Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Izmir'de Cam Filmi ve Seramik Kaplama Tavsiyesi ?

Ozan F.

Önerilen Mesajlar

• 1 yıl sonra...

Herkese merhaba. Seramik kaplama keşmekeşinden kazık yemeden sıyrılmak için yazımı dikkatlice okuyun.  Bırakın forumları, bırakın uygulamacıları seramikleri satanların bile ne sattıklarından haberleri bile yok. 

Öncelikle seramik kaplamanın özelliklerinden bahsedelim. 

1-Çizilmez değildir. Çizilir ama seramik katmanı çizilir boya ve verniğe zarar gelmez. Bezle çizilmez. Ufak çizik darbeleri ile çizilmez (çakmak vs)Kısa sürede harelenmez. 9H denen bir dava var. Oda kurşun kalemin sertliğidir. Bazılarınız bilir okulda HB, 2HB gibi kurşun kalemlerin sertiğini ifade eden terimler olur. Seramik kaplamadaki 'H' o anlama gelmektedir. Normalde 4-5 H olan araç vernik yüzeyi seramik kaplama ile 9H sertiğe çıkar, buda çizilmez demek değil zor çizilir demektir.

2-Isı ile kendini tedavi eder. Araç yüzeyinde çizilme olduğunda ısı tabancası veya sıcak su ile çizikler giderilebilir. (Falçata, tel fırça, çakmak vs gibi aletlerle denemelerini yapan ustalar mevcuttur ülkemizde. Takip ediniz. (Musa Öner Auto Show Land Ankara)

3-Su itme özelliği pek bi anlam ifade etmez en kralında 1 seneden fazla durmaz. Bunu güzel bi cila ile sağlayabilirsiniz. Bu bir etken değildir ama 6 ay 1 sene su tutmaz yıkamada kolaylık olur. 

4-Kuş pisliği ve ağaç reçinelerine karşı koruma sağlar. Yine hiçbirşey olmaz demiyorum olur ama seramiğe olur tedavisi yapıldığında o bölge tekrar kaplanır olay biter. Boya vernik sağlam kalır. 

5-Yüksek parlaklık verir, cam gibi eşsiz bir yansıma sağlar. Tabi buda altına yapılan pasta uygulamasının güzelliğine bağlıdır. 

Seramik Kaplamada Doğru Tercih Nasıl Yapılır?

Seramik Kaplama yaptıracağınız zaman hemen Türk usulu fiyatına bakıp karar vermeyin. Hatta fiyatı sormayın bile adam gibi bir iş istiyorsanız. Çünkü bunu 4-5 bin liraya yapan da 750 liraya yapanda seramik kaplama yapmıyor. Türkiye'de gerçek seramik kaplama (yukarıdaki özellikleri barındıran) 3 marka vardır. Nano Protect, Igl Quartz, Kenzo. Bunların dışındakiler sıvı boya korumadır. 

Ayrıca seramiğin garantisi olmaz bunu da belirteyim yok şu fiyata 2 yıl garanti vermiş :D Yok öyle birşey. Garantiyi neye verdiğini bir sorun lütfen. Bakalım neye garanti aldınız. 

Benim bildiğim izmirde gerçek uygulamacı çok az. 1 hard core garaj, 2 Empode Car Care, 3 Hasta İşi. 

https://hardcregaraj.com

https://www.otokuaforizmir.com

https://www.facebook.com/hastaisicarcre

Daha fazla kafanıza takılan bişey olursa bana özelden sorabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ertan Yetginoğlu yazdı:

Herkese merhaba. Seramik kaplama keşmekeşinden kazık yemeden sıyrılmak için yazımı dikkatlice okuyun.  Bırakın forumları, bırakın uygulamacıları seramikleri satanların bile ne sattıklarından haberleri bile yok. 

Bırakın forumları deyip foruma yazıyorsunuz. Yeni üyesiniz ve ilk mesajınız bu ?  Tavsiyeleriniz, reklam içerikli değildir umarım. Aksi durumlarda mesajları siliyoruz öyle değildir diye umuyorum ? Kendinizi bizlerin yerine koyup anlayış göstermeniz dileğiyle.

Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Ertan Yetginoğlu yazdı:

Öncelikle seramik kaplamanın özelliklerinden bahsedelim. 

1-Çizilmez değildir. Çizilir ama seramik katmanı çizilir boya ve verniğe zarar gelmez. Bezle çizilmez. Ufak çizik darbeleri ile çizilmez (çakmak vs)Kısa sürede harelenmez. 9H denen bir dava var. Oda kurşun kalemin sertliğidir. Bazılarınız bilir okulda HB, 2HB gibi kurşun kalemlerin sertiğini ifade eden terimler olur. Seramik kaplamadaki 'H' o anlama gelmektedir. Normalde 4-5 H olan araç vernik yüzeyi seramik kaplama ile 9H sertiğe çıkar, buda çizilmez demek değil zor çizilir demektir.

2-Isı ile kendini tedavi eder. Araç yüzeyinde çizilme olduğunda ısı tabancası veya sıcak su ile çizikler giderilebilir. (Falçata, tel fırça, çakmak vs gibi aletlerle denemelerini yapan ustalar mevcuttur ülkemizde. Takip ediniz. (Musa Öner Auto Show Land Ankara)

3-Su itme özelliği pek bi anlam ifade etmez en kralında 1 seneden fazla durmaz. Bunu güzel bi cila ile sağlayabilirsiniz. Bu bir etken değildir ama 6 ay 1 sene su tutmaz yıkamada kolaylık olur. 

4-Kuş pisliği ve ağaç reçinelerine karşı koruma sağlar. Yine hiçbirşey olmaz demiyorum olur ama seramiğe olur tedavisi yapıldığında o bölge tekrar kaplanır olay biter. Boya vernik sağlam kalır. 

5-Yüksek parlaklık verir, cam gibi eşsiz bir yansıma sağlar. Tabi buda altına yapılan pasta uygulamasının güzelliğine bağlıdır. 

Seramik Kaplamada Doğru Tercih Nasıl Yapılır?

Seramik Kaplama yaptıracağınız zaman hemen Türk usulu fiyatına bakıp karar vermeyin. Hatta fiyatı sormayın bile adam gibi bir iş istiyorsanız. Çünkü bunu 4-5 bin liraya yapan da 750 liraya yapanda seramik kaplama yapmıyor. Türkiye'de gerçek seramik kaplama (yukarıdaki özellikleri barındıran) 3 marka vardır. Nano Protect, Igl Quartz, Kenzo. Bunların dışındakiler sıvı boya korumadır. 

Ayrıca seramiğin garantisi olmaz bunu da belirteyim yok şu fiyata 2 yıl garanti vermiş ? Yok öyle birşey. Garantiyi neye verdiğini bir sorun lütfen. Bakalım neye garanti aldınız. 

Benim bildiğim izmirde gerçek uygulamacı çok az. 1 hard core garaj, 2 Empode Car Care, 3 Hasta İşi. 

https://hardcregaraj.com

https://www.otokuaforizmir.com

https://www.facebook.com/hastaisicarcre

Daha fazla kafanıza takılan bişey olursa bana özelden sorabilirsiniz. 

1) İddiaya var mısınız? Yani uygulama yaptığınız bir aracı bal gibi çizerim. 

2) Öyle bir şey yok. Seramiğin yazdığınız aletlere karşı kayda değer bir direncide yok.

Gyeon Gtechniq vs de sıvı boya koruma yani? (sıvı boya koruma ne demekse?) Yani bu markalar yurt dışında kullanılıp denenmese bi inanasım gelecek düşüneceğim ama şuan sadece gülüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.01.2019 - 22:55 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bırakın forumları deyip foruma yazıyorsunuz. Yeni üyesiniz ve ilk mesajınız bu ?  Tavsiyeleriniz, reklam içerikli değildir umarım. Aksi durumlarda mesajları siliyoruz öyle değildir diye umuyorum ? Kendinizi bizlerin yerine koyup anlayış göstermeniz dileğiyle.

