Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fatih Aldemir

Soru

Aracı parkettim,1 saat kadar oylanıp tekrar bindim.

Çalıştırınca vınnnn (fan sesi gibi) bir kaç saniye bi ses geldi. Daha önce şahit olmadığım bi ses.

Baktım direksiyon dönmüyor. Çok çok zor dönüyor.Motor içindeki sigorta kutusunu kontrol ettim.

Hidroilik direksiyon ile alakalı olduğunu düşündüğüm fotoğraftaki 80 amper olan şeffaf sarı sigorta atmış gibi sanki.Emin değilim ama.

Bu sigorta değişir mi? Nasıl?

Kontrol etmem gereken başka bişey var mı? (Hidrolik yağı tam)

8cd5d3b841f04520267e8457983137b7.jpg

b81f67ba9dc3596f72e68b8ec720ec04.jpg

315c22299e391d6f8fa7883001650254.jpg

Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

@Fatih Aldemir bahsettiğiniz şeffaf sigortanın şeffaf olması daha önce değiştirildiğini gösteriyor. Belki tekrar değişme zamanı gelmiştir. Eğer kontağı kapatıp açtığında düzeliyorsa sorunun kaynağını bulmak biraz zor. (canbus modülleri arasında iletişim kopması olabilir)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Necati Ustundağ yazdı:

@Fatih Aldemir bahsettiğiniz şeffaf sigortanın şeffaf olması daha önce değiştirildiğini gösteriyor. Belki tekrar değişme zamanı gelmiştir. Eğer kontağı kapatıp açtığında düzeliyorsa sorunun kaynağını bulmak biraz zor. (canbus modülleri arasında iletişim kopması olabilir)

Yok kontağı kapatıp açınca düzelmiyor. Pazar günü olduğu için evin önünde durdu araç hep. Birazdan sanayiye doğru gideceğim. İnşallah basit bi arızadır. Parça fiyatına baktım 1500 lira ciravında :(

--30 dakika sonra eklendi--

Kutuya elektrik geliyor. Kutu yanmış dedi elektrikçi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun aynı sorunu yaşadım tamirciler değişik teşhizler koydu. Biri kart dedi, Biri pompa dedi, farı söküp pompaya gelen fişleri oyndaığımızda düzeldi. tekrar olduğunda yine fişlerle oynamak gerekti ,bende elektrikciye gidip fişlerin soket başlarını daha sıkı hale getirmesini istedim .bu işlemden sonra bir daha yapmadı aradan 2 sene gecti. pompa değişimi şart olursa bilginiz olsun araştırmalarım sırasında buldum ihtiyacım olmadı ama, Balıkesirde pompa fabrikası var eskisini göndeririseniz tamir edip gönderiyorlar 300-400 tl. arası bir rakamla halledilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Geçmiş olsun aynı sorunu yaşadım tamirciler değişik teşhizler koydu. Biri kart dedi, Biri pompa dedi, farı söküp pompaya gelen fişleri oyndaığımızda düzeldi. tekrar olduğunda yine fişlerle oynamak gerekti ,bende elektrikciye gidip fişlerin soket başlarını daha sıkı hale getirmesini istedim .bu işlemden sonra bir daha yapmadı aradan 2 sene gecti. pompa değişimi şart olursa bilginiz olsun araştırmalarım sırasında buldum ihtiyacım olmadı ama, Balıkesirde pompa fabrikası var eskisini göndeririseniz tamir edip gönderiyorlar 300-400 tl. arası bir rakamla halledilir.
Bugün 5 gün önce istediğimiz parça geldi. Gidip parçacıdan aldım, ne göreyim, parça tamir edilmiş ve boyanmış. Tabi iade ettim. Sanayide anlayan biri bakayım dedi. Parçayı söktü. Tamir edemez ise sizinle irtibata geçeyim inşallah.
--0 dakika sonra eklendi--

Pompanın içinden yanık kokusu geliyor dedi tamirci.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.