Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yağmur Sensörü ve Otomatik Far

Abdullah Köroğlu

Soru

Merhaba değerli ve bilgili abilerim/kardeşlerim. Yağmur sensörü ve Otomatik yanan farlar hakkında bilgi rica edecektim. Galiba benimkinde sorun var. Yağmur sensörü diyince benim aklıma " Silecek kolunu belirli bir pozisyonda tutacağız herhangi bir ıslaklık geldiğinde otomatik olarak silecekler çalışacak" olarak geliyor. Kullanım klavuzunda da 1. kademeye getirin demiş. Araç çalışırken 1. kademeye getirdim şişe ile su döktüm hiçbir hızlanma görülmedi. Aynı yavaşlıkta silmeye devam etti. Sensör mü bozuk ben mi yanlış yapıyorum acaba. Far anahtarınıda AUTO konumuna getirdiğimde hep kısa farlar yanıyor. Hava aydınlıkken park, hava kararınca kısa yanması gerekmiyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Abdullah aracın yapması gerekeni doğru şekilde yapıyor, sıkıntı yok.

--1 dakika sonra eklendi--

Silecek 1.kademede iken yağmurun şiddetine göre hızlanır, farlar ise auto konumundayken hava kararınca direk kısalar yanar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Abdullah aracın yapması gerekeni doğru şekilde yapıyor, sıkıntı yok.

Silecek 1.kademede iken yağmurun şiddetine göre hızlanır, farlar ise auto konumundayken hava kararınca direk kısalar yanar.

Gürkan abi uzun yazdığımdan anlatamadım sanırım :) 1. kademede iken şişe ile ön cama su döktüm silecekler hızlanmadı. Auto konumda güneşli havada bile kısa yanıyor

2 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Farlar auto konumundayken kısalar ışığın yetersiz olduğu zamanlar yanması lazım.Sizin gündüz dahi kısalar yanıyor galiba.Eğer böyleyse sensörde sıkıntı olabilir.

Aynen öyle. Acaba araç Ghia değil de Ghia görüntüsü mü verdiler diye korkuyorum. Alalı 1 hafta oldu. Expertiz herşeyi çalışıyor dedi ama sanırım bunlar kontrol edilmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Mete Turfan yazdı:

Sileceklerin 1. Konumunda otomatik konuma geçer ve ayrıca kol üstünde hassasiyet ayarı olması lazım suyun şiddetine göre hareket etmek için

Tamam birde hassasiyet ayarıyla deneyeyim. Otomatik farın alıcısı göğüsün ortasındaki yarım küre şeklinde siyah olan yer mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hassasiyet ayarını da denedim sensör çalışmadı. Fişine bakmak amacıyla iç dikiz aynasının arkasındaki kapağı açtığımda cama yapışık olması gereken metal parçasının yerinden kurtulmuş olduğunu gördüm.IMG_2248.thumb.JPG.93d40339431aa1ddc5ca3432d54d6440.JPGIMG_2249.thumb.JPG.8cac0a20f49b198b32c8b61e33f9f1ba.JPGIMG_2250.thumb.JPG.0f7804097df7eac6bdb41b9bbe8759cf.JPG

Ortada duran sensör far sensörü olabilir mi ?IMG_2251.thumb.JPG.ecfcc41d62dc3e47e34b836d089b0f7f.JPG

Oto elektrikçiye gitmeye korkuyorum daha da bozar diye. Servise gitmeye korkuyorum kanımı emer diye :) Tahmini masrafım ne olur sizce. Forumda Gaziantepli var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınızı tam bilmiyorum ama mk3 ise bcm şu şekilde

Öncelikle sigortasına bakın atmış olabilir. F62 nolu sigorta.

ford-focus-electric-mk3-2015-fuse-box-pa

Sigorta sağlamsa sensörün fişini takın ve camadaki yerine getirin, elinizle bastırın birisi dışarıdan cama sensör hizasına su döksün (tabi silecek kolunu 1 tık yukarı yapın otomatik konumda olsun). çalışıyorsa demiri yapıştırıp, sensörün jelini değiştirip takın. çalışmıyorsa sensörü ve bağlantı kablolarını kontrol edin.

Yunus Emre Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sensörü değiştirdim (125₺) yine çalışmadı. Bende iade ettim. Servisi aradığımda ön camla birlikte değişeceğini ve 1600₺ tutacağını öğrendim. İşçilik dahil mi diye sormaya korktum :) Oto Elektronikçisi tesisatı komple sökmekten ve 1-2 gün süreceğinden bahsetti. Anlayan elektronikçi bulmakda gerçekten zormuş. Çok can sıkıcı bir durum :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2007 model focus 1,6 tdci ghia aldım far ve yağmur sensörü  çalışmıyor birkaç yer dolaştım sonunda bu aracın camının yan sanayi olduğuna karar verildi bende orjinaliyle değiştirip özelikleri olan aracı özelikleriyle kullanmaya karar verdim sonucu da sizinle paylaşacağım camcı orjinal camı spariş verdi gelince değiştirecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.