Teşekkürler. 

Merhaba. Kesinlikle reklam amaçlı değil. İlk mesajım evet haklısınız ama ararken googleda buldum konuyu biraz bakıyım dedim insanlar ne biliyor görünce dayanamadım üye oldum ve güzel bir bilgilendirme atmak istedim. Eğer söylediklerimde 1 tane yanlış varsa, önerdiğim kişilerin 1 tane kötü işi varsa yazımı silebilirsiniz. 

--7 dakika sonra eklendi--
22.01.2019 - 15:17 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

1) İddiaya var mısınız? Yani uygulama yaptığınız bir aracı bal gibi çizerim. 

2) Öyle bir şey yok. Seramiğin yazdığınız aletlere karşı kayda değer bir direncide yok.

Gyeon Gtechniq vs de sıvı boya koruma yani? (sıvı boya koruma ne demekse?) Yani bu markalar yurt dışında kullanılıp denenmese bi inanasım gelecek düşüneceğim ama şuan sadece gülüyorum.

Arkadaşım yorumunu okudum sen gülmüşsün ama ben daha da üzüldüm.

1-)Sen benim yazımı dikkatli okumamışsın ki. Çizilmez demedim bak kesinlikle çizilir. Her seramik çizilir. Ama 9H yani sertlik derecesi fazla olduğu için direnci fazla olur. Ayrıca çizilse de seramik çizilir. Telafisi sırasında boya ve vernik korunmuş olur. 

2-)Yazdığım aletlere karşı direncini örneğini verdiğim kişileri takip ederek videolarına bakarak görebilirsin. Tabi tel fırça ile arabaya dal demiyoruz, falçata ile hart hurt gir demiyoruz. Burada ince çiziklerden bahsediliyor. Anlamadan ezbere yazma lütfen. 

Sıvı boya koruma nedir;

Yani içinde sio2 (slika) barındırmayan ama farklı maddelerle güçlendirilmiş, su itici özelliği verilmiş sıradan bir boya koruma demektir. Sıvı yani cam şişe içinde ya su gibi ondan öle bir tabir kullandım. Normal boya korumayı bilirsin pasta gibi bişeydir. Bunlar sıvı işte su gibi. 

Gyeonun en kaliteli ürününde %5-15 sio 2 bulunur. Gtechniqde oda yok %1 diye biliyorum.  

Ben okuduğum yorumlardaki yanlışları gördüğümden doğrusunu yazdım. İster inanın ister inanmayın ama güzel bir araştırma yapın dediklerime geleceksiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Disarda pasta cila icin 400-500 arasi fiyat aldim ama Serkan Akgoz'u cok duydum ve takip ediyorum. Subat ayi içerisinde aracımı kendisine teslim edecegim. Sonucu paylasirim sizinledr.

@AdemKazıl abi Hardcore Garage iyi gorunuyor ama istedigi rakama araci komple yeniden boyatirim. Manasiz bir sekilde pahali. İscilik cok iyi görünüyor ama o paralarada ben yaptırmam sahsen. 

Zınar Turgut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Ertan Yetginoğlu yazdı:

Ayrıca çizilse de seramik çizilir. Telafisi sırasında boya ve vernik korunmuş olur. 

sadece buraya cevap vereceğim. Şubat ortası gibi İzmirde olacağım, aracınızı rahatlıkla METALe kadar çizerim. Ezbere konuşan bensem buyrun deneyelim nasıl olsa aracınızı çizemeyeceğim, demi?

Genele not: seramiğe karşı değilim, neyin ne olduğunu da gayet biliyorum, aracımda da seramik var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Disarda pasta cila icin 400-500 arasi fiyat aldim ama Serkan Akgoz'u cok duydum ve takip ediyorum. Subat ayi içerisinde aracımı kendisine teslim edecegim. Sonucu paylasirim sizinledr.

