Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Aşırı Yakıt Tüketimi

Ozan Çakal

Soru

2013 model hb focus sahibiyim. Bilgisayara göre ortalama 5.8 lt yakıt yakıyor. Anlık tüketimde ise 5 lt altına inemedim. Aşırı agresif kullanan birisi değilim. Sağda solda görüyorum bir depoyla klima acik 1000 km yol yapanlar nasil yapıyor anlamadım. 132 bin km de araç. Bana fazla geliyor önceki arabama göre. Bir sikinti mi var acaba araçta ? (Fabrika verilerine göre 4.5lt / 100 km bende 5.8lt / 100 km)

Ozan Çakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
12 saat önce, Ozan Kar yazdı:

önceki araç neydi?

kullanımla da doğrudan alakalı ve 5.8 normal olsa da belki gösterge kalibrasyonunda sıkıntı vardır, depo ölçümü yaptınız mı?

5-5.5 yakanlar da var forumda fakat 5.8 kesinlikle normal.

Önceki araç 307 idi. Depo ölçümü yapmadım henüz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, Ozan Çakal yazdı:

Depo ölçümü yapmadım henüz 

Seninki şuna benziyor..

'' bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış '' :) hele bi doldur ölç ondan sonra çok'de.. ( hatta 1-2 defa yap depo ölçümünü ) 

Bu şekilde saglıklı bi rakam elde edemezsin.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Ozan Çakal yazdı:

Önceki araç 307 idi. Depo ölçümü yapmadım henüz 

hem eski araçta hem yeni araçta depo verisi olmadan karşılaştırmak anlamsız, arada zaten 0.9 lt fark var, 0.2 lt araca alışmaktan gelse 0.3 biri fazla biri eksik gösterse aynı bile yakmış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, okan ali yazdı:

Seninki şuna benziyor..

'' bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış '' :) hele bi doldur ölç ondan sonra çok'de.. ( hatta 1-2 defa yap depo ölçümünü ) 

Bu şekilde saglıklı bi rakam elde edemezsin.. 

4 saat önce, Ozan Kar yazdı:

hem eski araçta hem yeni araçta depo verisi olmadan karşılaştırmak anlamsız, arada zaten 0.9 lt fark var, 0.2 lt araca alışmaktan gelse 0.3 biri fazla biri eksik gösterse aynı bile yakmış olur.

Depo ölçümü yaptim. 540 km yol yaptım. 180 tl yakıt aldım az önce. Hepsi şehir ici. 0.33 kurus sonuç ıyi mi bilemedim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Ozan Çakal yazdı:

Depo ölçümü yaptim. 540 km yol yaptım. 180 tl yakıt aldım az önce. Hepsi şehir ici. 0.33 kurus sonuç ıyi mi bilemedim 

fulleyip 540km yaptıktan sonra fulleyince mi 180 tl aldı? 39 lt yani. 7.2 yapıyor. Bu çok işte, ölçüm doğru ve kullanım sakinse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

fulleyip 540km yaptıktan sonra fulleyince mi 180 tl aldı? 39 lt yani. 7.2 yapıyor. Bu çok işte, ölçüm doğru ve kullanım sakinse.

Aynen öyle yaptim. Sakin kullanım hepsi şehir ici

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5,8 büyük şehir trafiği içinde çok iyi bir değer bence, fabrika verisi rakamları aldatmacadan başka birşey değil o testler yapılırken havanın rüzgarsız olmasına bile dikkat ediliyor, sizin şehir içinde o verileri yakalamanız hele Türkiye şartlarında hayalden de öte. Aracınızda 132.000 km' de illaki yıpranma var bence gayet iyi bir tüketim oranı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekirdağ'da şehiriçinden gidersem boydan boya (5 km kadar) 7 ışık geçiyorum ortalama 50 km/h, şehir dışı kabul edilirse çevre yolundan gidersem 120 km/h civarı ki genelde şehiriçini kullanıyorum 1.0 ecoboost ve genelde agresif kullanımla ve klimayla 6,5-7 lt arası yakıyorum. kışın 7,5 gibi oluyor. 600 km gidiyorum bir depo ile ışık yanmadan 42-43 lt benzin alıyorum. Bence benzinli araç için iyi bir sarfiyat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.