Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıfır Aracımın Maddi Hasarlı Kazası Hk.

Emir T.

Önerilen Mesajlar

Sağolun arkadaşlar.  Allah'tan emniyet kemerim bağlı idi yoksa beni fırlatırdı.

Arka Kapı hiç açılmıyor. Ve kapı kasası delinmiş. Orta direklerde ne var bilemiyorum.Yani arka kapı pert ön kapı da açılma var ama tam oturmuyor. Airbag olarak sadece ön koltuk içindeki açıldı başka yerde şimdilik bir şey görünmüyor. Araç şimdi serviste bana hiç bir şey demediler. Eksper raporu çıkmadı daha.

Perte ayrılırsa araç bana yenisini verir mi kasko. Eğer benim için perte ayrılması avantajlı ise bunu nasıl talep ederim.

IMG-20170806-WA0001.jpg

IMG-20170806-WA0002.jpg

20170807_150734.jpg

20170807_150737.jpg

20170807_150752.jpg

20170807_150755.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 minutes ago, Emir T. said:

Eksper raporu çıkmadı daha.

Perte ayrılırsa araç bana yenisini verir mi kasko. Eğer benim için perte ayrılması avantajlı ise bunu nasıl talep ederim.

Aracin piyasa degerinin %25 (rakam sanirim firmadan firmaya degisiyor) kadar masraf cikarsa eger kasko firmasi size soruyor araci perte cikarmak istiyormusunuz diyor, daha sonra araba ihaleye cikiyor, ihalede satiliyor ve arabanin kasko degeri kadar size odeme yapiliyor. Yani kasko size yeni araba almiyor. Genelde dusuk fiyat onerirler vermek icin, kabul etmeyip duzeltme isteyin.

Siz sigortanizin yonlendirmelerine uyun. Benim bir onceki aracim perte cikmisti. Islemlerin tamami 40 gun surmustu. 40 gun icerisinde eger ozellikle eklenmediyse size ikame arac da verilmiyor bilginiz olsun.

--3 minutes later eklendi--

Arabaya soyle bakinca yan perde hava yastigi, arka kapi degisimi ve on kapi boyama duzeltme gorunuyor. Sasede bir gerilme var ise eger, saseci onu da duzeltebilir. Kisacasi %25'e ulasacagini sanmiyorum, tamir ederler gibi gorunuyor. Bu durumda siz de karsi tarafa deger kaybi davasi acarsiniz. Umarim yasadiginiz travmanin haricinde zararsizca atlatirsiniz bu badireyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Ya yanlış hatırlamıyorsam 1 yaşını geçmemiş bir araç perte ayrıldığında sıfırı ile değişimi yapılmıyor muydu? Yoksa benim ilk kasko Ford servisinde yapılmasındanmıydı.

Bende öyle biliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Ya yanlış hatırlamıyorsam 1 yaşını geçmemiş bir araç perte ayrıldığında sıfırı ile değişimi yapılmıyor muydu? Yoksa benim ilk kasko Ford servisinde yapılmasındanmıydı.

doğru doğru benim ilk kaskocu da araç bir yaşını doldurmadıysa yenisi verilir diyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun öncelikle.

Perte çıkıp çıkmama arasında kalmış aracı. Servisin çıkaracağı fatura önemli. Eksper ile görüşüp rakamı netleştirecekler. Sonrasında duruma göre perte ayrılabilir.

Ayrıca ben 2015 yılında Temmuz Ayı içerisinde Groupama'dan kasko yaptım. Sıfır aracı 3 sene arka arkaya Groupama'dan kasko yaptığınız sürece sıfır araç teminatı var. Yanı 3 sene içerisinde perte çıkarsa sıfır araç veriyorlar direk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun.

öncelikle poliçenizi detaylıca en az iki kere okuyun. mesela sıfır araç klozu var mı? varsa bire bir aynı aracın anahtar teslim bedelini öder kaskonuz. bu kloz yoksa ikinci el değerine yakın bir meblağ alırsınız ancak.

pert işleri biraz karışık, belirli bir prosedürü yok. benim yaptığım kazada önce pert dediler servis masrafta indirim yaptı tamam pert değil dediler, dalgamı geçiyosunuz diyince tekrar pert dediler. yani olay sigorta şirketinin hangi durumda daha karlı olacağı ile alakalı.

eğer tamir edilecekse bence ön kapıyıda değiştirme için bastırın, o çizgi asla orijinali kadar düzgün olmayacak çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Osman Türkol yazdı:

doğru doğru benim ilk kaskocu da araç bir yaşını doldurmadıysa yenisi verilir diyordu

araç sadece bir aylık eğer şaselerde sorun varsa yenisini talep edecem

--3 dakika sonra eklendi--

BU ARADA EKSPER SONUCU AÇIKLANDI KARŞI TARAF YÜZDE YÜZ KUSURLU.

BANA DA YÜZDE 0 YAZILMIŞ.

YARIN İZMİR ÇETAŞA GİDİP İŞLEMLER İÇİN KONUŞACAM. BAKALIM NE KADAR MALİYET ÇIKARACAKLAR

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle geçmiş olsun .Sağ 2 kapıda değişir servis zaten en ufak birseyde değişim yapıyor bunun dışında sağ ön koltuk ,emniyet kemeri değişir,sag arka çamurluk ucu boyanır .En az 10-12 bin TL masraf çıkar serviste ...Sag perde hava yastığında açılma yok de mi ?O zaman şasede sorun yoktur diye düşünüyorum tabi yinede belli olmaz bu tür işler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.