@AdemKazıl abi Hardcore Garage iyi gorunuyor ama istedigi rakama araci komple yeniden boyatirim. Manasiz bir sekilde pahali. İscilik cok iyi görünüyor ama o paralarada ben yaptırmam sahsen. 

skoda süper b e 2400 tl ödemişiz 1 hafta önce, araç sıfır km ? işçilik olarak kusursuz birisi ama fiyatları çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

skoda süper b e 2400 tl ödemişiz 1 hafta önce, araç sıfır km ? işçilik olarak kusursuz birisi ama fiyatları çok yüksek.

Malzemesi kaliteli ve isciligi iyi biri yeter bence  Hardcore cok fazla detaya giriyor. Hastalari icin birebir.

Su Serkan Akgoz'u bi deneyeyim. Atarim zaten buraya. 750 TL ye herşeyi yapıyor zaten. Surumden kazaniyor adam. 3 subesi her gun full adamlarin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

sadece buraya cevap vereceğim. Şubat ortası gibi İzmirde olacağım, aracınızı rahatlıkla METALe kadar çizerim. Ezbere konuşan bensem buyrun deneyelim nasıl olsa aracınızı çizemeyeceğim, demi?

Genele not: seramiğe karşı değilim, neyin ne olduğunu da gayet biliyorum, aracımda da seramik var.

Arkadaşım senin önce dokuz eylüle nöroloji bölümüne gitmeni tavsiye ediyorum. Senin algılarda bir problem var. Hala metale inerim diyo, bak bilale anlatır gibi anlatıcam lütfen aşağıyı oku.

Konuya yine ve iğrenerek dönüyorum. Bizim çizik anlayışımız ile senin çizik anlayışın çok farklı anlaşılan.

Çizik Nedir: Çizik aracın boya ve vernik yüzeyine yıkama ve silme sırasında uygulanan sert fırça, sert bez vs ile oluşur. Bunlara kılcal çizik adını da verebiliriz. Araç kuru iken bezle silme, yada dal sürtmesi gibi durumlara da çizik denir.  Senin dediğin gibi metale inilen çiziklere derin çizik denir bunların telafiside yoktur korumasıda. Yani sen çiviyi alır, anahtarı alır, taşı alır arabayı çizersen bu derin çizik olur bunu koruyacak bişey daha icat edilmedi. 

Benim yazdığımdan anlıyosun ki araba kaza yapsa kafa kafaya girse seramik kaplama korur öyle mi ? Tekrar tekrar yazıyorum kılcal çizikler, bez çizikleri, fırça çizikleri, ince dal sürtmeleri vs gibi çiziklerden korur seramik kaplama.  Tekrar söylüyorum çiziyle veya sert bir cisimle çizilir tabi bak ilk mesajımda da belirttim. Vernik sertliği 4H tır. Seramik kaplama ile bu 9H olur. Çelik zırh değil yani daha sert olur kibuda zor çizilmesini sağlar. 

--0 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Malzemesi kaliteli ve isciligi iyi biri yeter bence  Hardcore cok fazla detaya giriyor. Hastalari icin birebir.

Su Serkan Akgoz'u bi deneyeyim. Atarim zaten buraya. 750 TL ye herşeyi yapıyor zaten. Surumden kazaniyor adam. 3 subesi her gun full adamlarin. 

Sonucu merak ve heyecanla bekliyorum. Lütfen gidin yaptırın ve buraya gönderin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Ertan Yetginoğlu yazdı:

--0 dakika sonra eklendi--

Sonucu merak ve heyecanla bekliyorum. Lütfen gidin yaptırın ve buraya gönderin. 

Kusura bakmayın ama ben hayatimda en cok ustu kapali ve imali cümlelerden rahatsiz olmuşumdur. O yüzden size durumu aciklayayim.

Yukaridaki tartismaniz benim icin bir anlam ifade etmiyor. Emin olun en az sizin kadar seramik kaplama konusunda bilgi sahibiyim ve konusuda mevcut olmak uzere gecen yil Focus aracima yaptirmistim. Gereksiz olduğunu düşündüğümü de yazmıştım  hatta. Forumu incelerseniz görürsünüz. Yine öncesinde meguars, sonax ve benzeri firmalarda boya koruma yaptırmısligim var her aracima. 

