Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2006 Focus Turbo Ötmesi

Fatih Taş.

Soru

Arkadaşlar 3 gün önce 2006 dizel araç aldım. Expertizde turboda hafif ötme  var dedi. Ben de fark ettim gaza basınca çıtçıtçıtçit diye ses geliyor. Expertiz ustası 230 bin bunların ömrü ama arabayı kullanırken dikkat edin dedi. Şimdi ne yapmam lazım ?

Bu turbonun tamiri var mı ? Şuan rahatsız etmiyor ama bu ses giderek artar mi?

Aklım turboda _ bozulunca çok pahalıymış_ acaba bozulmadan tamir mi ettirsem.  Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Fotoğraflar - Videolar > Benim Arabam kategorisinden Focus II > Ford Garajı > Mk2- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ustaların bunun ömrü şu kilometredir muhabbetine hasta oluyorum.Turbo gibi bir parçaya km olarak nasıl ömür biçiyorlar acaba.Her parçanın kullanıma göre ömrü değişir.Bir turbonun 100.000 km'dede ömrü bitebilir,300.000 km'dede ömrü bitebilir.Bu tamamen aracın bakımları ve kullanım tarzıyla alakalı bir durum.

Neyse gelelim sorunuza.Turbonuzdan normalin dışında sesler gelmeye başladıysa turbonuza baktırmanızda fayda var.Evet turbonun revizyonu (tamiri) mümkün.Mesela İzmirde "ege turbo" var mesela bu işlerle uğraşan.Bu şekilde kullanmanızın şöyle bir zararı olabilir.Turbonun içi dağılır ve parçaları motora giderse sizi bayağı uğraştırabilir.Şu anda 1.6 tdci lerin turboları kaç para bilmiyorum ama daha önce doblo için 1500 lira gibi bir fiyat çekmişlerdi sıfırına.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ustanız kurusıkı sallamış. Turbonun 230 bin km gibi bir ömrü söz konusu değil. Turbo ömrü tamamen kişiye bağlıdır. Kişi aracını düzgün kullanır, bakımlarını zamanında ve kaliteli malzemeler ile yaptırırsa turbo ömrü o kadar uzun olur. 2 arkadaşımdan örnek vereyim Focus ile aynı motoru kullanan Volvo s40 sahibi arkadaşım Turbosunu 80bin kmde değiştirdi. Focus ile aynı motoru kullanan Peugeot 407 sahibi arkadaşım aracını 390bin kmde sattı. Motoruna daha anahtar değmemişti. Araç tanıdığa satıldı araç şu an 450bin kmyi geçti. Benim kendi 2006 Focusum da 188 bin kmde. Henüz daha bir sıkıntım yok. 

Bu kadar evham yapmayın. Gidin sanayiide bir turbocuya tamir takımı ile onarım yapsın turboyu. Yataklar aşınmamışsa tamir takımı kurtarır.

Aracınız hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

iki yıl önce izmirde revize ettirdim.ötme sorunundan dolayı. şimdi sorunsuz kullanıyorum.iki tip malzeme vardı 800 tl civarı ödedim.diğeri 650 tl idi.çıkan parçaları görünce iyiki değiştirmişim dedim.ötmesi önemli tabiiki.asıl sorun turboda dönen kanatçıkların birisi kırılırsa oluyormuş.aracım şimdi 195000 de. turboyu 170000 de yaptırdım.geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Fatih Taş. yazdı:

Arkadaşlar 3 gün önce 2006 dizel araç aldım. Expertizde turboda hafif ötme  var dedi. Ben de fark ettim gaza basınca çıtçıtçıtçit diye ses geliyor. Expertiz ustası 230 bin bunların ömrü ama arabayı kullanırken dikkat edin dedi. Şimdi ne yapmam lazım ?

Bu turbonun tamiri var mı ? Şuan rahatsız etmiyor ama bu ses giderek artar mi?

Aklım turboda _ bozulunca çok pahalıymış_ acaba bozulmadan tamir mi ettirsem.  Teşekkür ederim.

Turbo fiyatlarıyla ilgili sizi bilgilendirebilirim. Eğer arac 110 ps ise 

Yerli ürün olarak axam marka stoklarımızda mevcut 780 tl fiyatı var.Bu ürün birebir değişim garantilidir.

Garrett olarak da stokta mevcut 1500 tl fiyatı var.

Fakat garrett markada garanti prosedürleri biraz zorlayıcı oluyor çünkü turbo,debriyaj gibi parçalar kullanıcı odaklı ürünlerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Alp Kaya yazdı:

iki yıl önce izmirde revize ettirdim.ötme sorunundan dolayı. şimdi sorunsuz kullanıyorum.iki tip malzeme vardı 800 tl civarı ödedim.diğeri 650 tl idi.çıkan parçaları görünce iyiki değiştirmişim dedim.ötmesi önemli tabiiki.asıl sorun turboda dönen kanatçıkların birisi kırılırsa oluyormuş.aracım şimdi 195000 de. turboyu 170000 de yaptırdım.geçmiş olsun

Revize ettirmek mi o kadar tuttu yoksa değiştirdiniz mi. Yorumlardan birinde 110 lik turbo 780 veya 1500 tl demişti. Benim turbodan çikan sesi çok az. o da  hareket halinde  gaza basınca  çıçıçıçıçıçı yapiyo. Rölantide veya dururken gaza bastığımda yok.

Fatih Taş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.