Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MK2 - Boya Atması, Ön Takım Sesi ve Tekleme Mevcut

Metehan Uzun

Soru

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce alduğım 1.6 tdci 109 ps 2011 model 103.***km deki collectıon paket focusumda bozuk yollarda ve çukurlarda ön takımdan gelen rahatsız edici sesler mevcut düz yolda hiçbir ses yok gayet rahat neyden kaynaklanıdğını çözemedım daha sanayıyede gıdmedım sızden fıkır almak ıstedım ve 2.vitesde giderken çok nadiren araç tekleme yapıyor başına gelen varsa bılgılendırıse sevinirin.Aracın bazı kısımlarında boya atmaları mevcut mesela sağ kapının en üsütnde tavan da yer yer boya atma mevcut bu normalı bılmıuyorum ama 2008 model fıstamdada bu sıkkıntı vardı bu sorun sadece fordlara has bı hastalıkmı ??? BILGILENIRISENIZ ÇOK SEVINIRIM ARKADAŞLAR şımdıden çok sağolun allaha emanet olun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

boya atmasına bir şey diyemeceğim de, ön takıma gelirsek bir çok sebep var.

Benim diğer aracımda da aynı bu sorun vardı düz yolda sıkıntıyuok sağ sola çekme yok çukurlarda geliyodu sesler çok bozuk seslerde sağ aks dan geldiğini en sonunda keşfettik oda rotbalansı bile anlamdı araya demir bi çıbuk sokup araç krikodayken salldığınız zaman tam aks ve teker birleşimi olan burcun olduğu yerden geldiği belli oluyo diğer sağlam tarafta öyle bisorun yoktu tabi bu bi ihtimal ön takımda bir sürü sebep olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelıkle sağolun ahmet bey bı arkadasımda focus tıtanıum vardı oda hastalık dıyo bu focuslardada ondada vardı fazla dert etmemeı soyluyo ama ılerde bu sorundan daha fazla sıkıntı çıkarmasını ıstemıyorum bı ustaya gosterıcem :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hastalık olan nedir anlamadım. 2008 Focus var bizde boya atması görmedim koyu renk olmasına rağmen. Ses konusuna bakmadan yorum yapılması doğru değil ama yeni nesil araçlara göre sesli çalışan bir yapısı var, hastalık demek düzgün şeyin bozulması demek bu araba hep böyle zaten bunu bilerek sıfırını alan alıyordu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yer yer boya atması var bende daha çözemedim fiestamda da vardı :) ben fiestanın ilk sahibiymdi 2008 de sııfır almıstım belli bi zaman sonra tamponlarıfa ve kaputunda boya atması olmustu :) (2008 de sıfır focus almadığıma yanarım) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fiesta'da vardı o da tasarım faydası sağlansın diye atlanmış bir hata bu sebeple birçok marka bu yerlere şeffaf veya boyalı film koyar. 

Araba sizi üzüyorsa aynı emsalleri hala benzer fiyatta ızdıraba dur demeli :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

fiestamla yaklasık 1 yıl once aracımın hakımıyetını kaybetmesı sounucu kaldırıma cıktı on ıkı aırbag actı aracın kaportasında bısey yoktu hıc bı yerınde oncedende boya yoktı ılk kazamdı motor ve şanzıman hasarlıydı 15.000 tlye gitti :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10.08.2017 - 22:25 tarihinde, Metehan Uzun yazdı:

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce alduğım 1.6 tdci 109 ps 2011 model 103.***km deki collectıon paket focusumda bozuk yollarda ve çukurlarda ön takımdan gelen rahatsız edici sesler mevcut düz yolda hiçbir ses yok gayet rahat neyden kaynaklanıdğını çözemedım daha sanayıyede gıdmedım sızden fıkır almak ıstedım ve 2.vitesde giderken çok nadiren araç tekleme yapıyor başına gelen varsa bılgılendırıse sevinirin.Aracın bazı kısımlarında boya atmaları mevcut mesela sağ kapının en üsütnde tavan da yer yer boya atma mevcut bu normalı bılmıuyorum ama 2008 model fıstamdada bu sıkkıntı vardı bu sorun sadece fordlara has bı hastalıkmı ??? BILGILENIRISENIZ ÇOK SEVINIRIM ARKADAŞLAR şımdıden çok sağolun allaha emanet olun :)

bozuk yol sesi muhtemelen Z rotu yapıyor olabailir benim 2008 fiesta collectionda öyleydi Z rot değişti sesi kesilmişit, hatta şuanki aracım focustada aynı sesler başladı bozuk yollarda,4

Tekleme sebebine gelince oda benim araçtada var focus 2011 10 aydır çekiyorum okadar ustaya gittim hepsi başka birşey söyledi ama bütün araştırmalarımın neticesinde selenoid valfinin yani EGR subabı arızalı olduğu teşhisini koyduk ilk olarak o değişecek yine devam ederse EGR valfi kendisi değişecek, aracınızda gaza yüklenip bırakırken tıslama sesi varmı dikkat ettinizmi hiç, özellikle dik rampada tırmanırken gaza ara ara yüklenip kesin  ve camınız aralıklı olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Adem benim fiestamın al takımında oyle bir sıkıntı yoktu ama focusda yokus yukarı gaza çok yüklenınp bırakınca sankı turbodan tıslamamı dersınız kaçırma mı dersınız oyle bır ses var turbocu goturdum turboda kaçırma yok ses için de bi kapak değişecek dedi. Bu sekıldede istanbuldan rizeye geldım hıc bır sorun çıkmadı ama koyun bozuk yollarında alt takımdan gelen ses çok rahatsız edıcı.İstanbula gelınce al takımı bı elden geçırıcez mecburen :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.