Simdi gelelim asil mevzuya. Ben Diyarbakırlıyım. Serkan Akgoz ile uzaktan yakindan bir bagim yok. Yuzunu dahi gormuslugum yok. Yani babamın oğlu değil. Facebook'tan takip ediyorum ve yaptigi uygulamalar bana gore gayet yeterli ve basarili. İyi bir girisimci olduğunu düşünüyorum. Tanimadigim adamın reklamında yaptirdin ya bana:) Neyse...

2. El bir arac aldim. Aracin sahibi belli ki hic uygulama yapmamış. Ve bende aracin tamamen kendi gozume hitap etmesi acisindan pasta, cila islemi yaptirmak istedim. Sırf aracin pasta cilasina 500 TL isteniyor piyasada. Adam kampanya yapmış ve sunduğu ürün belliki surumden kazandiriyor ve benim hem butceme hitap ediyor hemde isimi goruyor. 

Seramik kaplamanin içeriği, camurluk icinin, bijonlarin temizliğini düşünecek kadar takintili degilim. Zaten kis gunu disari ciktigi anda kirlenecek. Ama sirf bunun icinde 2500 TL para ode(ye)mem. Boyle bir kar orani olamaz. Bir avuc civata bu sonuçta ve benle en fazla 2 yil yasayacak. 

Resimde sayilan islemleri, ve hatta onu gectim sadece dis yuzey temizligi ve seramik kaplamayi 750 TL ye yaptiracak adam bulun hemen orda yaptirayim.

Yani bu kadar aciklamadan sonra suraya gelmek istiyorum. Varsa bir durum bizede açıklayın lütfen, bizde buna gore gidelim veya gitmeyelim. Burasi ozgur bir ortam saygi kurallari cercevesinde. Onerdiginiz 3 firma gibi onermediginiz veya  sorun olacağını düşündüğünüz firmaninda detaylarını paylasirsanız herkes bilgi sahibi olur. Piyasa biri girişimciliği ile ön plana çıkınca genelde kiskanildigi için ister istemez bir aciklama bekliyor insan. Haaa derseniz git gününü gör, onu da deneyerek göreceğiz artık ne yapalım.

Dilim surctu ise affola. Saygılar

Screenshot_20190125-210051.jpg

Zınar Turgut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Kusura bakmayın ama ben hayatimda en cok ustu kapali ve imali cümlelerden hep rahatsiz olmusumdur. O yüzden size durumu aciklayayim.

Yukaridaki tartismaniz benim icin bir anlam ifade etmiyor. Emin olun en az sizin kadar seramik kaplama konusunda bilgi sahibiyim ve konusuda mevcut olmak uzere gecen yil Focus aracima yaptirmistim. Gereksiz olduğunu düşündüğümü de yazmıştım  hatta. Forumu incelerseniz görürsünüz. Yine öncesinde meguars, sonax ve benzeri firmalarda boya koruma yaptırmısligim var her aracima. 

Simdi gelelim asil mevzuya. Ben Diyarbakırlıyım. Serkan Akgoz ile uzaktan yakindan bir bagim yok. Yuzunu dahi gormuslugum yok. Yani babamın oğlu değil. Facebook'tan takip ediyorum ve yaptigi uygulamalar bana gore gayet yeterli ve basarili. İyi bir girisimci olduğunu düşünüyorum. Tanimadigim adamın reklamında yaptirdin ya bana:) Neyse...

2. El bir arac aldim. Aracin sahibi belli ki hic uygulama yapmamış. Ve bende aracin tamamen kendi gozume hitap etmesi acisindan pasta, cila islemi yaptirmak istedim. Sırf aracin pasta cilasina 500 TL isteniyor piyasada. Adam kampanya yapmış ve sunduğu ürün belliki surumden kazandiriyor ve benim hem butceme hitap ediyor hemde isimi goruyor. 

