Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vodafone Yine Çıldırtı Beni

Önerilen Mesajlar

Biraz önce arandım sistem şöyle işliyor. Size mesaj atılıyor kampanya mesajı 24 saat içerisinden kabul etmiyorum diye cevap dönmezseniz kabul etmiş sayılıyorsunuz. Mantık bu bakın evet kabul ettim falan demenize gerek yok. Duran tarife ya da daha ucuz olan tarife yerine size daha pahalı durmayan bir tarifeye önerip cevaqp vermeyince kabul etmiş kabul edip sizi o tarifeye geçiriyorlar. İstemiyorsanız cevap yazın diyorlar.

Devamlı mesaj kontrol edemeyebilirim ciddiye almam sonuçta böyle bir mantık yok. Bunu bulana arkadaş ben sordum bana olumsuz cevap vemediyse kabul ettiş sayılırsınız diyor. Vodafona abone olacak arkadaşlar bu konuda kısa sürede benim başıma gelen sizin başınıza da gelebilir.   

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Biraz önce arandım sistem şöyle işliyor. Size mesaj atılıyor kampanya mesajı 24 saat içerisinden kabul etmiyorum diye cevap dönmezseniz kabul etmiş sayılıyorsunuz. Mantık bu bakın evet kabul ettim falan demenize gerek yok. Duran tarife ya da daha ucuz olan tarife yerine size daha pahalı durmayan bir tarifeye önerip cevaqp vermeyince kabul etmiş kabul edip sizi o tarifeye geçiriyorlar. İstemiyorsanız cevap yazın diyorlar.

Devamlı mesaj kontrol edemeyebilirim ciddiye almam sonuçta böyle bir mantık yok. Bunu bulana arkadaş ben sordum bana olumsuz cevap vemediyse kabul ettiş sayılırsınız diyor. Vodafona abone olacak arkadaşlar bu konuda kısa sürede benim başıma gelen sizin başınıza da gelebilir.   

Araba gibi hattın da trend'ini bulmuşsun yine dayı :D Yok bana dur de falan filan :D Düzgün (uygun) bi paket al da, ne sana dur desinler ne de sen kendini durdur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ahmet A. yazdı:

Geçen sene hem ben hem eşim avantajlarından dolayı vodafone'a geçtik turkcellden. 

100.000 nüfuslu ilçede heryerde 4.5g çekiyor ancak bir bizim sitede, bir kayınvalidemin evinde birde hastanede şebeke bile çekmiyordu. :)

Tam sinir krizlik. Birbirimizi aradığımızda telefon kapalı diyor vs :)

Eşimin taahhütü 2 ay önce doldu direk turkcelle geri döndü.

Benim ayın 20sinde doluyor. Büyük ihtimal bende turkcell'e geçeceğim.

Yalnız işin ilginci yukarıda saydığım yerlerde şebeke bile çekmezken şuan 4.5g net çekiyor.

Baz istasyonu kurdular herhalde yakınlara :)

dayımlarda da aynı şey oldu, istanbulun göbeğinde evde çekmiyor vodafone :) 2 sene filan dayandılar ki baya iyi bence :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba gibi hattın da trend'ini bulmuşsun yine dayı [emoji3] Yok bana dur de falan filan [emoji3] Düzgün (uygun) bi paket al da, ne sana dur desinler ne de sen kendini durdur.

Pakete sorun yok. Mesaj atıp cevap vermedin sizi daha pahali durmayan bir pakete geçirdik diyor. Nasıl geçirdiniz diyorum. Cevap vermedin kabul etmişsiniz demektir diyor. Çözümlerlerse benim teknik sıkıntım yok. Ama bildiğin dolandırıcı taktiği tıkandı şu an.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Vodafone'da çalışıyorum. Oldu mu şimdi :)

Yanlış anlasılmasın sadece ekmek yediğim yer geri kalan kısmında bir fanatizmim yok. Parası cebime girmiyor sonuçta. Ama iğneyide kendimize batıralım.

Bir çok uyarı yöntemi var. Mesaj atıyorlar okunmuyor(ben mesaj mı okuyacam deniyor), arıyorlar telefon açılmıyor. Sonra fatura şiştiği için sorun yaşanıyor. (Kimseyi ima etmiyorum, kimse üstüne alınmasın lütfen. Genel sorundan bahsediyorum). Eee sistem nasıl uyaracak seni. Üzgünüm ama mesajları okumak ve buna göre önlem almak zorundayız. Sonra sinirlendiğimizle kalıyoruz genellikle. (Emin olun benimde başıma böyle şeyler geldi. Kızıp sinirlendiğimle kaldım)

Tabi satan arkadaşın hiç mi suçu yok... Uyarmıştır, anlaşılmamıştır veya hiç uyarmamıştır vs vs vs...

