Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Siz Olsanız Hangisini Seçerdiniz?

Zınar Turgut

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir araç değişikliği için arayıştayım. Bayram üstü piyasanın tavan yapması sebebi ile bu değişiklik sürecini bayram sonrasına erteledim.

Piyasayı sürekli gözden geçiriyorum. Ve doğal olarak kafam çok karıştı. Neden mi? Bütçeyi 80-90 arasında tutarken ÖTV artışı sonrası firmalarında fırsatçılığı sebebi ile malumunuz fiyatların dengesizliği sebebi ve eş dostun az daha ver şunu al bunu al demesiyle bütçeyide arttırdık. Bununla beraber potaya çok fazla araç girmeye başladı ve bu noktada kilitlenip kaldım. Kafamda ki tek net olan model Skoda SuperB, fakat onunda fiyatı maalesef 125 bin seviyelerinde ve bütçemi aşıyor.

image.png

Bütçem 100-110 bin TL arası. Ve aradığım araç ağırlıklı olarak genişlik ve bagaj hacmi tercihi sebebi ile D segmenti bir araç. Atmosferik araç açıkçası bana pek uymuyor. Otomatik şanzıman olmazsa olmazım.

Şimdi size bir kaç fiyat yazmak istiyorum.  

image.png.ba865fffc395938fafda22ff76dc313b.png

Bu örnekleri bir miktar daha arttırabiliriz ama ağırlıklı olarak sürüş keyfi, tokluk hissi ve konfor açısından Alman araçlarını tercih ediyorum ve bu araçlar arasında sürekli dolanıyorum. 

Yukardaki listede bulunan Audi A6 seçeneği benim ciddi anlamda kafamı kurcalıyor. Benim için "Altın Oran" olan 2000cc motor ve Otomatik şanzıman birlikteliğine sahip, hemde modeline rağmen konfor anlamında hepsinden daha üstün. Donanım anlamında Opel'in ağırlığı var. Mondeo'yu çok istememe rağmen bagaj ve 2. el değeri anlamında beni tatmin etmiyor. Yakıt olarak dizel olan Opel ve Audi dışında benzinli olan tüm araçlar aşağı yukarı aynı oranda yakacaklar. 

İşte tam burda kafam karışıyor ve aklımda klasik bir soru beliriyor. Yüksek km li Audi veya Mercedes mi, az km ve modeli daha yüksek diğer araçlar mı? İkinci araç olacağından ve çok fazla kullanılmayacağı için km konusunda sıkıntım yok. Satana kadar tahmini 30 bin km binerim ve bunun %80'i uzun yolda olur. Servis bakımlı araçta sorun olacağını sanmıyorum. Ama tabiki herşey şans işi.

Son olarak şunuda eklemek istiyorum. 0 km Jetta 1.2 TSI Comfortline DSG (anahtarsız giriş ve çalıştırma, sunroof ve xenon far) opsiyonu için verilen fiyat 104 bin TL. Bu aracı kullanan varsa özellikle yalıtım ve konfor konusunda fikirlerini rica ediyorum. İnternette baktım ama o kadar çok dengesiz yorumlar varki. Kimi yere göğe sığdıramıyor, kimi yerin dibine sokup çıkarıyor.

Konuyla alakalı siz büyüklerimin ve arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

Zınar Turgut tarafından düzenlendi
Düzeltme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim tercihim passat olurdu. c sınıfı olanları eledim. a6 yı km ve modelden eledim (sıkıntı çıkartmaz ama yeni iyidir).

ikinci tercihim c180.

yalnız esas tercihim hiçbirisi yani bence 30000 km kullanacağım arabaya 100000TL bağlamak anlamlı değil.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

yalnız esas tercihim hiçbirisi yani bence 30000 km kullanacağım arabaya 100000TL bağlamak anlamlı değil.

Bu konuda sana katılıyorum ama maalesef bildiğin gibi piyasa şartları bu şekilde. 

Ekim 2016 da Highline Full Passat için 125 bin fiyat almışken aynı araç şu an 170 bin TL.

Focus'tan inip Focus'a bin desen oda 90-100 bin aralığında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben olsam, büyük arabaya hiç ihtiyacım yok. A3 Hatchback  alırım. 

