Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç Yol Şartları Harici Neden Kayar?

adnan canpolat

Soru

İkinci viteste olduğumu iyi hatırlıyorum. Bursanın trafiğinin rezilliğini bilen bilir, takip mesafem açıktı, öndeki araç bir öndeki yük taşıyan kamyonete vurark durmuş, lastikler yeni, yol kuru, abs devreye girdi sonuç fotolarda

IMG_6184.JPGIMG_6185.JPGIMG_6196.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
20 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

geçmiş olsun yolda asfalt kalmamış parlayan mıcır taşları var tutummayı azaltmış.

Kesinlikle katılıyorum. O yolda aracın yada lastiğin yapacağı pek bişey yok gibi. Lastiğin tutunacağı pürüz bile kalmamış göründüğü kadarıyla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yol şartları ile ilgili tüm yorumları bende paylaşıyorum, önümdeki araçda duramamış kaydığından şikayetçi idi. Bursada böyle yollar boldur. Benim araç tabanını tekrar 215 e çıkarmaktan yana düşüncelerim var, good year gibi bi marka da daha avantajlı olabilir bu gibi şartlarda ?
Göz göre göre vuruyorsunuz aramızdaki mesafede iyi idi. Düğün telaşem olmasa araç kamerasındaki görüntüyü alıcaktım. Umarım yarına kadar silinmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun size birşey olmasın. ABS fren mesafesini uzatır maalesef yolda bozuk ise tutunamamıştır aracınız. Lastik tabanını değiştirmek bence doğru değil özellikle esp li araçlarda yetkili serviste taban genişliğini araca tanımlatmak gerek. (Güncelleme gibi lastik tabanını ve ölçüsünü giriyorlar )Bu işlemi yaptırmadan taban değiştirmeyin bence varsın lastik biraz pahalı olsun. Birde lastiklerinizin üretim tarihi nedir? Kaç kmdir kullanıyorsunuz? Tırnaklar iyi gözüksede sertleştiği için yol tutuşu kaybolabilir. Tarihi kontrol edin 3-4 yıl aralığında ise bence değiştirin. 

Tekrar geçmiş olsun. 

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Taban ölçüsü, değişimi vs bu konu için bir anlam ifade etmiyor :) 

Ve abs her şartta fren mesafesini uzatmaz. 

1cm daha geniş taban etki etmiyor mu?  bence eder.? fren mesafesinde 91 93veya 97olan ağırlık indeksleri hatta lastik basınçları da etkilidir.

Abs uzmanı değilim oto lastik dükkanım da yok ? ama kendi aracımı kullanırken dahi yaşadığım bir durum bu. ABS Bazen fren mesafesini uzatıyor.  

Adana buluşması ayarlayalım 205 e 215 lastik tabanlı iki focus bulalım test edelim? 215 lastikli olanı bende var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

1cm daha geniş taban etki etmiyor mu?  bence eder.? fren mesafesinde 91 93veya 97olan ağırlık indeksleri hatta lastik basınçları da etkilidir.

Abs uzmanı değilim oto lastik dükkanım da yok ? ama kendi aracımı kullanırken dahi yaşadığım bir durum bu. ABS Bazen fren mesafesini uzatıyor.  

Adana buluşması ayarlayalım 205 e 215 lastik tabanlı iki focus bulalım test edelim? 215 lastikli olanı bende var.

abs fren mesafesini değiştirmez. daha doğrusu kaymadan durulabilecek en kısa mesafede durur. kayınca her türlü uzar zaten mesafe.

lastik tabanı etkileyebilir, ancak bunun bilgisayardan ayarlı olması etkilemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.