Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

85.000 Tl Ye Kadar Otomatik Araç Tavsiyesi

Tamer S.

Önerilen Mesajlar

17 dakika önce, Tamer S. yazdı:

sıvı lpg uyumlu bu araç baştan söyliyeyim, benimde hep listemde vardı 1.6 180bg s60 ama forumda bi arkadaş dizeli almanın daha yerinde bi tercih olacağı konusunda beni ikna etmişti de kimdi unuttum

4 yıl fark var arada e tabi buna karşın premium farkıda var yakıt farkıda var, var oğlu var

artılara eksilere sen bakacan sonuçta para senin ama ben tercihimi genç olandan yana kullanırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusun direksiyon simidi soyulmasaydı focus al derdim. ?

--1 dakika sonra eklendi--

1.5 tdci powershift güzel makina direksiyonu ve otosanın adam seçmesi hariç tabiii

--3 dakika sonra eklendi--

Şimdiki 0(120000)  fiyatlarına bakınca 85000 uygun gözüktü gözüme

--7 dakika sonra eklendi--

Akıllı düşünene kadar deli köprüyü geçmiş. İçinin sineceğini al bin. Beğenmezsen satar yenisini alırsın. Döngü döner. Buda kısır döngüden iyidir. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu paralara çıkınca kesinlikle D sınıfı bakardım ve Makyajlı kasa 1.8 C-Class 7 ileri otm. vitesi tercih ederdim sanırım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-kazasiz-boyasiz-mengenler-bakimli-472652027/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Bu paralara çıkınca kesinlikle D sınıfı bakardım ve Makyajlı kasa 1.8 C-Class 7 ileri otm. vitesi tercih ederdim sanırım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-kazasiz-boyasiz-mengenler-bakimli-472652027/detay

bu tip arabalar genel olarak adami üzmez mi :) bi focusla kıyaslayınca bakım vs yakıt ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, okan ali yazdı:

bu tip arabalar genel olarak adami üzmez mi :) bi focusla kıyaslayınca bakım vs yakıt ? 

Focus'un bakımı ile bunun bakımı arasında çok fark olacağını düşünmüyorum.

Yakıt olarak 1.6 benzinli focustan az yakıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Yakıt olarak 1.6 benzinli focustan az yakıyor.

Yakıt olarak benzinli focus ile başabaş bmw 3 serisi 10,5 lt ye falan çıkıyor, benim benzinli manuelde 9,5 yakıyor zaten. O kadar olsun. Yıllık 15bin km yapıyorum. Ne demişler "Aslan besleyen et parasını düşünmez" . Aylık benzin masrafım 400 TL olmaz da 450 TL olur...

Bu arada görüşler için çok teşekkür ederim arkadaşlar..bu modelleri kullanan var mı acaba veya içinde seyahat eden?

Ben bi bmw 5 serisine bi de patronun 7 serisine binmiştim. 5 serisi gayet iyiydi...7 serisi zaten uzay :) Ama 3 ve 1 için hiçbir fikrim yok açıkcası veya C serisi için.

Bir de volvo veya Ceed için deneyim görüşü olan var mıdır?

Tamer S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farklı yorum getireyim dedim.

1-Ford Kuga 1.5 Ecoboost... Ford'a çok bindim farklı birşey diyorsanız

2-Mini Cooper Countryman 1.6... Biraz uzak doğu olsun derseniz

3-Subaru XV 1.6... Son olarak klişe...

4-VW Tiguan 1.4 Tsi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Ali Danacı yazdı:

Farklı yorum getireyim dedim.

1-Ford Kuga 1.5 Ecoboost... Ford'a çok bindim farklı birşey diyorsanız

2-Mini Cooper Countryman 1.6... Biraz uzak doğu olsun derseniz

3-Subaru XV 1.6... Son olarak klişe...

4-VW Tiguan 1.4 Tsi 

Ali Bey,

Kuga ya bende baktım. Çok güzel kugalar mevcut. Hiç SUV kullanmadım açıkcası farklı bir deneyim olur dediğiniz gibi..öncesinde bi test sürüşü şart.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-ilk-el-ford-kuga-1.6-182bg-4x4-titanium-x-paket-plusotm.vitess-469570340/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-teknomakdan-ford-kuga-otomatik-457426558/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bmwnin yorgunu üzer. temiz olmadıktan sonra bmwden uzak durun. bi laf vardı ilk sahibi bmwye biner sonraki sahiplerine bmw biner diye :)

yeni mercedeslerde pek tecrübem yok ama eskileri (W124 ve 2001 clk yakınen tanıdığım araçlar) kötüde bakılmış olsa basit arızalar dışında sıkıntı çıkartmıyor fazla üzmüyor. hele W124 2 ustaya gösterilip alma denilen bir araçtı :) piyasasına göre ucuz aldık ucuz sattık. 

bence bwm 1 serisi focustan çok çok iyi bi araba değil, eşekten indim ata bindim olmaz yani. daha iyi ata bindim olur, ama premiuma geçeyim fiyat farkı çok yok diyorsanız bence güzel araba (ne kadar fark var bilmiyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bi laf vardı ilk sahibi bmwye biner sonraki sahiplerine bmw biner diye :)

:lol::lol: Konuya noktayı koydun Ozan Bey... çok güzeldi. Bende ondan korkuyorum. BMW falan benim için bilinmez okyanus. Alıpta sanayiden çıkmamak var.

4 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bence bwm 1 serisi focustan çok çok iyi bi araba değil, eşekten indim ata bindim olmaz yani. daha iyi ata bindim olur, ama premiuma geçeyim fiyat farkı çok yok diyorsanız bence güzel araba (ne kadar fark var bilmiyorum)

Dışardan bana da öyle bir his uyandırdı ama bilemiyorum tabi. 20bin TL gibi fiyat farkı var. 2014 style focus uma 59 bin veren var. 70-90 bin TL bandında 2013-2015 1 serisi, 2010-2012 arası 3 serisi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında araç alım ihtiyaç ve keyif işi olduğunu düşünüyorum, neticede 2 ile 5 yıl arası kullanılıp sonra yenileniyor,(model yada marka) önemli nokta, sıfır alımdan farkı ikinci elde araç alırken,temiz ve olabildiğince iyi kontrol edilmesi/ ettirilmesi diğer hususlar klasik beklenti ihtiyaç ve beğeni üçgeni sonradan üzülmemek aklın karışmaması için,

Son 5 yıldır Focus dizeli,benzinlisi ve otm, Polo benzinli dsg kullandım (sahibi oldum) hepsinden de çok memnundum bakım dışında olumsuz bir durum ile karşılaşmadım, ama zdf bir başka keyif veriyor tabii bu tamamen kişisel deneyim ve hissim, herkesin aldığı keyif her model ve marka için farkı olması da en doğal olanı düşüncesindeyim,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 50 bin km e92 320d kullandım. Dizel olduğu için yakıt ve performans beni tatmin ediyordu ama bu 16i ler maalesef çok ağır kalıyor. Arkadan itiş bir araç olduğu için maalesef temizini bulmak zor. Yanlış ellerde çok yanlış kullanılıyor. Kronik bir arızasına denk gelmedim. Bakımları genel olarak pahalı. Özellikle diskler ve rft lastikler.

Konfor olarak c serisinden daha geride. Yol tutuşu her bmw gibi gayet iyi.

Şanzımanı 8 ileri değil bu araçların. 6 ileri vasat bir şanzımana sahip.

Ben olsam mercedes ve bmw arasında kalır yine gider bmw alırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.