A3 gerçekten ciddi anlamda kaliteli. Bekar olsam veya çocuk olmasa bende alırım ama maalesef hayat şartları :) Focus'ta şu an çocuğu koltuğa oturttuğumda yolcu koltuğu mümkün olduğunca önde olmasına rağmen ayaklar koltuklarda ve yatar pozisyonda rahat edemiyor. A6 ya aklımın kayma sebebide biraz arka koltuk genişliği zaten. Para olsa SuperB der geçerim ama o araca da bütçe yetmiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen hemen sizle aynı kriterlere sahibim zınar bey.. ( aynı cocuk muhabbeti arka koltuk darlanması vs ) bence 2 araç dogru karar olur

ya passat ya audi a3 sedan.. 

2 sı arasında hangisi dersen passat derim piyasa olarak daha bi ragmet görüyor.. 2 sinide kullanmadım ayrı konu. gözlemlerim sonucu bunu derim..

Benimde niyetımde focusun bi tik ustu düşüncesi vardı ama istanbulda park sorunu sokakta kalması çizilmesi vs derken vazgectim :)

bence 2 araçtan birini degerlendirin.. prim de yapar farklı bi sorun yaşamazsanız.. düşük km temiz araba..

not ( a6 dan bence uzak durun macera aramayın :) ) garantisi olan yası genc bi araba daha iyi bi tercih olur.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

0 km Jetta 1.2 TSI Comfortline DSG (anahtarsız giriş ve çalıştırma, sunroof ve xenon far) opsiyonu için verilen fiyat 104 bin TL. Bu aracı kullanan varsa özellikle yalıtım ve konfor konusunda fikirlerini rica ediyorum.

2013 Trendline kullandım. Konfor ve yalıtım konusunda şüpheniz olmasın. Arka koltuk mesafesi çok çok iyi. Test edin bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 ay sonra 100 bin TL ye bulunabileceğini düşünüyorum açıkası

Passat olmazsa superb style dizel derim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-hakan-otomotiv-den-hatasiz-boyasiz-2015-superb-1.6-tdi-dsg-style-465998406/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, okan ali yazdı:

not ( a6 dan bence uzak durun macera aramayın :) ) garantisi olan yası genc bi araba daha iyi bi tercih olur.. 

Abimde 2008 Model 2.0T benzinli var. 200 bini devirdi. Aracın gidişini, konforunu gördüğüm için ister istemez aklıma takılıyor. Güvenebileceğim bir yerden bulsam iki dk beklemezdim ama maalesef.

1 saat önce, Ramazan D. yazdı:

2013 Trendline kullandım. Konfor ve yalıtım konusunda şüpheniz olmasın. Arka koltuk mesafesi çok çok iyi. Test edin bence. 

Bayiler sağolsun o kadar toklar ki bir test aracı bulamadım Ege Bölgesi'nde. Millet gözü kapalı alıyor. Bir test etsem karar verecem aslında ama yok işte. Yıl sonuna doğru fiyatlar düşer, ayrıca yeni kasa gelecek. Yeni kasasını da pek beğenmedim açıkçası. 2. elde maaşallahı var ama. 2 tane buldum aynı gün geliyorum diyene kadar satıldı :) Jetta alırsam ek opsiyonlarla sıfır almayı düşünüyorum açıkçası. Zaten sıfırda bir ona paramız yetiyor.

13 dakika önce, Yasin Taşcı yazdı:

Hem Passat ilanına hemde bunlara baktım. Passat Bodrum'da olduğundan görüşmek istedim ama bir türlü buluşamadık adamla. Bende çok düşmedim üstüne. SuperB için bekliyorum birazda. Eğer olur da denk gelirse zaten ilk seçeneğim olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hem Passat ilanına hemde bunlara baktım. Passat Bodrum'da olduğundan görüşmek istedim ama bir türlü buluşamadık adamla. Bende çok düşmedim üstüne. SuperB için bekliyorum birazda. Eğer olur da denk gelirse zaten ilk seçeneğim olacak. 

Mantıklı bi seçim olur superb passat fiyatına dizel hemde daha geniş style donanımın comfortlineye göre artısı eksisi bakın extra donanımlıları var
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2008 de ilk çıktığında almıştım İstanbul fuarında gördükten sonra. Gerçekten harika bir araçtı. 

Sonrasındaki makyajlı kasa da çok iyi. Ama tipten kaybediyor :). Yoksa 2015 model olarak alınabilirdi. Ama Skoda son kasayı eski SuperB sahiplerine küfreder gibi yapmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.