Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yol Bilgisayarında Motor Arızası Uyarısı

Kadir Bıyık

Soru

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

benim 2010 model C max makyajlı kasa 1.6 tdci aracım henüz 83000 de 4 yıldır kullanıyorum ikinci sahibiyim.

aracım geçen hafta sonu motor arızası uyarısı verdi. biraz yüreğime indi başıma bu ikinci kez gelmişti. daha önceci kızdırma bujilerinden dolayı olmuştu.

bu sefer biraz farklı gibi motor arızası veriyor ama motordan herhangi bir devir düşüklüğü tıkanma rolantide bozukluk yok. ayrıca bu uyarı aracı ilk çalıştırdıktan sonra 5 dk sonra stop ettikten sonra tekrar çalıştırdığımda bu motor arızası uyarısı bir daha gelmiyor. buna bir anlam veremedim. 3 gün bu uyarı bir daha gelmedi sonra bu perşembe tekrar bu uyarı geldi. hemen ford servisine görürdüm bilgisayarda aracımda "dizel parçacık filtresinin basınç sensörü arızası" olduğu tespit edildi.

hemen bu parçayı sipariş verdim yetkili servis biraz pahalı olduğundan orjinal sensörü piyasada buldum ve sanayide özel bir servise bu gün taktırdım ama uyarı sistemden hala gitmedi ford servisi aracı getirin beyinden arızayı silmemiz gerekiyor dediler. eğer başınıza böyle bir sorun gelirse diye tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim.

ford c max çok seviyorum bu araçtan soğumak istemiyorum daha bu 14 senede 3. arabam memur olduğum için arabama çok temiz bakmak zorundayım sürekli araba değiştirme gibi bir durumum da yok.

yarın ford servisinden sonra aynı uyarı yine gelirse sizi bilgilendiririm.

Kadir Bıyık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.