Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Opsiyonlar Kaskoya Eklenir mi ?

Ozan F.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar ben passat siparişi verdim, aracım henüz gelmedi ama bir kaç güne teslim alacağım, standart highline donanımı dışında ; dış r line, cam tavan, verona jant, discover Pro  navigasyon, Dynaudio ses, ambiyans aydınlatma, çevre görüş sistemi, 230-V soket, adaptif hız, dinamik Light Assist opsiyonları var , bunları tek tek kaskoya ekletmem gerekir mi? Fiyat farkı baya olacağı düşüncesindeyim... Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse memnun olurum.. 

Ozan F. tarafından düzenlendi
eksik bilgi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam  ekletmezsem exper Allah korusun bir kaza sonrasında ek opsiyonlarla ilgili sorun çıkarır mı ? 

Çıkarmaz araç donanımında ne varsa o yapılır fazlası eksiği yapılmaz. Örnek vermek gerekirse aracınız da sanroof var tavan hasar aldı gidip size sanroof olmayan bir tavan paneli takılmaz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Çıkarmaz araç donanımında ne varsa o yapılır fazlası eksiği yapılmaz. Örnek vermek gerekirse aracınız da sanroof var tavan hasar aldı gidip size sanroof olmayan bir tavan paneli takılmaz.

eğer highline da sunroof yoksa ödemeyebilir. 

25 dakika önce, Ozan F. yazdı:

hocam  ekletmezsem exper Allah korusun bir kaza sonrasında ek opsiyonlarla ilgili sorun çıkarır mı ? 

yani evet çıkartabilir, eklemenizde fayda var. yıllar önce açmıştım benzer bir konu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

eğer highline da sunroof yoksa ödemeyebilir. 

yani evet çıkartabilir, eklemenizde fayda var. yıllar önce açmıştım benzer bir konu :) 

Hasar sonrası şase numarasından sorgulama ve parca talebi yapılacağından aracın led farlı, sunrooflu olduğu microcatte görülmektedir.gidip herhangi bir focusun şaseden parca sipariş edilemeyeceğine göre ! Ancak , navigasyon, park sensörü gibi araca fabrikada değil de bayii de ekletilen donanım varsa onu poliçede bildirmeniz gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Ozan F. yazdı:

Siz ekletmiş miydiniz yıllar önce aldığınız opsiyonlu araç için.. 

@Yakup Çağatay hocam sizden bir cevap alırsam memnun olurum.. 

Evet.

3 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Hasar sonrası şase numarasından sorgulama ve parca talebi yapılacağından aracın led farlı, sunrooflu olduğu microcatte görülmektedir.gidip herhangi bir focusun şaseden parca sipariş edilemeyeceğine göre ! Ancak , navigasyon, park sensörü gibi araca fabrikada değil de bayii de ekletilen donanım varsa onu poliçede bildirmeniz gerekir

önemli olan donanımın fabrikasyon olup olmaması değil teminat altında olup olmaması. Yani listeler genel hazırlanıyor. ve ford focus için konuşursak hiç birisinde sunroof yok, yani focus titanium bilmem ne bilmem ne olarak listede yer alan biri sunrooflu biri sunroofsuz iki araç aynı teminat üzerinden aynı primle sigortalanıyor, bu durumda sunroof teminat kapsamında olmuyor. cmax mesela bazen X paket olarak çıkıyor bazen çıkmıyor, çıkmadığı durumda biz kendimiz ekliyoruz. bir keresinde listede x paketli olanla olmayan arasında 10 küsür bin tl fark varmış, biz x paket o kadar etmez diyip olmayanı seçip kendimiz ekledik mesela 6 bin tl diye.

hasar durumunda büyük firmalar farmış sunroofmuş buna çok takılmadan öder geçer bence ama ödemeyebilir. heleki pert durumunda opsiyonun fazlalığına göre epey fark çıkabilir.

yaklaşık 5 sene önceki tartışma:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Ozan F. yazdı:

Siz ekletmiş miydiniz yıllar önce aldığınız opsiyonlu araç için.. 

@Yakup Çağatay hocam sizden bir cevap alırsam memnun olurum.. 

Merhaba,

Opsiyonları eğer söylemezsiniz maalesef kaza vs sonrasında karşılanmıyorlar. Sıfır araç alımlarında anlaşmalı kasko/sigortacılar zaten bunları sorup gerekli işlemleri yapıyorlar.

İç-dış tüm aksesuarları ilk etapta söylemenizi öneriyorum zaten prim olarak çok fark etmeyecek göreceksiniz :) 

30 bin tl'lik farklı bir eşyanızı sigortaladığınızı düşünün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim kadarıyla fabrikasyon aksesuar ise gerek yok.

Üretim haftasına göre bile standart donanımlar değişebiliyor bazı markalarda. 

Hasar aldığında fabrikasyon  hangi donanımlar,parçalar varsa o donanımları takmak-onarmak zorunda.

Fabrika siparişi dışında yetkili serviste donanım ekletirseniz(jant-navigasyon-sensör-eğlence paketi vs..) onları kaskoya değeriyle beraber bildirmeniz, ona göre poliçe hazırlanması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığınız aracın şase numarası sorgulamasında r line tampon çıkarsa (yani serviste normal tampon sökülüp yerine r line tampon takılmamışsa, direk fabrikasyon r line opsiyonluysa) bir sıkıntı olmaz. 

Örnek vermek gerekirse benim arabamda titanium. Ancak x paket opsiyonuyla beraber bi-xenon farlar geldi. Kaskoda titanium yazıyor. Bir kaza nedeniyle ön far camı çizildi. Kaskodan ön farımı değiştirdim. Gelen far x paketin bi-xenon ledli farıydı. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. 

Siz de yaşamazsınız diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Focus için sunroof ve navigasyon opsiyonunu ekletmiştim. Hatta sigortacı da bayinin içinde olunca satış temsilcisine sormuştu. O da eklediğini söyledi. Toplam 1000 lira civarı tutan kasko 5500 liralık opsiyonla 30 lira kadar artmıştı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.