Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Kuga Jant ve Ön Cam Değişimi Için Malzemelerin Yurt Dişindan Gelmesi

resul emre keskin

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Yeni kuga style donanım araç sahibiyim.

Ramazan bayramı için memlekete giderken ÖN CAMA sıçrayan taş yüzünden cam kırıldı ( hala bu zamanda ana ulaşım yollarını zift üzerine mıcır dökerek yenilemeye çalışan karayolları yetkililerine ..................... dileklerimi yolluyorum) . Kaskodan başvurduk camın yurt dışından geleceğini söylediler.

Aradan 2 hafta geçti. Otobanda seyir halindeyken (120km/s) yaklaşık 15 cm uzunluğunda siyah lastik parçasına benzeyen bir cisim gördüm. Üzerinden geçsem sorun olmaz diye düşündüm. Yaklaşınca cismin parladığını gördüm. Cam veya demir olabileceğini düşünerek direksiyonu kırdım. Maalesef sağ arka tekeri kurtaramadım. Bommm diye bir ses geldi ve hemen arabayı emniyet şeridine çektim. Üzerinden geçtiğim cisim muhtemelen metalmiş. Lastiği ve Jantı yararak çıkıp gitmiş. Janttaki delik yaklaşık 10 cm çapında. Allaha şükür verilmiş sadakamız varmış. Lastiği stepne ile değiştirdim ve ertesi gün servise gittim. Jant ve lastiği kaskodan işleme aldılar. Jant ' da yurt dışından geliyormuş.

Jantın ve lastiğin yurt dışından gelmesi can sıkıcı. Cam için 1 aydır, Jant içinde 2 haftadır bekliyorum. Stepne takılı olduğu için uzun yola çıkamıyorum ve 80km/s hızı geçemiyorum. 

Acaba bu parçanın yurt dışından gelme işi ford markasına mı özel yoksa diğer markalarda bu tip durumlar yaşanıyor mu. Hadi camı anlarım bi nebze ama jant nasıl olur da ülke içinde bulunmaz.

IMG_1700.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok gemiş olsun, camı bir kenara bırakın orjinal jantın bu hale geldiğini ilk defa görüyorum. Nasıl bir cisimmişki bu durum oluştu hayret ettim gerçekten.

Gelen mala gelmiş, gerisi çözülür üzülmeyin. Jant ve cam bunlar değer kaybettirmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Ben de gündüz ledli farları alırken, sol farı 3 aya yakın beklediğimi hatırlatayım. Sağ far bir-iki hafta sonra gelmişti. Üretim önceliği ve parça tedariğiye ilgili detaylı konuşmuştuk o zaman. Otomasyon kaynaklı bir öncelik durumu olduğunu söylemişti Kaan abi yanlış hatırlamıyorsam. Sipariş edilen parçalar büyük ihtimalle sizin için üretiliyor. Jant hadi aksesuar diyelim yedek parça olarak stokta olmayabilir ama camın bu kadar uzun sürmesi şaşırtıcı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Buyuk gecmis olsun, gercekten ciddi bir kazayi ucuz atlatmissiniz...

o parca oradan cikarken umarim fren tertibatina zarar vermemistir. Birisine carpsa adami oldurur yani belli.

Teşekkürler

Giren parça allaha şükür başka yerden çıkmadı. Arkada hanım ve çocuk vardı. Buna şükür.

--0 dakika sonra eklendi--

16 saat önce, Serkan Güldüren yazdı:

kasko ikame araç vermedimi?

İkame araç için başvuru yapmadım. Yapsam bile sanırım maksimum 7 gün ikame araç veriyorlar.

resul emre keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.