Seramik kaplamanin içeriği, camurluk icinin, bijonlarin temizliğini düşünecek kadar takintili degilim. Zaten kis gunu disari ciktigi anda kirlenecek. Ama sirf bunun icinde 2500 TL para ode(ye)mem. Boyle bir kar orani olamaz. Bir avuc civata bu sonuçta ve benle en fazla 2 yil yasayacak. 

Resimde sayilan islemleri, ve hatta onu gectim sadece dis yuzey temizligi ve seramik kaplamayi 750 TL ye yaptiracak adam bulun hemen orda yaptirayim.

Yani bu kadar aciklamadan sonra suraya gelmek istiyorum. Varsa bir durum bizede açıklayın lütfen, bizde buna gore gidelim veya gitmeyelim. Burasi ozgur bir ortam saygi kurallari cercevesinde. Onerdiginiz 3 firma gibi onermediginiz veya  sorun olacağını düşündüğünüz firmaninda detaylarını paylasirsanız herkes bilgi sahibi olur. Piyasa biri girişimciliği ile ön plana çıkınca genelde kiskanildigi için ister istemez bir aciklama bekliyor insan. Haaa derseniz git gününü gör, onu da deneyerek göreceğiz artık ne yapalım.

Dilim surctu ise affola. Saygılar

Screenshot_20190125-210051.jpg

Hocam bu kadar açıklamaya gerek yoktu. Kesinlikle dalga geçme vs amaçlı yazmadım. İyi iş yaptığını bildiğim yerleri yazdım diğerlerini de deneyip görelim diye öyle dedim. Siz tezinizde kesinlikle haklısınız 2500 lira bence de çok yüksek. Konu başlığında tavsiye istendiği için bildiklerimi yazdım hepsi bu. Ama emin olun düzgün bir seramik kaplamanın şişesi 650 liradan başlıyor. Eğer yanlış ankaşıldıysam özür dilerim amacım kimseyi kötülemek kimseye hizmet etmek değildir. Yanlız şuda bir gerçek attığınız resimdeki yazılanların birçoğu doldurma cümleler. Neyse uzatmıyacağım son mesajımdır bu konuda. Herkese hayırlı akşamlar.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

bence aksine öyle bir yerde yaptırmayın.

sadece dış seramik 750tl desek, sırf malzemenin uygulayıcıya gelişi 250tl desek kalır 500tl, pasta vs maliyeti sıfır desek dahi sırf uygulama(pasta+seramik) işçiliği için ancak makul denilebilecek bir ücret olur bence.

Ben 1000tlye yaptıdım ki bence uygun fiyat. Carpro CQuartz UK Edition uygulandı. İşin ilginci nanolex si3d için 1300 istedi. aslında iki ürünün de son kullanıcı fiyatları yakın ancak sanırım carpro dükkanlara ucuza satılıyor.

içini de 700e yaptırdım gyeon leather shield q2 uygulandı. bana biraz pahalı geldi ancak malzeme pahalı dedi, bide adamın dükkanındaki bir duvarı yıktım o yüzden pazarlık yapmadım ? 

edit: tabi bu şekilde(işi başkasına yaptırma) çalışan birisi maliyetleri aşağı çekmiş oluyor. ancak işçilik kalitesi de bence düşüyor. 2000tl filan uçuk ve anlamsız o konuda katılıyorum ama demek istediğim 750de olması gerekenden az bence. tabi 750 ile 1000 arasında da atla deve yok ? 

--4 dakika sonra eklendi--
11 saat önce, Onur Sezgin yazdı:

2012 model yıkamaktan başka bir şey yapılmamış araca seramik kaplama yapmaya değer mi? 

değer mi derken? değmesi sadece senin ne beklediğinle alakalı her ne kadar iyi bakmış olsan bile özellikle güneş/ışık altında baktığında kılcal çizikler vardır arabanın üzerinde. Bunlar gidecek ve tekrar oluşması gecikecek. gitme kısmının seramikle alakası yok tabi.

verimli olur mu diye soruyorsan olur. sadece boyalı kısımlar önemli, o da boyacı kötü değilse sıkıntı çıkartmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.