Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus, I30 ve 308 Hangisini Almalı?

Şahin Doğan

Önerilen Mesajlar

Focus ya da i 30 derim. Bu ikisi dışında, skoda octavia, mazda3, gluetta ya da opel astra hb'i de tavsiye ederim. En yakın arkadaşımda gluetta var. Sürekli de biniyoruz katır gibi. Öyle etraftan duyduğumuz gibi, parçası bulunmayan ve bakım onarımı pahalı olan bir araç değil. Zaten alfa, fiat, lancia ortak markalar seat skoda vw gibi.. arkadaşımda 1.6 dizel gluetta var.. kaputun altında bildiğin 1.6 multijet linea motoru var.. ufak tefek farklar var işte motor yazılımı falan fulun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.07.2017 - 08:32 tarihinde, Muhammed Kavlak yazdı:

İ30 çok güzel araba ancak: araç 1500 kg üstü (cam tavanlı olanı) yakıtı Erzincan  trafiğinde bile 7 lt den aşağı düşmüyor (ş.içi) süspansiyon olarak bana focustan sert geldi ayrıca yalıtımı da o kadar ii değil ama vites geçişleri çok güzel donanım olarak gayet iyi, araç içi çok ferah ve bagajı da büyük ve kullanışlı.

Focus ve 308 hakkında bilgim yok ikisininde direksiyonuna geçmedim.

7 ileri DCT ler gayet az yakıyor eskiler 6 ileri tork konvertörlu biraz fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

7 ileri DCT ler gayet az yakıyor eskiler 6 ileri tork konvertörlu biraz fazla yakıyor.

Sürüşten mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama 2016 modeli var arkadaşımda ara ara bende kullanıyorum saf şehir içi ortalama  tüketim 7,5-8 civarında dolanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Muhammed Kavlak yazdı:

Sürüşten mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama 2016 modeli var arkadaşımda ara ara bende kullanıyorum saf şehir içi ortalama  tüketim 7,5-8 civarında dolanıyor

2 hafta önce yeni i30 u test ettim tüketim ve perfomans çok iyiydi yanılmıyorsam aynı motor ve 7ileri Dct şanzıman var ikisindede .Test aracı olmasına rağmen tüketim 8.7 lt idi...Aracı biz aşırı sıkıştırdik zeten test aracını herkes zorluyordur ona rağmen tüketim çok iyiydi performansıda gayet başarılı buldum 3bin devirden sonra ise araç dahada istekli gidiyordu .Eski 6ileri tork konvertörü i30 lar dediğiniz gibi tüketime sahip ama DCT ler gerçekten iyi bir tüketime sahip sürüşde tabiki bu işte önemli bir faktör dizel focusla bende 8leri görüyorum hep şehir içi ve biraz basarsam gaza

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

80'e 1.5 Tdci powershift focus bulabilirsiniz. Trend x hatta belki style.

Aşağıdaki ilk gözüme çarpan örnek. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boya_degisen_yok-hatasiz_2015_36-bin-km-de-focus-hb-style-464176729/detay

--9 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Şahin Doğan yazdı:

fiyat araligini 75-80 araligina getirdik.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.