Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar,Focus 3 Titanyum X Sunrooflu ve Otomatik Parklı Şeker Kırmızı otomobilimde Focus 3 e yakışmayan,yada kanaatimce eksik gördüğüm şeyleri yazıyorum ....

EKSİKLİKLER :

1- Anahtarsız giriş olmaması

2-Alarm olmaması

3-Gösterge ekranı ile Müzik sistemi ekranlarının düşük çözünülürlüklü ve küçük olması

4-Arka kapıların üstünde tweeter olmaması

5-Soğutuculu Torpido olmaması

6-Arka koltuk havalandırma ızgaralarının bulunmaması

7-ön konsolda yeterli eşya koyma gözünün olmaması

8-Küçük stepnenin olmaması (2012 Ekiminden itibaren var artık)

9-Start-Stop olmaması(Dizellerde)

10-ESP nin devre dışı bırakılamaması

11-17 inç jant olmaması

12- Sedefli Beyaz renk olmaması,renk seçeneklerinin az olması

13-Ultraviole ön Cam olmaması

14- Avrupadaki özelliklerin bazılarının hala satışta olmaması

15- İçerden açılamayan bagaj kapağı

16-Amortisörlü Kaput yok

17-Arka bagaj kapağında içerde el tutma yeri yok (Sedan'da yok)

18-Sony Müzik sistemi

19-Sadece önlerde ambians ışıklandırması olması

20-Ambians ışıklarının gösterge ışıkları ve müzik siteminin ışıklarının rengini değiştirememesi

21-Torpidonun kilitsiz olması

22-Benzin deposu kapağının kilitsiz olması

23-Lastik Basınç uyarı sisteminin olmaması

24-Bagaj aydınlatması hala çok zayıf

HATALAR

1- ön konsol kenarlarının çıkıntılı olması nedeniyle bolca diz çarpması yaşanıyor,dizlerde morartılar oluşuyor

2-USB girişi torpidoda ve çok kötü konumlandırılmış,flash belleği takmak eziyet

3-Torpido çok küçük,kullanışssız ve kapağını açmak,özellikle ön yolcu koltuğunda biri varsa imkansız...

4-Bluetoothtan telfonunuzun isim rehberini alıyor ama isimleri önce soyad,sonra ad olarak tanıyor,bunu ad-soyad yapamıyorsunuz,araycağınız kişinin soyadını bilmezseniz bayağı uğraştırıyor birini bulmak rehberden

5-Ses kumandaları ve yol bilgisayarı kumandaları direksiyonda olmamış,direksiyonu çevirdiğinizde kullanılamaz hale geliyorlar,eskisi gibi direksiyondan bağımsız ve sabit olmalıydı

6-ön koltuk kafalıkları çık kaba ve öne eğimli,başınızın arkasından sizi öne doğru ittiriyor,ayrıva tam olarak oturmuyor,eğimli çubukları nedeniyle

7-ön konsol o kadar uzunki ön camları silemiyorsunuz içeriden

8-Ses sisteminde mute yok

9-Bluetoothla bağlandınız diyelim,ama özel konuşmak istiyorsunuz,otomobilin teybini bir kapatyosunuz telefonda kapanıyor,arayanın yada aradığınız kişinin suratına çat diye kapatıyosunuz telefonu

10-USB den müzik klasörlerini seçerek karışık dinleyemiyorsunuz,ya tüm usb deki müzikleri karışık çalıyor yada sadece bir dosyayı karışık çalıyor,bunu anlatmak biraz zor ama olmamış işte...

11-Sunroof biraz daha geniş olsaymış keşke...

12-Kornayı çalmak çok zor,çalmak için bayağı güç harcıyorsunuz...,

13-Radyodan kanalları direksiyondan istasyon atlatarak bulmak eziyet,konsoldan bulmak daha kolay...

14-Orta ekrandan müzik çalar menülerini kullanmak çok sıkıntılı ve çok dip yaptırıyor,çok alta inip geri dönmeler var...

Başka aklıma gelen şeyler olursa ekleyeceğim..Şimdilik bu kadar....

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Detaylarda ama bazan sinir edici eksiklik ve hatalar bunlar. Kimisinin umrunda bile olmaz, kimiside bu sebeplerden biri yüzünden almaktan vazbilegeçebilir.

Anlaşılan F2 deki bazı eksiklik ve hatalar devam ediyor. USB yeri, konsol uzunluğu, korna, ufak torpido vs. gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalırsa araçtaki en büyük ergonomik kusur bu; zaten ilk fotoları gördüğümüzdede bol bol konuşmuştuk.

Ok gibi kabine doğru uzayan konsol, ben FIII ün kapısını her açışımda nasıl binicem bu arabaya diye düşünüyorum.

Eline sağlık güzel ve objektif bir çalışma olmuş.

HATALAR

1- ön konsol kenarlarının çıkıntılı olması nedeniyle bolca diz çarpması yaşanıyor,dizlerde morartılar oluşuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 yıl Focus1 kullandım, şimdi aracı eşim kullanıyor, bende Bravo var. Bravo kullanırken Focus'tan en çok özlediğim şey müzik kumandalarının direksiyonda olmayıp sabit bir kolda olmasıydı. Direksiyondaki müzik kumandaları çok kullanışsız. Focus3'te müzik kumandalarını direksiyona koymaları beni hayal kırıklığına uğrattı ;) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 yıl Focus1 kullandım, şimdi aracı eşim kullanıyor, bende Bravo var. Bravo kullanırken Focus'tan en çok özlediğim şey müzik kumandalarının direksiyonda olmayıp sabit bir kolda olmasıydı. Direksiyondaki müzik kumandaları çok kullanışsız. Focus3'te müzik kumandalarını direksiyona koymaları beni hayal kırıklığına uğrattı ;) .

Kesinlikle haklısın.

Bende babamın fiorinoyu kullanınca ilk dikkatimi çeken şey direksiyon üzerindeki teyp kumandalarının kullanım zorluğu olmuştu.

Focus II de bu çok rahat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.