Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel mi Benzinli mi?

Yıldırım Polat

Önerilen Mesajlar

10 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

sizin dediğiniz gibi olsaydı şehirler arası yollar bomboş olurdu,ben ayda 700 km yapıyorum bunun 200km si şehir içi 500km si ş dışı.Yazin şehir dışı dahada fazla oluyor..Ayrica yapılan km ye bakmak lazım günlük kullanıma değil... 2ayda  gittiğin şehir içi km yi 1 günde uzun yolda gidiyorsun.

Ben hesabı şuna göre göre yaptım. kamuda çalışan memur ve işçilerin 1 yılda yaptığı izin belli. Özel sektörde çalışan işçilerin izin günleri daha kısa yılda 14-26 gün arasında değişiyor. Esnaf desen çoğu hafta sonu bile çalışıyor. Hangi esnaf 2 ay tatil yapmış. Kaldı ki bu bahsettiğim kesim izinde 30 gün şehirler arası yol gitmiyor ki, gideceği yere 1 günde gidip orada konaklıyor. İşsizler ordusu sürekli izinde ama onlarda da ne araba var ne para. işi icabı şirket arabasıyla sürekli gidenler var, onlar bizim değerlendirmemizin dışındadır.  Yoksa biz farkında değiliz de ülke çok zengin olmuş kimse çalışmıyor herkes geziyor mu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Erdinç IL yazdı:

2013 model 1.0 ecoboost sabit hiz 115km ankaradan duzceye ortalama 4.5

E1558E04-27A5-47C2-9CB9-3494A4A96BC4.jpeg

Buda benim Kayseri &Nevşehir ortalamam 110 120km hızlardaki kullanım

20180817_165830.jpg

--8 dakika sonra eklendi--
3 dakika önce, Mehmet Gün yazdı:

Ben hesabı şuna göre göre yaptım. kamuda çalışan memur ve işçilerin 1 yılda yaptığı izin belli. Özel sektörde çalışan işçilerin izin günleri daha kısa yılda 14-26 gün arasında değişiyor. Esnaf desen çoğu hafta sonu bile çalışıyor. Hangi esnaf 2 ay tatil yapmış. Kaldı ki bu bahsettiğim kesim izinde 30 gün şehirler arası yol gitmiyor ki, gideceği yere 1 günde gidip orada konaklıyor. İşsizler ordusu sürekli izinde ama onlarda da ne araba var ne para. işi icabı şirket arabasıyla sürekli gidenler var, onlar bizim değerlendirmemizin dışındadır.  Yoksa biz farkında değiliz de ülke çok zengin olmuş kimse çalışmıyor herkes geziyor mu.

millet sadece tatilde mi şehirler arası kullanır,ben ilçede yaşıyorum ve benim gibi birçok kişi var ilçede köyde vs.de  yaşayan ve her hafta sonu  bazen hafta içi merkeze gidiyorum ,ayrıca hergün günlük köyden ilçeye ,ilçeden şehire giden birsürü insan var bu şehir içi olmuyor sanırım..Herkes İstanbul ,Ankara ,Izmır'de yaşamıyor

--14 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hadi ben konuya döneyim ?

Eğer bu SS doğru ise ki öyle gibi ?; hepiniz çok özel insanlarsınız hiçbiriniz bu habere/algı yönetimine inanmıyorsunuz. Ortak nokta buldum ? 

46634224_747380298963355_8084647679788843008_n.jpg

A haber altına birde bu ülkedeki asgari ücret miktarlarını paylaşsaymıştı iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehirler arası da benzinli dizelden fazla yakıyor az yakmıyor ki. Örnek vermek gerekirse ayda 30.000 km şehirler arası yol yapan bir araçta benzinli araç dizelden en az 300 litre fazla yakar. Kaldı ki  herkes kendi kullanımına göre hesabını yapıp ona göre göre ne alıyorsa alsın,  ama dizel alanlara sanki büyük hata yapmışlar gibi davranmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mehmet Gün yazdı:

Şehirler arası da benzinli dizelden fazla yakıyor az yakmıyor ki. Örnek vermek gerekirse ayda 30.000 km şehirler arası yol yapan bir araçta benzinli araç dizelden en az 300 litre fazla yakar. Kaldı ki  herkes kendi kullanımına göre hesabını yapıp ona göre göre ne alıyorsa alsın,  ama dizel alanlara sanki büyük hata yapmışlar gibi davranmasın.

ayda 30 bin mi ?Otobüs mü,ticari taksi mi  bu da ayda  30 bin yapacak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

ayda 30 bin mi ?Otobüs mü,ticari taksi mi  bu da ayda  30 bin yapacak?

Örnek çarpıcı olsun diye verdim. Şehirler arası çok km yapmanın benzinli için avantaj oluşturmayacağını belirtmek için. Benzinli araç sadece çok az km yapıyorsan avantaj sayılabilir. şehirler arası kullanıyor olmak avantaj değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet Gün yazdı:

Örnek çarpıcı olsun diye verdim. Şehirler arası çok km yapmanın benzinli için avantaj oluşturmayacağını belirtmek için. Benzinli araç sadece çok az km yapıyorsan avantaj sayılabilir. şehirler arası kullanıyor olmak avantaj değil. 

bende çarpıcı olsun diye ayda 100km yol yaparsak yılda 15 litre fark yapar deyim bayağı çarpıcı oldu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biri de benzinde 160 hız sabitleyici koysun be ya, olmayan matematiğimizle atıp tutuyor muyuz ya da aradaki fark gerçekte ne kadar bir görmüş olalım "performanslı" kullanımda. Şehiriçi dizel benzinli 7/10 diye hatırlıyorum, şehirlerarası tahminim 6,5/9,5.

@Cem Boneval Cem abi uzun yolda "aceleci" kullanımda seninki stok kaç lt yakıyordu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Biri de benzinde 160 hız sabitleyici koysun be ya, olmayan matematiğimizle atıp tutuyor muyuz ya da aradaki fark gerçekte ne kadar bir görmüş olalım "performanslı" kullanımda. Şehiriçi dizel benzinli 7/10 diye hatırlıyorum, şehirlerarası tahminim 6,5/9,5.

@Cem Boneval Cem abi uzun yolda "aceleci" kullanımda seninki stok kaç lt yakıyordu?

yok 15 litre ..Yakacağı 8.5 litre dizelin 6.5 yaktığı performanslı kullanımda benzinlide 8-8.5lt yakar aynı aracı bende kullandım suanki aracımda  dizelin 6.5 yaktığı yerde 8.5 yakıyor ekonomik kullanımda fark 1,1.5 lt reye kadar düşüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

160a sabitleyince benzinli benzini yakmıyor tam tersine üretmeye başlıyor bundan haberin yok mu?

ama işte ceza geliyor o kötü, bide zam filan yaptılar, hesaplamak lazım hangisi daha ucuz oluyor diye ama işte onun içinde matematik lazım.

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.