Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bayram Trafiği ya da Niye Bu Kadar Kötü Sürücüleriz?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Nerde ne zaman ne yapacağımızı bilmiyoruz çünkü.

Bayram dönüşü kırşehirden ankaraya gelirken kaman-bala-gölbaşı yolunu kullandım. Normalde sakin olan bir yol ama bayram dönüşü olduğu için kalabalıktı. 117 km sabit giderken sağdan bir duster çıktı. Yola hiç bakmadan. Direk sola geçti sonra nasıl becerdi bilmiyorum iki şeridi ortalacak şekilde çapraz bir şekilde durdu.
Çok zeki bir vatandaş karısına bayram dönüşü ana yolda araba sürmeyi öğretiyordu sanırım.

Aşırı hız konusuna katılıyorum. Ülkede tüm boşanmalar sebebi ne olursa olsun şiddetli geçimsizlik, tüm kazalar sebebi ne olurda olsun aşırı hızdandır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Adam 5 yıl kredi ile araç almış, beygiri donanımı çok olsun diye uğraşmış, sıfır almış, kredisini ödeyeceğim diye belki de lükslerinden veya günlük hayattaki alışkanlıklarından fedakarlık etmiş, sonra gelecek bir 2012 eski ford focus, içinde de yaşlı başlı amca geçecek ufukta kaybolacak, "yek yaa" 

Yine çok uzun oldu kusura bakmayın

Birincisi 2011 bir kerem...

İkincisi az bile yazmışsın!

4 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

kazalarda dikkat dağınıklığı ile ilgili:

Diyorsun ki servet ve eğitim bir işe yaramamış

3 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Bunu oyle istatistiklere falan bağlamaya gerek yok.

Süsledim püsledim bilimsel olsun diye, niye hevesimi kaçırıyorsun?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Hasan EKİN yazdı:

Trafikte öyle eskisi gibi eski Güvensiz araçlar pek çok değil sadece eski insanlar var, nasıl olsa benim arabamda abs asr tcs vb. Donanımlar mevcut yapıştır emoji3.png bu güven duygusundan meydana geliyor kazalar tabiki dikkatsizlik saygısızlıkta eklenince.

kaza sayısının değil de ölümlü kaza sayısı oranının güvensiz araçlarda daha fazla olduğunu düşünüyorum. 

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 günde 1000 km yaptım.. 

Genel olarak maalesef hepimizin eğitim eksigimiz var.. Örn. Hiç hız limitlerini aşmadim diyen yoktur aramızda ?

Sol'dan gitme konusunda genelde insanları anlayışlı gördüm. Yaklaşır yaklaşmaz çogu kişi hemen sellökter yapmadan saga kaydı.. ( bi kaç yaşli ve lüks arabalı züppeler hariç ) 

keşke tüm trafikce daha donanımlı olabilsek. kimse ölmese..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otoban da kocaman şeride sığamayanlar,ön arka sis açık garip led aydınlatmaları olanlar,gecenin 3'ünde park sis yola çıkanlar,arabanın aynasının nerede olduğunu bilmeyenler,bagaj da valizlerin yanında çoluk coçuk taşıyanlar,içtiği su şisesini yola fırlatanlar nerede deli ararsan bayramda yollarda oluyor.Birtanesinden kaçmaya çalışsan diğeri yanında bitiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nerdeyse hep yollardayım, gerek iş seyehati gerek gezi tatil, son 10 yılda hizla artan ve en başa yazılması gereken,trafik kuralları bilgisine hakim olmamak bu birde bencillikle yani her şart ve durumda ben haklıyımla birleşince,bizdeki adı trafik olan ama trafikle yakından uzaktan ilgisi olmayan durum ortaya çıkıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ehliyet alırken direksiyon sınavlarında ki gözetmenler araba sürmeyi bilmez ise olacağı bu dur. (Nereden biliyorum bir zamanlar arkadaşımda direksiyon sınavlarında görev alıyordu ve  araba sürmeyi bilmeyen bir öğretmenin direksiyon sınavında gözetmenlik yaptığını söylemişti.) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafikte yaşananları ülkenin genel sosyopolitik gelişmelerinden soyutlama mümkün değil.

Orman kanunu giderek her alana yayılıyor, hemen hiç bir alanda yetkililer yetkin değil. 

Beri taraftan herkes şikayet ederken kimse düzelmesi için çaba göstermiyor, bu da ayrı bir çelişki.  

Bence misyon tamamlanmak üzere: Ülkenin maddi manevi tüm değerleri yok ediliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.