Tarife seçimi gömlek, pantolon seçimi gibidir. Dar alırsan sıkar, geniş alırsan yorar.

En iyi kullanımınız neyse ona göre tarifenizi seçin.

10 TL fazla ödeyin ama 100 TL fazla ödemeyin derim.

Not: Şu an eşim başka operatörde. Yani kimin teklifi cazipse ona gidiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turk Telekom (Avea ya) geçmeyin ben geçtin pişmanım. Hem biraz kapsama ve biraz da hız sorunu var. ayrıca adamlar üçkaatçı.. 

4 GB internetim var. Geçenlerde saat 18.48:52 de mesaj geldi. %80i doldurdunuz 849 MB kaldı diye. 15 saniye sonra bir mesaj daha geldi. Kotanız doldu aşımlarınız 250MB 7,5 TL olarak yansıtılacaktır diye. Hemen girdim kontrol ettim 7,5 TL yi aynen yapıştırmışlar. Aradım MH ni dedim 15 saniyede 850 MB harcamam mümkün değil. BUnda üçkaat var. Dedi ki ancak mesajda yazar son 12 saatlik kullanım dahil değildir. Dolayısıyla yapılan işlemde sorun yok. Ama dedim siz üçkaat yapıyorsunuz. Yasal olarak yapmanız gereken %80 bildirimini son 12 saat istisnasına dayanarak zamanında yollamıyorsunuz, ve limit aşımı ile aynı anda yolluyorsunuz. Eee olacak o kadar her şey yasal dedi.
BTKya şikayet ettim. % 80 bildirisinin pratikman hiç bir anlamı yok bu durumda . Son 12 saat dahil değili bahane ederek adam %80 bildirimi ile kota aşımını aynı anda yolluyor ve kota aşımı ücreti yansıtıyor. %80 bildirimi ile kota aşımı arasına belli bir zaman sınırı koymanız ya da kota aşımının müşteri onayıyla yapılmasını zorunlu kılmalısınız falan filan gibisinden birşeyler yazdım.. Bu durumda kurumunuz operatörlerin halkı kazıklamasına yasal zemin hazırlamış durumda, nitelikli dolandırıcılığa ortaksınız, ünvanlarınızı yiyin gibisinden birşeyler yazdım. 10 güne yakın zaman geçti. Bir cevap gelmedi daha.   Yakında tutuklanırsam konu budur aklınızda olsun.. 
Yok Yok Cenk Hocam, biz söyleriz golf aldı bir araba laf etti sattı sonra ford aldı iki araba laf etti, yani tabiatı bu üzerinize alınıp ceza vermeyin forum olarak dilekçe falan gereken neyse yaparız :):)
  • Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Pakete sorun yok. Mesaj atıp cevap vermedin sizi daha pahali durmayan bir pakete geçirdik diyor. Nasıl geçirdiniz diyorum. Cevap vermedin kabul etmişsiniz demektir diyor. Çözümlerlerse benim teknik sıkıntım yok. Ama bildiğin dolandırıcı taktiği tıkandı şu an.

Bende telefoncu olarak böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.. Yani onay almadan sırf mesaja cevap gelmedi diye kendi kendine geçirme olayı olduysan harbiden saçmalık.. 2000'den beri vodafone kullannıyorum.. Cem uzan amcamdan bu yana :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesajları okumak zorunda değilim. Yaşlı yada çocuk kullanıyor olabilir. Ben size mesaj attım bu tarife dize uygun 24 saat içinde cevap vermezseniz sizi benim uygun dediğim tarifeye geçiriyorum.
Bunun mantığı nedir?
Mesaj atarsan kabul ediyorsanız evet yazın dersin evet yazarım kabul ederim. Birşey yazmadım kabul ettin.
Böyle bir mantık yok. Buna mantık da denemez. Bende vodafone mesaj attım tarife mi 5 tl düşünüyorum dedim 24 saat içinde kabul etmiyorsaniz bana kabil etmediğini mesaj atın dedim.
Oldu mu?
Vodafone bildiginiz onay mekanizmasını cevap vermemek kabul etmektir üzerine kuruyor ben tarife mi doğru seçtim. Bitince dursun kullanmam dedim.
Kızıp sinirlendim kalmam. Yüzlerce binlerce kişiye bunu duyururum. Şirkete gelip işte bilmemne diyince anlatırım bu firmanın kafa bu aman derim. Ofisten birisi sorarsan sakin ha derim. Benden 100 tl falan çarpar ancak ama mutsuz bir müşteri olarak ben daha fazlasını saglarim.
Sonuçta vodafone bu uygulamasıyla küçük bir kar edecek yada bu uygulamadaki yanlışın düzelecek. Ben anlamışım 1 arti bir yıl devam edecek başka operator giderim. 3 hattim var. Ama belki 1000lerce hatta mal olacak bir tepki koyabilirim.

