Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg Montajı Candan Mühendislik

Doğan Kervan

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar 2015 focus 1.6 ps aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. istanbulda candan mühendislik nasıldır? bir de brc seq32 mi yoksa prins silverline mı taktırmalıyım? son zamanlarda taktıran varsa fiyatları konusunda bilgi verirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Gönül rahatlığıyla candan mühendislikte lpg dönüşümü yaptırabilirsiniz,focus konusunda tecrübeli bi firma,benim size tavsiyem brc taktırın,büyük olasılıkla candan mühendislikte brc önerecek,güncel fiyat 2400-2500 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LPG kullanıpta "performansta bi değişiklik yok" diyenler; arabayı %100 performans ile mi kullanıyorda bunu söylüyor, anlamakta güçlük çekiyorum.

Benzinin birim başına açığa çıkardığı enerji ile lpg nin enerjisi bir değil. genel kabul olarak 1 birim benzine 1.1~1.2 LPG eşdeğer oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Olcay Sert yazdı:

Benzinin birim başına açığa çıkardığı enerji ile lpg nin enerjisi bir değil. genel kabul olarak 1 birim benzine 1.1~1.2 LPG eşdeğer oluyor

zaten litre bazında lpgde daha çok yakmıyor mu? yani 8 litre benzin yakan araba atıyorum 10 litre lpg yakıyor diye biliyorum, bu durumda performans kaybı olmaz zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

zaten litre bazında lpgde daha çok yakmıyor mu? yani 8 litre benzin yakan araba atıyorum 10 litre lpg yakıyor diye biliyorum, bu durumda performans kaybı olmaz zaten.

sorun üst limitte çıkıyor mesela son hız 210 iken 180e düşüyor. buda performans kaybı olduğunun ispatı. 

80bg gerekirken benzinde 10 lpgde 12 yakabilir ama 125bg lazım olunca 30litre benzin yakacakken 36litre lpg yakamadığı için oluşuyor durum.

0-100 değerlerinde de 1sn civarı daha yavaş kalıyor lpg. videosunu çekmiştim bulayım arşivden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

oku oku oku yoruldum ?

abi brc veya atıker gold farkı çözeemiyorum fiyattan başka 

bıkmadan usanmadan devam edicem 

hepsi geçtim ümraniye mi gazlasam candan diye 

artık oraları düşünüyorum 

hayırlısı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Halil Alkanoğulları yazdı:

oku oku oku yoruldum ?

abi brc veya atıker gold farkı çözeemiyorum fiyattan başka 

bıkmadan usanmadan devam edicem 

hepsi geçtim ümraniye mi gazlasam candan diye 

artık oraları düşünüyorum 

hayırlısı

Haklısın ford focus ile şahin arasında bir fark yok ikiside gideceğin yere getiriyor demi? Brc nin kullandığı sistem ile atikerin kullandığı tesisat malzemeleri ve sağlamlığı arasında dağlar kadar fark var..

Kaldıki bugün ford servisleri bile BRC ile çalışıyor bilmem anlatabildim mi?

--2 dakika sonra eklendi--
10.08.2017 - 00:47 tarihinde, Tuğrul Toprak yazdı:

Konuyla alakasiz ama merak ettigim bir şey var. 1.6 ti vct manuel araclariniz 3bin devirde kac km hiza ulaşıyor 5. viteste?

Bu tamamen kullanıcı ile alakalı istesem 90 km ile giderim alt geçişleri sert yaparsam 130 140 bandında da giderim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi o zaman prins brc arasinda dağlar var öyle öyle gider bu iş ? prins bakım masrafları yüksek fiyat   Araştirmaya devam.  (BRC) karar kılsak iyi usta arayacağız %80 usta diyor geçmiş yılların yorumları. Az da jant lastik gezelim okuyalım. Abiler continental britson kapıştırıyor. 7 yaşında arabam var ilk defa forumu görünce ölü konular hep canlandırdım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.