Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zabıta Tarafından Kesilen Çevreye Rahatsızlık Cezası

Doğukan İpekçi

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar plakama 14.07.2017 tarihinde seyir halindeyken yüksek sesle çevreye rahatsızlık vermekten dolayı ceza kesilmiş.Öncelikle şunu belirteyim aracımda abartılı bir müzik sistemi yoktur.Focus1 kullanıyorum orjinal hoparlör orta seviye amfi giriş seviyesi bir subwoofer.Belirtilen tarihte belirttikleri yol üzerinde zabıta aracı yaklaşık 7-8 km boyunca beni takip etti fakat aracımda kesinlikle abartılı çevreyi rahatsız edecek bir ses yoktu.Takip etmesinin sebebini ilk etapta anlayamamıştım.Sanırım video kaydı falan yapıyordu o sırada ama kameraya yansıyabilecek bir ses kesinlikle yoktur.Sonuç olarak bu cezaya itiraz etmek istiyorum.İtiraz ettiğim taktirde itirazım kabul olmazsa eğer ödeyeceğim miktarda değişiklik olur mu? Mahkeme avukat masrafları vs. gibi şeyler ceza tutarıma eklenir mi? Eğer daha önce bu tarz bir deneyimi olan varsa,yardımcı olursa eğer çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Ne değişik bir ülkede yaşıyoruz. Sokak düğünlerine sandalye masa veren belediyeler. Tesisatlı arabaya ceza kesiyor. Şaka gibi..

Geçmiş olsun arkadaşım umarım itirazın kabul görür.

Teşekkür ederim kesinlikle itiraz etmek istiyorum ama 227 liralık ceza 500-600 tl gibi bir rakamla karşıma gelirse daha sonra ödemem çok sıkıntı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir şikayet durumu olduğunu düşünmüyorum zabıtanın işgüzarlığı olarak nitelendiriyorum sadece aracımda ki ses başka bir aracın içerisinde ki insanları rahatsız edebilecek seviye de değil zaten o seviyede olması demek aracı sürerken beni bile rahatsız eder.Extra yüksek seviyede bir ses aracımda hiç olmuyor zaten.Başka insanlara yazılıpta bana yazılmamasının sebebi herkes ben gibi bu duruma dile getirmiyor olabilir birincisi,ikincisi zabıta tarafından gelen cezalara zaten çok alışık değiliz gereksiz işler peşindeler.Ayrıca bu tarz şeylerin önüne geçmek isteniyorsa eğer satışının önüne geçilsin hem satışından vergi alıpta sonra cezai işlem uygulamak saçmalık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlamayın, imzamda yer alan arabada hiç ekstra yok ama sesi açarsam mahalleyi çok kolay rahatsız edebilir. Keza artık opsiyonsuz araba kalmadı :) Keşke yasaklarla düzelse işler, eğitim olsa kimse kimseyi böyle şeylerle rahatsız etmez. Sitede bu konu ile alakalı eski başlığımız mevcuttu, polis yazmıştı cezayı veya uyarmıştı tam aklımda değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak ne kast ettiğinizi anlayamadım konumuzun eğitimle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Bir amfi ile arabada stock teyp çıkışlarından aldığınızdan çok çok daha temiz ve tok ses alırsınız ben kaliteli müzik dinlemeyi seviyorum.Kaliteli müzikten anlatmak istediğim yüksek ses değil kısık seste de daha temiz daha kaliteli bir ses elde edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kabahatler Kanununa (buradan 27-28.maddeler okunabilir) göre 15 gün içinde bölge sulh ceza mahkemesine iki nüsha dilekçe ile doğrudan başvurmanız gerekiyor. Mahkeme itirazı kabul ederse Belediyeye yazılı olarak durumu soracak ve aldığı cevaba göre karar verecek. 

Lehte sonlanması ne derece mümkün pek kestiremiyorum.

Bu arada arabada gürültülü egzoz var mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

47 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kabahatler Kanununa (buradan 27-28.maddeler okunabilir) göre 15 gün içinde bölge sulh ceza mahkemesine iki nüsha dilekçe ile doğrudan başvurmanız gerekiyor. Mahkeme itirazı kabul ederse Belediyeye yazılı olarak durumu soracak ve aldığı cevaba göre karar verecek. 

Lehte sonlanması ne derece mümkün pek kestiremiyorum.

Bu arada arabada gürültülü egzoz var mı?

Hayır,yok.Orjinal egzoz ile kullanıyorum bir oynama yapılmadı geriye tek ihtimal müzik kalıyor ama o günü net hatırlıyorum,insanları rahatsız edecek şekilde,bir zabıta ekibinin dikkatini çekecek şekilde sesi açmadığıma da eminim.Eğer istediğimiz gibi olmasa ödeyeceğim tutar ne kadar artar onu merak ediyorum.Şuan durumumun oldukça sıkışık olduğu bir dönem.Bu arada ceza tutarı 227 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Ne değişik bir ülkede yaşıyoruz. Sokak düğünlerine sandalye masa veren belediyeler. Tesisatlı arabaya ceza kesiyor. Şaka gibi..

Geçmiş olsun arkadaşım umarım itirazın kabul görür.

+ olarak her akşam onlarca şahin abarth egzozlarıyla, son ses oyun havası çalarak cirit atıyor üstüne üstlük sıfır çizerek trafiği dahi tehlikeye atıyor ama daha 1 tane bu sebeple ceza yiyenini duymadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.