--12 dakika sonra eklendi--
Bende telefoncu olarak böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.. Yani onay almadan sırf mesaja cevap gelmedi diye kendi kendine geçirme olayı olduysan harbiden saçmalık.. 2000'den beri vodafone kullannıyorum.. Cem uzan amcamdan bu yana [emoji4]
Mesaj bu...
Tatilde reklam diye kaale almamısiz. Fatura gelince baktık bulduk. Bu mantıkla vodafone Aristoteles beyi mezarında ters çevirir. Böyle bir mesaj dolandırıcılık bile olabilir diye cevaplamam 17bf563d5092554af55f6e7d25486069.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, okan ali yazdı:

Harbiden doğruymuş haklısın saçmalık.! ( sanırım esnaf paketlerine özel bu olay.. normal sartlarda bu şekil bi geçiş yok vodafonede ) 

Benzer olay is arkadasimizada oldu. İnternet paketi tanimlamislardi. SMS ile durdurmadigi için faturayıda sisirdi haliyle. Kamu hattı hemde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Mesajları okumak zorunda değilim. Yaşlı yada çocuk kullanıyor olabilir. Ben size mesaj attım bu tarife dize uygun 24 saat içinde cevap vermezseniz sizi benim uygun dediğim tarifeye geçiriyorum.

böyle bi saçmalık olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi burada yasal olmayan bir şey yok o zaman sen hattı alırken bu özelliği biliyor olman gerekmiyor mu ? 

Yolda giderken aracın ekranına bir mesaj geliyor. Merhaba Bu mesaja cevap vermezseniz şu süre sonra araç hızını 2 katına çıkartacak ve %200 fazla yakıt tüketecek. Çünkü biz sizin gaza çok bastiginizi gördük bunu öneriyoruz. Durup cevap verirsen sen haklısın yeğen. Ha bu arada arabayi alırken bu özelliği biliyor olman gerek.

Bu arada bu mesaja kadar sana bir fatura gaz parası zaten eklemisler.

--5 dakika sonra eklendi--

Benzer olay is arkadasimizada oldu. İnternet paketi tanimlamislardi. SMS ile durdurmadigi için faturayıda sisirdi haliyle. Kamu hattı hemde [emoji4]

Bu arada tarife duruyormus. durdurmada eklenemiyormus. Durursa bunu yapıp böyle bir ek fatura cikaramiyorlarmis. Durmayan tarifem var.

Sanirim birkaç güne sonuçlanır. Ben olsam benle uğraşmam şahsen. Pardon der düzeltir geçerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım iletişim sorunları var :D 

Olayın işleyişi normal değil onda herkes hem fikirdir ama sen bu özellikli hat almışsın, sorun burada da var bence.

Anladığım şu;  

Esnaf- Vodafone bana öyle bir hat ver ki kullanımıma göre paketimi düzenle beni uğraştırma. 

Vodafone- Tamam esnafım benim seni mi kıracağım.

Mucks

mucks

mucks

Yazmışlar zaten

Screen Shot 2017-08-09 at 22.59.38.png

http://www.vodafone.com.tr/Is-Ortagim/isini-bilen-esnaf-tarifeleri.php

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım iletişim sorunları var [emoji3] Olayın işleyişi normal değil onda herkes hem fikirdir ama sen bu özellikli hat almışsın, sorun burada bence. 

Bir kerede kapitalizm karşı yanımda dur be yeğen. Bana aylık şu gb şu dakka şu sms diye sattılar. Yeminle sana mesaj atacağız cevap vermedin kabul kabul edeceğiz demediler. Mesaj olayında Saçmalığı biri şu önce geçtiğimiz mesajı gelmiş. Sonra bu mesaj bu arada internetin kotası dolmuş. Mesajı yok. Diyor gelmiş efendim. Gelmiş olsada olmasada beni yeni tarifeye geçirip birde üstüne harcadığım interneti bana eski tarife asimından fatura ediyor.

Cidden iyi niyet yok. Bildiğin kademeli tuzak kuruluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.