Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Start Stop Devreye Girdikten Sonra Çalişmiyor

Serkan Şengeldi

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 model titanyum 1.5 powershift aracımdanBugün yoğun trafikte start stop devreye girip çıkarken birdenbire stop ettiği zaman tekrar çalışmadı ve ekran ısıkları (akü abs ışıkları v.b) kontağı yeni açmış gibi yandı. Aracı tekrar p konumuna alıp çalıştırmaktan başka hiçbirşekilde çalıştıramadım. Bu arka arkaya 3-4 defa aynen devam etti arkadan gelen korna sesleri falan hiç söylemiyorum bile. Acaba neden olmuş olabilir? Aracı servisten alalı 3 gün oldu otomatik park asistan sistemi arızasından ötürü baya bi zaman serviste kalmıştı. Tekrar servis yolu gözükecek gibi duruyor ???. Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ortam ısısı 35 derecelerde idi. Ancak araç sağlıklı şekilde stop edip çalışırken bi anda stop etti ve ayağımı frenden çekince çalışıp hareket etmesi gerekirken komple araç stop etti aracı p konumuna alıp tekrar çalıştırmam gerekti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ortam ısısı 35 derecelerde idi. Ancak araç sağlıklı şekilde stop edip çalışırken bi anda stop etti ve ayağımı frenden çekince çalışıp hareket etmesi gerekirken komple araç stop etti aracı p konumuna alıp tekrar çalıştırmam gerekti

Aynısı bana da oldu. Serviste akü ölçümü sonrasında akünün performansının düşük olduğu ortaya çıktı. Aküyü şarj edip gönderdiler. Size önerim akünüzü şarj ettirecekseniz mutlaka bu işlemi kaydettirin sisteme. Benim aküm 3-5 kere şarj edildi. Akü şuan 2 yaşında ve ölmüş durumda. Garantiden değişen aküydü hemde. Otosan kabul etmiyor yeniden değişimi. Çünkü garantisi doldu fakat bu süre içindeki benim start stopla ilgili olan şikayetlerim ve akü şarjı işlemlerini işlememişler sisteme.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Akü zayıflamış diyeceğim ama akü zayıf ise bu sistemi kendisi kapatıyor olması lazım. Bir süre devreden çıkarıp dolaşın bence. Serviste uzun kalmış, akü biraz kendisine gelsin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Aküyü ölçtüm ve 11.8 v çıktı. Kaputu açtığım zaman şase kablosunun. Aşırı şekilde gevşek olduğunu gördüm ve sıktım. Acaba diyorum ki bu sebepten mi oldu diye? Akü zayıf olsa (ki bence zayıf çünkü 3 defa şarj edildi bir türlü garantiden değiştirilmedi) start stop devreye girmez diye biliyorum ancak bende devreye giriyor ama maalesef çıkamıyor 

--5 dakika sonra eklendi--
52 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Aynısı bana da oldu. Serviste akü ölçümü sonrasında akünün performansının düşük olduğu ortaya çıktı. Aküyü şarj edip gönderdiler. Size önerim akünüzü şarj ettirecekseniz mutlaka bu işlemi kaydettirin sisteme. Benim aküm 3-5 kere şarj edildi. Akü şuan 2 yaşında ve ölmüş durumda. Garantiden değişen aküydü hemde. Otosan kabul etmiyor yeniden değişimi. Çünkü garantisi doldu fakat bu süre içindeki benim start stopla ilgili olan şikayetlerim ve akü şarjı işlemlerini işlememişler sisteme.

Doğan bey çok teşekkür ederim. Probleminiz nasıl çözüldü? Akü sanırım benimde zayıf. Ölçtüm aküyü az önce 11.8 v çıktı. Test moduna baktığım zaman da aynı değeri gördüm 3 defa şarj edip gönderdiler beni de daha önce. Kaputu açtığım zaman ni detay gördüm şase kablosu muazzam şekilde gevşekti ve ben sıktım. Acaba serviste sıkmayı unutup bu şekilde bıraktıkları için mi oldu onuda kullanıp göreceğim. Servis yoku tekrar görünecek gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aküyü serviste cihazla ölçmeliler. O cihaz aküyü değiştir demeden aküyü değiştiremiyorlar. Cihaz şarj edin dedikçe şarj ediyorlar bolca. Ama siz her şarjı kayda aldırırsanız ileride bu aküden sürekli sorun yaşadım diyebilirsiniz. Benim sorunum çözülmedi. Akünün değişmesi gerekiyor. Kışa girmeden değiştircem artık. Otosanın taktığı akü sürekli bana sorun çıkarttı. Edilen şarjlar sistemde olmadığından şikayet edemiyorum. Yani kanıt yok elimde sizin akünüz baştan beri sıkıntılı diyemiyorum. Cepten kaliteli bir akü takacam arabaya kışa doğru. Servise en son gittiğimde akü performansı %20 çıkmıştı. Kışı geçirmem zor gibi. Şuan aracımda start stop varmı unuttum diyebilirim 2 yıldır [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.