Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tavsiyesi

Zekeriya Kara

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba. Focus 2008 Titanyum hatback 1.6 benzin/lpg adaç sahibiyim. Aracım 115000 de ve yaklaşık 2 yıldır biniyorum. 

Şimdi size sorum şu olacak Focus 3 2012 model 1.6 tdci alma planım var ama biraz araştırma yaptığımda bir kaç tane kronik sorunu olduğu söyleniyor. Focus 3 kullanan ve özellikle dizel kullanan varsa tavsiye/önerilerini alabilir miyim? Birde bu Focuslarda dizellere 100 bin km den sonra dikkat edin gaşan diyorlar bunu anlamadım. Lütfen tavsiyelerinizi belirtebilir misiniz? 2012 model 1.6 tdci focus 3 almalımıyım? Kronik sorunları nelerdir?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Tavsiyesi olarak değiştirdi

Ön takımdan sürekli takırtı şeklinde ses gelmesi ve bir türlü giderilememesi, turbo patlaması(3 kişi söyledi), ön gögüs kısmının herhangi bir çukura girdiğinde sanki amasör yokmuş gibi küt küt vurması( servisin de bu duruma birşey yok demesi garip) gibi sorunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 hour ago, Zekeriya Kara said:

Ön takımdan sürekli takırtı şeklinde ses gelmesi ve bir türlü giderilememesi, turbo patlaması(3 kişi söyledi), ön gögüs kısmının herhangi bir çukura girdiğinde sanki amasör yokmuş gibi küt küt vurması( servisin de bu duruma birşey yok demesi garip) gibi sorunlar

Ön takım evet, sıkıntılı biraz. Ama turbo :) hayır yani kim diyor bunları bilemedim.

--2 minutes later eklendi--

6 senedir mk3 kullanıyorum, etrafımda hiçbir sorun yaşayan olmadı turbodan. Bir kişi saçma sapan bir alet takıp bile bile lades modunda wastegate diyaframını deldi o kadar. O da olmasa şaşardım. Stock arabanın turbosuna 150bin civarlarına gelmeden birşey olacağını hiiiiiç sanmıyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlangıçta direksiyon kutusunda ses sorunu olanlar oldu. Daha çok yapısal bir durumdu. Garantiden değişim yapılanlar oldu, bunlardan tekrarlayanlar oldu. Ama işlevselliği etkileyen bir durum değil. 

Ön takımdan ses nedeniyle amortisör kuleleri değişenler oldu, yine garantiden (mesela ben).

Ancak ön takım sesini zaten almadan deneme sürüşünde fark edersiniz.  

Turbo her arabada zayıf parçadır ve ince lamelleri nedeniyle aşınma kaçınılmazdır. Ancak bu önemli bir sorun değil ve değişimi kolaylıkla mümkün. Bu sınıfta hangi marka araç alırsanız alın çok yol yapmış motorda (>200.000 km) turbo potansiyel arıza kaynağıdır. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Şu focuslara neden mondeo da ki 1.5 ecoboost motoru koymamışlar anlamadım.. 1.0 çok zayıf. Mecbur 1.6 tivct aldım bende..

focuslarda da varda Otosan TR ye getirmiyor nasıl olsa dizel satıyorum bu bana yetiyor diyor...Bende mondeo 1.5 Ecoboost manuel niye getirmiyorlar onu anlamıyorum müşteriye seçenek sunar başka firmalar bunlarda seçenek azaltıyorlar, Otosan'ın saçma sapan stratejileri yüzünden satışlar her sene düşüyor.Daha da düşecek.Başındaki zatı muhterem kimse en kısa zamanda değişmesi lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Bunlar sayesinde vw müşteri portföyünü arttırıyor işte.. kusursuza yakın arabalar yapıyolar. Fiyatları biraz uçuk olmasa ülke vw mezarlığına dönerdi heralde!

en iyi seçeneği vw sunuyor adamlar en alt donanımda bile müşteriye tüm motor seçeneklerini sunuyor böyle olmalı zaten isteyen en boş donanımla en iyi motor seçeneğini ,otomatik şanzımanı veya manuel şanzımanı alabilir kimi donanıma bakmaz performans ister yada otomatik şanzıman ister vs..En saçma stretejide otosanda adam diyelim ki SW dizel mondeo almak istesin yok alamıyor illa benzinli alacak yada dizel liftback mondeo almak istesin o da olmuyor illa Ecoboost olacak bunun gibi daha birsürü şey.Ya sen müşteriye seçenek sun isteyen istediğini alsin.Sen müşterinin tercihini nerden bileceksin.Vs. vs. vs. daha birsürü şey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.