Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Kuga Süspansiyon Konforu ve Yol Sesinden Memnun Musunuz?

Kemal Güllü

Önerilen Mesajlar

Yeni araç sahibi arkadaşlara birkaç sorum olacak. Ben de 2014 kuga sahibiydim ama 1 yıl kullandıktan sonra hem yakıtı hem de beğenmediğim bazı ses sorunları yüzünden satmak durumunda kalmıştım. Benim yaşadığım sorunlar aşağıdaki sorduğum sorular ile bire bir ilişkili. Yanıtlayabilirseniz sevinirim.

1. Ön süspansiyon kasis ve çukurlarda hafif de olsa lokurtu yapıyor mu yoksa tok şekilde yanıt veriyor mu?

2. Aracın genel süspansiyon yanıtından memnun musunuz?

3. Panoramik camlı aracı olan varsa yüksek hızda rüzgar sesi yapıyor mu?

4. Pütürlü asfaltta kabine yansıyan gürültü seviyesi rahatsız edici boyutta oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle sizin neden birebir deneyip kıyaslamadığınızı anlamadım. 

Çünkü sorular biraz beklentiyle alakalı yani rahatsız olan da çıkar olmayan da. 

Benim süspansiyon hakkında yorumlarım olumlu.

https://anasayfa.focusclubtr.com/makyajli-ford-kuga-1-5-tdci-powershift-test-surusu-incelemesi/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- Ben herhangi bir ses farketmedim.

2- Süspansiyonu iyi. ST Line sanki bir tık daha iyi idi. Ya da şöyle söyleyeyim. Viraj performansı vs bu cüssedeki bir araç için çok iyi. Bunda 235 taban lastiklerinde katkısı var diye düşünüyorum. ST Line versiyonunda süspansiyon biraz daha sert. Bu da kasis geçişlerinin daha hızlı olmasına katkıda bulunuyor, titanyum da salınım biraz daha fazla. Ama konfor açısından da bu daha iyi. Rüzgarda falan c-max'da hissedilen salınım kugada yok. Sanırım bunda ağırlığın etkisi var. Sadece c-max kadar direksiyon keskinliği yok gibi geldi bana bu araçta.

3- Cam tavan var. Tavandan ses geldiğini hiç duymadım. Ama rüzgar sesi belli bir hızdan sonra belirginleşiyor.

4- C-max'ın son dönemine göre çok daha iyi. Ama onda lastikler 40 bini geçmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorduğunuz sorularda nacizane yanıtlayabileceğim tek soru 4.sorudur. O sebeple;

Düzce - İstanbul arası yaklaşık 217 km olan yolu çoğumuz biliyoruzdur ve kullanmışızdır. Yıllardır o yolda gidip gelirken hep fark ettiğim yüksek hızda ciddi lastik uğultusu yaşadığımdır. Bu zamana kadar kullandığım farklı marka ve modellerle birlikte 2015 kasa mca focus aracımla da bunu deneyimledim. Primacy 3 ve Pc5 ( hala durmakta ) lastiklerinin ikisiyle de yapmış olduğum yolculukta son zamanlarda belirttiğim otoban istikametinde yapılan ciddi asfalt çalışmalarından sonra yıllardır o yolda yaşadığım lastik sesi gürültüsü neredeyse yarı yarıya azaldı. Ülkenin genelinde yapılan yeni asfalt dökümleriyle beraber genel olarak geçtiğim diğer güzergahlarda da lastik sesinin oldukça düştüğünü fark ettim. Avrupalı tüketicileri şimdi daha iyi anlıyorum. Kaliteli asfalta sahip yollarda araçlar gerçekten sessiz ilerliyor. Bizim bazı bölgelerimizde asfalt kalitesi maalesef hala vasat ve vasatın da altında olduğu için o lastik gürültüsünden o yollarda kurtulmanız pek mümkün değil gibi gözüküyor. İster suv, ister c ister b segment olsun fark etmeyecektir. Belki yalıtımı gerçekten iyi yapılmış ve oldukça özenilmiş bazı d ve üstü segment modelleriyle bertaraf edilebilir bu yollardaki gürültü.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

ST Line için;

1. Çukurlarda herhangi bir ses yok.

2. Süspansiyon, bence çok iyi.  Konfor/performans dengesi bakımından. Bu cüssede bir arabayla virajlarda neredeyse binek performansı. (Arkadaşımın C4 picasso sunu kullandım, uzun yol otobüsü gibi sallanıyor araba ? )

3. Cam tavanım yok. Alırken test ettiğim araçta vardı. Yüksek hızlarda da bir şey duymadım.

4. Motor sesi zaten yok, yol sesi de bu segment için yeteri kadar sessiz.

Keyifli sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.