerdi. Herhalde az bulmuşlar bide lastiği gümletelim demiş. Kabahat hep Çaykur un. Çalışanlarına hemde 2 bayana aynı anda niye izin verirsinki ? Bende safım gece nöbetten çıkmışım. Aman bana bulaşmasın da gidiim yatayım dedim. Yattım ama oda ne kabusla uyandım. Keşke rüya olsa dedim ama yok. ?

Sağlık olsun. Yarın tekrar lastikçiye. 

Hemen genel müdüre selam yollayayım :kıhkıh: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aman aman. Şurada iki kakara kikiri yapayım dedim. Mezara mı yollayacanız beni. Sülalesinin en efendisi adam öldürmekten yatıyor. Birisi eski İstanbul DGM başsavcısı. Şimdi hukuk bürosu var. Beni öldürür bide üstüne ceza almaz. Deme ne oluuuur. Millet evde kedi besliyor bense aslan. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Conti 2'den memnunum diyeni görmedim.. Benim arabadada aynısından var.. 30 binden beri üstünde..

Bayram sabahı tam osmangazi köprü girişinde basınc uyarısı verdi. İlk defa verdi dedim herhalde kesin patladı. çektim benzinlige hava bastırdım, devam etti havası inmiş. gerçi normal en son kışlıkları sökünce hava basılmıştı.5-6 ay oldu zamanla inmesi biraz normal sanırım 29 a inmişti.. 

geçmiş olsun zafer abi.. yerinde olsam aynı yapardım 1 tane geçiçi yazın 4 tane yeni yazlık işlem tamamdır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.