Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Kuga (2017 - ) Periyodik Bakımları

Mustafa Uysal

Önerilen Mesajlar

Araçlar henüz çok yeni olmasına rağmen eminim 15bine yaklaşanlar vardır. Daha önce dikkatimi çekmeyen bir liste farkettim Ford'un sitesinde, bu ay içinde periyodik bakıma dair bir kampanya (?) var galiba. Bilginiz olsun diye paylaşıyorum. Ayrıca bakım konusuna da buradan devam edilebilir uygunsa..

597c5e523806d_KugaBakm.jpg.9594f371697f5fb7185df64496bc94dc.jpg

597c5eb944536_KugaBakmerik.jpg.2d3e1479cda3fac4251394a7f753efa8.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Aracımın ilk bakımı 3 ay önce yetkili serviste yapılmıştı 15bin kmde. Bu sabah çalıştırdığımda görüntüdeki uyarıyı verdi. Aracı bayiden geçen yıl bugün teslim almıştım, inşallah kodlama ile ilgili bir uyarıdır, yılını doldurdu diye mi uyarı veriyor acaba? Başka bir şey düşünmek istemiyorum çünkü araç 17.600kmde şu anda. Yarın bayiyi arayacağım ama bugün buradan fikir almak istedim.

1949454671_WhatsAppImage2018-05-06at18_05_48.thumb.jpeg.5498ef5e507ade50bec31d58741e74b7.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ülkemize uygun programlanmadığı için böyle oluyor. Bu şekilde o uyarı kalkabilir servise gerek yok.

FocusClubtr servisten, yol yardımdan bile daha güvenilir bir çözüm noktası olmuş demek ki benim için, önce forumda açtım konuyu, Ford direkt hat bile aklıma gelmedi... ? Bu güvenin oluşmasında emeği olan tüm forum ahalisine teşekkür ederim. 

@Ümit Vaysaloğlu nun açıkladığı şekilde denedim ama olmadı. Sonra Ford direkt hattı aradım, servisten ustanın yönlendirmesi de aynıydı ama tek farkla, kontak açıkken fren ve gaz pedalına aynı anda basıyoruz, "..oil reset.." yazısı çıkınca bekliyoruz ve yaklaşık 1 dakika sonra "oil reset complete" yazısı çıkıyor ve sorun çözülüyor. Yani direksiyonun solundaki "ok" tuşuna basmadan oldu. (Ki ben önce basarak denemiştim fakat olmamıştı..) Farkın sebebi Euro5 ve Euro6 motor farkı olabilir mi acaba... Neyse, sonuçta Kuga ile de bu sorunu yaşayan olursa örnek teşkil eder artık...

--1 dakika sonra eklendi--
11 dakika önce, okan ali yazdı:

Focuslardada ayni hatayi ben dahil birçok kişi aldi mustafa hocam sana denk gelmemiş sanirim hic..

Yakup zaten açiklamiş içerigini..

Evet bana hiç denk gelmemişti Okan, ben de ona şaşırdım zaten, daha önce 2 Focus'umun da ilk bakımlarını ben yaptırdım ve ikinci bakım kmsine kadar da kullandım ama böyle bir şey olmamıştı...

Mustafa Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mustafa Uysal yazdı:

@Ümit Vaysaloğlu nun açıkladığı şekilde denedim ama olmadı. Sonra Ford direkt hattı aradım, servisten ustanın yönlendirmesi de aynıydı ama tek farkla, kontak açıkken fren ve gaz pedalına aynı anda basıyoruz, "..oil reset.." yazısı çıkınca bekliyoruz ve yaklaşık 1 dakika sonra "oil reset complete" yazısı çıkıyor ve sorun çözülüyor. Yani direksiyonun solundaki "ok" tuşuna basmadan oldu. (Ki ben önce basarak denemiştim fakat olmamıştı..) Farkın sebebi Euro5 ve Euro6 motor farkı olabilir mi acaba... Neyse, sonuçta Kuga ile de bu sorunu yaşayan olursa örnek teşkil eder artık...

O makyajsız kasaydı düğmelerdeki değişiklikler sebep olmuş olabilir. Bu uyarıyı da o mesaja ekledim, teşekkürler ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.000 km. bakımı için servisten fiyat istedim sizin için 800 olur dediler. ?  Zaten periyodik bakım fiyat listesinde 824 TL yazıyor. Bakım yaptıranlar fiyatlarını yazabilirse sevinirim. 

Not: aracım şu an 12.000 km.'de önümüzdeki ay 1 yılı doluyor.

Mustafa Kılıç tarafından düzenlendi
ilave
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mustafa Kılıç yazdı:

15.000 km. bakımı için servisten fiyat istedim sizin için 800 olur dediler. ?  Zaten periyodik bakım fiyat listesinde 824 TL yazıyor. Bakım yaptıranlar fiyatlarını yazabilirse sevinirim. 

Not: aracım şu an 12.000 km.'de önümüzdeki ay 1 yılı doluyor.

Ben şubatta 650'ye yaptırmıştım. O zaman da liste fiyatı 800 küsurdu... Bayi ile olan muhabbetinizle doğru orantılı bir durum her zamanki gibi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bir araştırma şirketinden aradılar. Kendi elemanlarını müşterilerin yanında arkadaşıymış gibi göndererek servisleri denetlediklerini belirttiler. Servis çalışanı arkadaşım ve akrabam olmaması şartı ve kabul etmem karşılığında bakım ücretinin 250TL' sini karşılayacaklarını bildirdiler. Hemen kabul ettim tabii ? Şirket benim adıma kendisi servisten randevu aldı. Randevu saatinden 15dk. önce elemanla buluştuk, tanıştık ve yeğenim olarak yanımda servise geldi. Telefonuna kendince bir sürü notlar aldı. Bekleme salonunda 250TL'yi eft yaptı. Şirket şu anda Toyota ve Ford'un servisini diğer markalarında satış kısımlarını denetliyormuş. Uygulamayı takdir ettim.   

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
10.06.2018 - 16:29 tarihinde, Mustafa Kılıç yazdı:

--5 dakika sonra eklendi--
10.06.2018 - 16:29 tarihinde, Mustafa Kılıç yazdı:

Bir araştırma şirketinden aradılar. Kendi elemanlarını müşterilerin yanında arkadaşıymış gibi göndererek servisleri denetlediklerini belirttiler. Servis çalışanı arkadaşım ve akrabam olmaması şartı ve kabul etmem karşılığında bakım ücretinin 250TL' sini karşılayacaklarını bildirdiler. Hemen kabul ettim tabii ? Şirket benim adıma kendisi servisten randevu aldı. Randevu saatinden 15dk. önce elemanla buluştuk, tanıştık ve yeğenim olarak yanımda servise geldi. Telefonuna kendince bir sürü notlar aldı. Bekleme salonunda 250TL'yi eft yaptı. Şirket şu anda Toyota ve Ford'un servisini diğer markalarında satış kısımlarını denetliyormuş. Uygulamayı takdir ettim. 

Bir ara aynı olay benim de başıma geldi. Hyundai aracımda. 

Yazdığınız olayların aynısı gerçekleşti. Sonra ise bakım ücretinin tamamını karşıladılar bende. ? 

Mustafa Islamcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.