Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yıllık Onbin Km ve Altı Kullanım Için Dizel Almak Mantıklı mı?

Berat Hasbek

Önerilen Mesajlar

Atmosferik focus sizin 230 torklu focusun tadını verirmi bilmem insigniyaya hiç bulaşmayın 1.6T çok yakıyor tutulmuyor passata gelince tüp işin zevkini kaçırır size tavsiyem 1.6tdci 115 lik veya 1.5 tdci olmadı opel astra cdti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 1.5 TDCi PS kullanıcısıyım 120 BG araç, her şekilde memnunum. Ara hızlanmalar vs. gayet iyi seviyede. Yakıt aşağı yukarı belli zaten. İkinci el piyasası da önemli bence, az km yapıyorsunuz ama satarken kurtarıyor yine de. Tabi diğer arkadaşlarında dediği gibi, beklenti önemli. Benzin üst devirde performans verir, e haliyle yakarsınız. VW Polo 1,2 tsi motor bile ortalama sakin kullanımda 6 litre yakıyor, performansı hesap edin buradan :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir dakika
Ben benzin diyorum ve artırıyorum. Yıllık 15k az yol yapiyorsan benzinli olacak. Atmosferik turbo bence fark etmez. Benzinli ayrıca zengin gösterir. Ayni kasa yıl donanım vb dizeli olan adam pinti gözükür. :) Benzine para veren adam havası ayrıdır. Bak para var adamda benzinli arabaya biniyor derler.
[emoji28]
Hayırlısı olsun diyelim.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Haha 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Bir dakika
Ben benzin diyorum ve artırıyorum. Yıllık 15k az yol yapiyorsan benzinli olacak. Atmosferik turbo bence fark etmez. Benzinli ayrıca zengin gösterir. Ayni kasa yıl donanım vb dizeli olan adam pinti gözükür. :) Benzine para veren adam havası ayrıdır. Bak para var adamda benzinli arabaya biniyor derler.
emoji28.png
Hayırlısı olsun diyelim.

:lol:?? Ya "Zamanında 20 bin fazla vermiş dizel almış. Para esas bunda!" derlerse?:D

--7 dakika sonra eklendi--
11 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Bir dakika
emoji28.png
Hayırlısı olsun diyelim.

:lol:?? Ya "Zamanında 20 bin fazla vermiş dizel almış. Para esas bunda!" derlerse?:D

Şaka bir yana ben kesinlikle dizel diyorum. Dizeli ekonomi için almadım. Yıllık 9 bin km civarı yapıyorum ama eski bir 1.6 tvct kullanıcısı olarak ara hızlanmalar ve rampa çok sıkıntılıydı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performans ve donanım istiyorsanız kısıtlı bütçe ile benzinli bakın ama sanki baktıklarınızdan biraz daha performanslı araçlar lazım. Herşey km,kuruş, lt hesabı olsa BMW Mercedes hiç satılmazdı. Zaten düşük km yapıyorsunuz beğendiğiniz aracı alın. 1.5tdci performans olarak iyidir ayrıca. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence aracı uzun süre kullanacaksanız dizel bakın derim kendimden örnek vereyim; 2011 de focus alırken banada sordular bayiden senede kaç km yol yaparsınız diye :) benzinli tavsiye ettiler ama ben 3 bin tl falandı fark dizel seçenegini aldım. şimdi gelelim hesabımıza; aracım şuan 95.000 de ve benzinli araç almı olsaydım yakıtta uzun vadede beni üzmüş olacak ve lpg ihtyacı duyacaktım. yanı kısacası;uzun süre kullnacaksanız aracınızı lpg ye bulaşmadan dizel alın derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Bir dakika
emoji28.png
Hayırlısı olsun diyelim.

Abi bizm memlekette dizele binene zengin diyorlar. :) 

Aslına bakarsanız dizel bırakıp benzinliye binmek istemiyorum. 

Dizel 1.5 tdci titanium temiz bulsam 83-85 bandına kadar alcam ama fiyatlar uçmuş. Sordugum arabalarda da çok temiz boya yok deyip tampon da değişmişti diyenlerle dolu. Kararsız kaldım olmadı böyle devam edelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

80-85K bütçe ile 2016 yeni megane sedan 1.2 EDC icon kovalardım, sunroof 18 jant ve büyük ekran bulursam muhteşem olur. 

100-105K civarlarına çıkarsam 2016 insignia 1.6 cdti AT cosmo alırım. Bence o araba fiyat performansın yıldızı.Astraya para vermeye gerek yok. Kıçıkırık boşoğluboş focus 1,5 tdci PS style 0 km fiyatı 113 bin iken ikinci elde 30K km altında boyasız 100 bin TL civarlarına kıyamet gibi insignia dizel cosmo var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Berat Hasbek yazdı:

Merhabalar.

Şu an kullandıgım araç 1.6 tdci Trend x. Açıkçası performansından memnun değilim. Bir çok arayış içersine girdim çoğu kez gidip/geldim ama hala aklımın bir köşesinde değiştirmek yatıyor. Hangi araç alacağım konusunda da kararsı kaldım bir çok araç içerisinde boğulmuş durumdayım. Şimdi diğer bir konuya geçmek istiyorum. Yıllık 10 bin km ve altı yol yapıyorum. Malum bulundugum şehir küçük. Araç manuel vites. Otomatiğe geçmek istiyorum artık. Bir de dolu dolu araç almak istiyorum. 3 araç içerisinde kaldım yalnız üçüde benzinli. Bir hesaplama yapacak olursak;

Senede 10.000 km yaptıgım varsayılırsa;

599af6bd01c9c_EkranAlnts.JPG.a8ceca95ce2b92822c47f9e511d34fcf.JPG

10.000,00x 0,28= 2.800,00 TL (Aracım ortalama 28 kuruş yakıyor)

10.000,00x 0,48= 4,800,00 TL (Benzinli araçların da 48 kuruş yaktıgını hesap edersek, afaki olarak)

Baktıgım titanium araç ; 2015 model otomatik benzinli extra opsiyon yok 76.000,00 TL. 9 bin Fark koyacağım.

Baktığım İnsignia 1.6 T Cosmo 2013 model benzinli otomatik opsiyon yok 78.000,00 TL. 11 bin Fark koyacağım.

Baktığım Passat 1.4 TSİ Bluemotion Comfortline benzinli dsg opsiyon yok 80.000,00 TL. 13 bin Fark koyacağım.

Senede ortalama 2.bin zararım olacağı düşünülürse bu 3 aracın benzinli modelini almak mantıklı mı mantıksız mı? Ben çok düşündüm kararsız kaldım. Passat'ta lpg var. Focus olursa tüple uyumlu mudur tasarrufumuz olur mu? İnsignia yanaşma deniliyor mantık çerçevesinde bütçe 80 bin civarı ne alınabilir. 

Yorum ve yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. :) 

seçeneklerinizin içinde yok ama otomatik olmazsa olmazınız olması nedeniyle 1.5 tdci ps focus diyorumhangi paketini alırsanız alın gerisi size kalmış :) dizel herzaman dizeldir sonuç olarak satarkende farklı satılıyor.

Bende çok fazla km yapan birisi değilim ama tercihim hep dizelden yana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Yılda bilmem şu kadar km yapmayacaksan dizel alma mevzusu bana bir yanılma gibi geliyor.

Dizeli pahalı alırsın ama pahalı da satarsın performans ve az yakıt da yanına karındır. 

Borçlanarak araba alma lüksüne sahip bir ülkede yaşadığımız için o iş pek öyle olmuyor genelde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.