Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Altın Elbiseli Adam Vefat Etmiş

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Genç ölüm,sırasız ölüm çok kötü. Çok videosunu izlemişimdir. Dün sabah görünce inanamadım ilk anda. Boğazım düğümlendi sanki bir tanıdığı kaybetmişim gibi. Hoş kendisi de pek çok konuşmasında söylüyordu motor sürerken ölmek isterim vs ama yollarda ölen onlarcası gibi pisi pisine gitti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gözyaşlarını havluyla silen bir baba, buna rağmen "Arkamızdan gelen motorları görseydi, çok mutlu olurdu. Başarmış demek ki" diyebilmiş tabutunun başında.

Belki de hayatını kurtardığı benim gibi binlercesinin gözyaşı. Umarım cenazesi hayal ettiği gibi olmuştur, gördüğüme duyduğuma göre vukuatsız geçmiş. Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakın zamanda şile yolunda bir kaza daha yapmıştı. Yolda şekeri düşen arkadaşı ona çarpmıştı iki motor birbirine kilitlenmişti hızı normalin üzerindeydi. Ekipmanı onu az yaralı kurtarmıştı. diğer arkadaşının durumu ondan daha ciddiydi. 

Ne kadar ekipman olursa olsun. 2 teker sonuçta. Hız düşük olsa bile bence düşüşün şekli önemli. 

Sonuçta orası otoyol hiç gitmese 90 km hızla gidiyodur. 

Allah rahmet eylesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

@Mertcan Çelik kazayla ilgili yorumun var mı? yani korumanın önemini bilen bir adam yayaya çarpma sonucu öldüğüne göre ciddi hızlıymış diye düşünüyorum ama öyle midir? yorum yada bilgi var mı?

Doğru düzgün bir bilgi yokken ölünün arkasından yorum yapmayı doğru bulmuyorum da RC 200'ün zaten son hızı 189 muymuş neymiş. Mobese görüntüleri var köprü öncesinden, orada trafik çok boş değil, gazlamaya çıkan adam da RC 200'le çıkmazdı bence de doğrusunu bilemeyeceğiz hiç bir zaman.

Tüm kazalarda, AEA'nın da dediği ve çok önemli olduğuu söylediği gibi, sebep kaza yapan kişi ya da kişilerin tehlikeyi öngörememesi.

Kimsenin de Köprü'nün ortasında yaya görmeyi bekleyeceğini düşünmediğimden bunun hız/koruma vs. ile alakası yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Benim demek istediğim, benim düşünceme göre hafif bir kazanın ölümcül olmasına şaşırdım. 

Hafif olduğunu bilmiyoruz ki. Nasıl düştüğünü bilmiyoruz, sürüklendi mi bir yerlere mi çarptı, bunları bilmiyoruz. Adam motorun önüne ciddi zarar vermiş onu biliyoruz, bunun sonucunda da AEA motordan uçtu mu kaçtı mı fırladı mı bir fikrimiz yok. Bildiğimiz şey ambulans geldiğinde bilinci açıkmış. Bir yerlere çarptıysa iç kanama olmuş olabilir. Nasıl arabada büyük küçük ciddi sarsılınan bir kazada boyun ağrısı çekiliyor, emniyet kemerinin izi çıkabiliyor göğsünde, bu da benzer bir şey olabilir.

Daha net bilgi için Cem abiye sormak lazım kaza öncesi sonrası sırasındaki zararın tıbbi bilgisini o verebilir @Cem Boneval 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Daha net bilgi için Cem abiye sormak lazım kaza öncesi sonrası sırasındaki zararın tıbbi bilgisini o verebilir 

Motosiklet kazalarında kafa travması ve kemik kırıkları daha önde görülür. Beyin sapının etkilenmesi ani ölüm edeni olabilir. 

Kafa içi kanamalar da erken müdahale gerektirebilir. 

Ayrıca güçlü deselerasyonlarda iç organ hasarları, başta dalak ve karaciğer yırtılması ve/veya damarlarının kopması sık görülür.

Bu kontrolu zor bir iç kanamaya dönüşebilir.

Kaza sonrasında bilinç kaybı yaşanmamışsa kafa kökenli bir sorun ihtimali zayıftır. 

Yeterli bilgi yok maalesef elimizde.

Spekülasyona da gerek yok. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Alperen G. yazdı:

ölüyü kurcalamaya

Mesleki merak diyelim.

Her kazadan bir şey öğreniliyor.

Girişimlerin planlanmasında yol gösterici oluyor.

Ve başarılı olunca da kaza sonrası "Allah rahmet eylesin"lerin oranı azalıyor. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.